Zimné športy

Double a rekordný jedenáty titul pre bobistu Friedricha

Tretie miesto vybojovali štvorboby Nemca Johannesa Lochnera.

Lyžiar Pinturault je top favorit súťaže všestrannosti

V talianskej Cortine d'Ampezzo obhajuje v súťaži všestrannosti zlato z prechádzajúceho šampionátu vo švédskom Are.

Lyžovanie: V medailovom zrkadle sa vidí päť krajín

Švajčiari dobyli päť pódiových umiestnení a v každej hodnote, Rakúšania zatiaľ len tituly v oboch mužských kĺzavých pretekoch a Vincent Kriechmayr je predbežne najúspešnejší účastník podujatia.

Beh na lyžiach: Klementová obsadila 56. miesto na 15 km klasicky

Timea Mazúrová bola na 59. pozícii (+12:42,1) a Mária Danielová preteky nedokončila.

Nemec Nawrath vyhral stíhacie preteky Pohára IBU v Osrblí

Tomáš Sklenárik obsadil rovnako ako v sobotňajšom šprinte 28. miesto. ,aktualizované

Jacquelin obhájil titul v stíhacích pretekoch na MS v biatlone

Pre dvadsaťpäťročného Jacquelina je to už tretie zlato z MS, vlani sa okrem stíhačky tešil aj z víťazstva v štafete.,aktualizované

Čerňanská obsadila 18. miesto v súťaži monobobov

Čerňanská figurovala v sobotu po prvých dvoch jazdách na 20. priečke, o deň neskôr sa dokázala posunúť ešte o dve pozície.

Kriechmayr získal druhé zlato, po super-G vyhral aj zjazd

Vo veku 29 rokov sa po krajanovi Hermannovi Maierovi a Američanovi Bodem Millerovi stal iba tretím lyžiarom, ktorý triumfoval na jednom šampionáte v oboch kĺzavých disciplínach.,aktualizované

Lyžiar Ligety ukončil kariéru bez rozlúčkových pretekov

Pôvodne sa chcel rozlúčiť o šesť dní neskôr po piatkovom obrovskom slalome na MS v Cortine d'Ampezzo, plány mu však zmarilo náhle zhoršenie problémov s chrbtom.,aktualizované

Zlato na 1000 m pre rýchlokorčuliarov Verbija a Brittanyovú

V pretekoch s hromadným štartom uspela Holanďanka Marijke Groenwoudová.

Kobajaši triumfoval v skokoch na lyžiach v Zakopanom

Za skoky dlhé 136,5 a 134,5 metra dostal celkovú známku 268,9 bodu.,aktualizované

Voigtová vyhrala šprint v Osrblí, Machyniaková skončila na 46. mieste

Osrblie dostalo od Medzinárodnej biatlonovej únie dôveru a v prebiehajúcej sezóne zorganizuje až dve z piatich kôl Pohára IBU.

Eckhoffová triumfovala v šprinte, Fialková skončila na 13. mieste

Darilo sa Paulíne Fialkovej, ktorá spravila jednu chybu na strelnici a s mankom 1:10,7 minúty obsadila 13. miesto.,aktualizované

Beh na lyžiach: Slovenky obsadili 15. miesto v štafetách junioriek

Slovenky zaostali o takmer sedem minút za víťazným kvartetom zo Švédska Märta Rosenbergová, Lisa Erikssonová, Lisa Ingessonová a Moa Hanssonová.

Lyžiar Paris bol najrýchlejší v druhom tréningu, Bendík stratil 5,32 s

Preteky sú na programe v nedeľu o 11.00 h.

Podujatie v behu na lyžiach v Novom Meste zrušili pre karanténu

Organizátori pôvodne dostali výnimku od českých úradov a podujatie sa malo konať 20. a 21. februára.

Čerňanská bola po dvoch jazdách na 20. mieste v súťaži monobobov

Za priebežnou líderkou zaostala o 3,60 sekundy.

Fiva a Näslundová si vybojovali zlato v skikrose

Dvadsaťštyriročná Näslundová triumfovala vo veľkom finále systémom štart - cieľ, keď za sebou nechala druhú Fanny Smithovú zo Švajčiarska a bronzovú Alizee Baronová z Francúzska.

Nór Bogetveit vyhral šprint 3. kola Pohára IBU v Osrblí

Zo slovenských reprezentantov skončil najlepšie Tomáš Sklenárik.

Suterová získala zlato v zjazde

Na štart zjazdovky Olympia delle Tofane sa postavilo 31 pretekárok zo 16 krajín, Slovensko nemalo zastúpenie.,aktualizované

Finále Svetového pohára v biatlone presunuli do švédskeho Östersundu

K zmene dejiska prišlo po tom, čo v Nórsku sprísnili opatrenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Bežec na lyžiach Renda obsadil na 15 km voľne 53. miesto

Medzi juniorkami sa na päťkilometrovej trati tešila zo zlata Ruska Veronika Stepanovová, ktorá preťala cieľ v čase 13:44,3 min.

Austrálčania sa stali víťazmi súťaže miešaných tímov v snoubordkrose

Striebro vybojovala talianska dvojica Michela Moioliová s Lorenzom Sommarivom, tretí boli Julia Pereirová de Sousová Mabileauová a Leo Le Ble Jaques z Francúzska.

Individuálne preteky na MS v biatlone vyhral M. Ponsiluoma

Dvadsaťpäťročný Švéd predviedol v piatkovom šprinte na 10 km bezchybnú streľbu a rýchle nohy a časom 24:41,1 min si vybojoval zlatú medailu. ,aktualizované

Hermannová získala štvrtý titul svetovej šampiónky

Po prvých dvoch jazdách bola 28-ročná víťazka až tretia, keď pokazila prvú piatkovú jazdu. ,aktualizované

V tréningu na zjazd najrýchlejša Rakúšanka Puchnerová

O 0,54 sekundy za ňou zaostala krajanka Tamara Tipplerová, resp. o 0,67 s Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska, ktorá na MS už získala zlato v super-G. ,aktualizované

Na zlato v zjazde si brúsia zuby mnohé, jednoznačnej favoritky niet

Na štart sa nepostavia Petra Vlhová ani Mikaela Shiffrnová.

Feuz, Paris, Jansrud sú favoriti nevyspytateľného Vertigine

Slovensko bude v kráľovskej disciplíne reprezentovať Martin Bendík.

V tréningu na zjazd najrýchlejší Paris, Bendik 44.

Slovenský reprezentant Martin Bendik mal stratu vyše 6 sekúnd a v tréningu ho klasifikovali na 44. pozícii.,aktualizované

Medzinárodná lyžiarska federácia zrušila podujatia SP v Nórsku

Nariadenie postihlo alpské disciplíny, súťaže v skokoch a behu na lyžiach a severskej kombinácii. O detailoch ohľadom prípadných náhradných dejísk a termínov FIS neinformovala.

Zlato v snoubordkrose vybojovali Eguibar a Bankesová

Obaja získali premiérové zlato v kariére na MS, keď obaja už mali v zbierke jednu striebornú medailu.

Bežci na lyžiach Terentiev a Falejevová vyhrali MS v šprinte

V pretekoch mužov sa predstavil aj Slovák Andrej Renda, ktorý v kvalifikácii obsadil 57. miesto a do vyraďovacej časti medzi najlepšiu tridsiatku nepostúpil.

Kriechmayr získal v super-G premiérové zlato

V talianskom stredisku zdolal o 7 stotín sekundy nemeckého reprezentanta Romeda Baumanna, tretí skončil Francúz Alexis Pinturault s odstupom 0,38 s.,aktualizované

Vlhová si vyskúšala svah na kombináciu: Už viem, čo od toho čakať

Slovenská reprezentantka hodnotila deviate miesto v superobrovskom slalome pozitívne predovšetkým z pohľadu "tréningu" na pondelňajšiu kombináciu, v ktorej už bude patriť k top kandidátkam na medaily.

Prvé zlato na MS Gutovej-Behramiovej, Vlhová v super-G deviata

Češka Ester Ledecká sa pasovala s technickou traťou statočne aj napriek chybe už v druhej bránke a na pódium jej chýbalo len 6 stotín.,aktualizované

Biatlon MS: Fialková vytiahla Slovákov na 18. miesto, je spokojná

Na druhom mieste skončili Rakúšania a tretí finišovali Švédi.,aktualizované

Vlhová si opäť vybrala 15-ku, prvá na Super-G pôjde Bassinová

Petra Vlhová patrí medzi favoritky druhého sledu. ,aktualizované

Zranená zjazdárka Goggiová smúti za svetovým šampionátom

Zranenie Goggiovej síce nevyžaduje operačný zákrok, no olympijská víťazka v zjazde z Pjongčangu 2018 príde o zvyšok sezóny.

Magoni počíta aj s Vlhovej únavou: Všetko, čo robíme, je plánované

Vlhová je jediná lyžiarka, ktorá absolvovala všetkých 22 súťaží v tejto sezóne Svetového pohára.

Tréner rakúskeho biatlonového tímu mal pozitívny test na koronavírus

Päťdesiatročný Groß je v izolácii a nemá žiadne príznaky. Slovinské úrady nepovažujú jeho zverencov za úzke kontakty a preto môžu pokračovať v príprave na preteky.