Zimné športy

Sofiu Goggia mrzí nešťatné zranenie a koniec sezóny

Dvadsaťosemročná Goggia prišla o MS v domácej Cortine d'Ampezzo aj o zvyšok sezóny.

Ledeckej hrozila diskvalifikácia, obavy sa napokon nepotvrdili

Ledecká mala na trať vyraziť ako tretia v poradí, Rakúšanka Christine Scheyerová sa však z pretekov odhlásila, a tak išla na rad už ako druhá.

Vlhová druhá v super-G v Ga-Pa, opäť zvíťazila Gutová-Behramiová

Vlhová si udržala vedúcu priečku v celkovom poradí SP, na druhú Gutovú-Behramiovú má momentálne náskok 42 bodov.,aktualizované

Goggiová utrpela zlomeninu, nezúčastní sa na MS v alpskom lyžovaní

V celkovom poradí SP jej patrí štvrté miesto, za vedúcou Slovenkou Petrou Vlhovou zaostáva o 169 bodov.,aktualizované

V súťaži žien triumf Taubitzovej, Šimoňáková skončila na 31. mieste

Dominanciu domácich sánkarok potvrdili strieborná Natalie Geisenbergerová a bronzová Dajana Eitbergerová. ,aktualizované

Granerud zopakoval triumf vo Willingene a zvýraznil náskok

Granerud dosiahol jasne najdhší skok dňa 149 metrov a suverénnym spôsobom zaznamenal ôsme sezónne prvenstvo, čim prekonal nórsky rekord bývalého štvornásobného majstra sveta v letoch Roara Ljökelsöya.

Riiber dosiahol v Seefelde hetrik a zvýšil náskok na čele seriálu

Viedol už po skokanskej časti súťaže, keď pristál na značke 108 metrov.,aktualizované

Bežci na lyžiach Kläbo a Svahnová vyhrali šprint vo Falune

Slovenskí reprezentanti Alena Procházková a Ján Koristek neuspeli v kvalifikácii a medzi elitu sa neprebojovali.,aktualizované

V dvojboboch triumfovali Američanky

Beierlová po ôsmich pretekoch získala celkové prvenstvo v SP pred Nemkou Kim Kalickou.,aktualizované

Goggiová si nešťastne poranila koleno, jej štart na MS je ohrozený

Rakúska skokanka na lyžiach Kramerová skončila s víťazným double

Na druhom mieste skončila Japonka Sara Takanašiová, tretia bola Nórka Silje Opsethová.

Miešané štafety vyhrali Nóri, Slováci ich nedokončili

Preteky odštartovala Veronika Machyniaková, ktorá dobíjala raz na ležke a až trikrát na stojke a svojej sestre Júlii odovzdala na 19. mieste. ,aktualizované

Rýchlokorčuliarka Koková sa stala víťazkou na 500 m v Heerenveene

Domáca reprezentantka zdolala Rusku Angelinu Golikovovú o 0,03 sekundy, tretia bola ďalšia Ruska Daria Kačanovová, ktorá zaostala o 0,30 sekundy za víťazkou.

Kristoffersen zvíťazil v slalome v Chamonix

Vo francúzskom Chamonix skončil na druhom mieste Švajčiar Ramon Zenhäusern s odstupom 28 stotín sekundy, tretí bol jeho krajan Sandro Simonet, ktorý zaostal o 0,66 s.,aktualizované

Super-G žien odložili pre hmlu na pondelok

S číslom 20 bola na štarte pripravená slovenská reprezentantka a líderka celkového poradia SP Petra Vlhová.,aktualizované

Procházková a Koristek nepostúpili z kvalifikácie v behu na lyžiach

Procházková obsadila na 1,4 km dlhej trati v kvalifikácii 38. miesto so stratou vyše štrnásť sekúnd na najrýchlejšiu Švédku Johannu Hagströmovú.

Štart super-G žien odložili pre hmlu na 13.30 h

S číslom 20 sa na štart chystala slovenská reprezentantka a líderka celkového poradia SP Petra Vlhová.,aktualizované

Snoubording-SP: Paralelný slalom v Moskve vyhral Karlagačev

Medzi ženami triumfovala Rakúšanka Daniela Ulbingová

Rýchlokorčuľovanie-SP: Boweová víťazkou na 1500 m v Heerenveene

V celkovom poradí Svetového pohára vedie Boweová na konte so 120 bodmi. ,aktualizované

Skoky na lyžiach-SP: Vo Willingene siedmy triumf Graneruda v sezóne

Dvadsaťštyriročný Granerud má na čele SP 278 bodový náskok pred Nemcom Markusom Eisenbichlerom.

Boby-SP: Friedrich potvrdil celkový triumf víťazstvom v Innsbrucku

Lochner sa nachádza na druhej priečke v celkovom poradí Svetového pohára. Za ním nasleduje Dvořák.

Severská kombinácia-SP: Nór Riiber s ďalším triumfom v Seefelde

Riiber začal bežeckú časť s 27-sekundovým zo skokanskej časti, ktorý nestratil a bez vážnejších problémov získal ďalšie prvenstvo.

Sánkovanie: Medzi mužmi triumfoval Repilov, Ninis na 12. mieste

Ďalší slovenskí reprezentanti Marián Skupek a Jozef Husla sa neprebojovali do 2. kola a obsadili 27. resp 29. miesto.

Skoky na lyžiach: Kramerová víťazkou v Titisee-Neustadt

Rakúšanka Marita Kramerová sa stala v nemeckom Titisee-Neustadte víťazkou tretích pretekov Svetového pohára v skokoch na lyžiach žien.

Beh na lyžiach-SP: Švédka Svahnová vyhrala na 10 km klasicky vo Falune

Dvadsaťjedenročná Svahnová sa presadila v šprinte na cieľovej rovinke. Pripísala si ôsme víťazstvo na podujatiach SP.

Noel zvíťazil v slalome v Chamonix: Bol to krásny deň

Dvadsaťtriročný Noel si pripísal siedmy triumf v pretekoch SP, všetky má na konte v tejto disciplíne.,aktualizované

Beh na lyžiach-SP: Boľšunov zvíťazil vo Falune aj na 15 km klasicky

Vďaka 25. víťazstvu na podujatiach SP v kariére Boľšunov opäť zvýšil svoj náskok na čele celkového poradia, kde vedie suverénne o 771 bodov pred krajanom Ivanom Jakimuškinom.

Sánkovanie-MS: Nemci Eggert a Benecken vyhrali súťaž dvojíc

Slovenskí reprezentanti Tomáš Vaverčák s Matejom Zmijom obsadili štrnástu priečku s mankom 1,698 s.

Biatlon-ME: Stíhačku vyhral Pryma, Šima na 26. mieste

O prvenstvo bojoval aj Krčmář, ktorý po poslednej streľbe v stoji vyrazil na trať spoločne s Prymom.

Vlhová desiata v super-G, zvíťazila Gutová-Behramiová

Ďalšia Švajčiarka Michelle Gisinová neštartovala a v celkovom poradí prestížneho seriálu klesla na tretiu priečku.,aktualizované

Fialková obsadila v stíhačke 32. miesto, zvíťazila Poľka Žuková

Za Žukovou sa umiestnili Nórky Karoline Erdalová a Aasne Skredeová. Prvá po šprinte Lotyška Baiba Bendiková obsadila 11. miesto.,aktualizované

V tímových stíhačkách triumfovali rýchlokorčuliari Nórska a Kanady

V pretekoch žien vyhrali Kanaďanky pred domácim Holandskom a Nórskom a taktiež si pripísali celkové prvenstvo v SP.

Flocková a Dukurs si pripísali celkové prvenstvo v Innsbrucku

Medzi ženami zvíťazila Ruska Jelena Nikitinová.,aktualizované

Riiber vyhral individuálnu súťaž v Seefelde

V rakúskom stredisku triumfoval pred Japoncom Akitom Watabem a upevnil si vedenie v celkovom poradí seriálu.,aktualizované

Titul v šprinte na ME vybojoval Švajčiar Jäger, Šima dvadsiaty

Preteky poznamenalo husté sneženie, s náročnou traťou bojovalo celkovo 144 pretekárov.

Digginsová triumfovala vo Falune na 10 km, Procházková 54.

Američanka slávila vo Falune jubilejné 10. individuálne víťazstvo v SP a upevnila si post líderky celkového poradia prestížneho seriálu. ,aktualizované

Boľšunov triumfoval vo Falune na 15 km, Koristek 62.

Boľšunov si upevnil vedúce postavenie v celkovom hodnotení SP, pred druhým krajanom Ivanom Jakimuškinom.,aktualizované

MS: Nico Gleirscher získal zlato v šprinte

Favorizovaný Nemec Felix Loch, suverénny líder celkového poradia Svetového pohára, skončil až štvrtý.

ME: Ivona Fialková v šprinte na 13.mieste, zlato pre Lotyšku Bendikovú

Ivona Fialková, rovnako ako jej sestra Paulína, prekonala v novembri ochorenie COVID-19. ,aktualizované