Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Zimné športy

Kuzminová vyhrala šprint v Oberhofe

Na štart sa postavilo 92 žien a tie najlepšie sa nahustili do prvej polovice, vrátane Kuzminovej s číslom 21, ktorá vybehla na trať so žltým tričkom vedúcej ženy priebežného poradia SP. ,aktualizované

Östbergová vyhrala preteky s hromadným štartom v Oberstdorfe

V 5. časti Tour de Ski mala v cieli náskok 1,9 s pred krajankou Caspersen Fallovou, na 3. mieste dobehla Fínka Paramakoskiová.,aktualizované

Vlhovej opäť tesne ušlo pódium: Som zároveň šťastná i smutná

Dvadsaťdvaročná Slovenka si pripísala 25. výsledok v prvej desiatke, no musí si počkať na okrúhle desiate pódiové umiestnenie. ,aktualizované

Petra Vlhová v Záhrebe skončila štvrtá, slalom ovládla Shiffrinová

Fenomenálna Shiffrinová si išla v stredu opäť "vlastnú ligu", o čom svedčí aj skutočnosť, že v 1. kole sa do dvoch sekúnd zmestili len štyri pretekárky.,aktualizované

V Pjongčangu bude expertom Eurosportu na lyžovanie Bode Miller

Okrem olympijského víťaza z roku 2010 sú v tíme expertov televízie Eurosport aj bývalí nemeckí skokani na lyžiach Sven Hannawald a Martin Schmitt.

Piatu etapa Tour de Ski skrátia, zasiahla búrka

Stredajšie šprinty klasickou technikou v Oberstdorfe pre silný vietor a popadané stromy na trati zrušili.

Kvalifikáciu v skokoch na lyžiach v Innsbrucku vyhral Japonec Kobajaši

Na ďalšej priečke skončil v rakúskom Innsbrucku aktuálny líder seriálu Kamil Stoch z Poľska.

Medzinárodná sánkarská federácia nepotrestala Demčenka s Ivanovovou

Oboch Medzinárodný olympijský výbor (MOV) minulý rok doživotne suspendoval z olympijských hier pre dopingový škandál zo ZOH 2014 v Soči.

Petra Vlhová bude mať v záhrebskom slalome číslo 7

Ako prvá pôjde Švajčiarka Wendy Holdenerová, americká favoritka Mikaela Shiffrinová sa predstaví s číslom 4.

Vlhová piata v paralelnom slalome v Osle, triumf Shiffrinovej

Preteky v Osle, ktoré sa išli v hustej hmle, sa rátali do celkovej klasifikácie klasického slalomu.,aktualizované

T4M: Stoch prvým poľským víťazom v Ga-Pa

Veľmi dobrú východiskovú pozíciu si vytvoril už v 1. kole.,aktualizované

Flugstad Östbergová a Cologna víťazmi novoročnej stíhačky

Östbergová po nedeľňajšom triumfe nad 10 km klasicky dominovala v Lenzerheide aj v stíhačke na 10 km voľne.

T4M: Po 1. kole v Ga-Pa na čele Stoch, Kraft nepostúpil

Obhajca titulu a víťaz ouvertúry v Oberstdorfe predstihol Slovinca Tilena Bartola o 1,4 bodu.

Na čele poradia Svetového pohára zostáva Manificat

Slováka Petra Mlynára klasifikovali v cieli na 77. pozícii so stratou 3:56,0 minúty na víťaza.,aktualizované

Kvalifikáciu na novoročné preteky vyhral nórsky skokan Forfang

Na ďalších priečkach skončili Poliaci Dawid Kubacki (135,5 m, 136,2 b.) a Stefan Hula (135,5 m, 135,8 b.).

Stoch po triumfe v Oberstdorfe: Fantastický pocit

Stoch bol po prvom kole až piaty. V druhom kole však predviedol najdlhší súťažný pokus dňa 137 m a aj vďaka vysokým známkam za štýl sa vyšvihol na najvyšší stupienok. ,aktualizované

Van der Graaffová a Usťugov vyhrali v Lenzerheide

Slovenský reprezentant Peter Mlynár v Lenzerheide nepostúpil z kvalifikácie.,aktualizované

Lyžiar Pinturault víťazom kombinácie v Bormiu

V konečnom zúčtovaní na druhom mieste skončil Talian Peter Fill (+0,42 s.), tretí bol Nór Kjetil Jansrud (+0,45).

Vlhová si v Lienzi nechala to najlepšie na záver, mrzelo ju prvé kolo

V druhom kole piatkového obrovského slalomu sa Petra Vlhová vyšvihla na siedmu pozíciu, na ktorej sa umiestnila po druhý raz v kariére vo SP.

Vlhová v obrovskom slalome siedma: Konečne moja jazda

Slovenka predviedla dravú jazdu, v dolnej časti trate dokázala ešte zrýchliť a po dojazde do cieľa bola suverénne prvá s takmer sekundovým náskokom.,aktualizované

Petra Vlhová: Išli sme len dole nejako prežiť

Vlhovej sa ako jedinej darí držať krok s Američankou Mikaelou Shiffrinovou v priebežnom poradí disciplíny. Zaostáva o 75 bodov, ďalšie pretekárky až o 195 a viac.,aktualizované

Dominik Paris sa stal víťazom medzisviatočného zjazdu v Bormiu

Na domácom svahu v Bormiu predstihol o štyri stotiny Nóra Aksela Lunda Svindala. Tretí skončil Svindalov krajan Kjetil Jansrud.,aktualizované

Vlhová obsadila v slalome SP v Lienzi 5. priečku, vyhrala Shiffrinová

Vlhová nabrala dvojkolové manko 1,82 s, jej krajanka Barbara Kantorová nedokončila prvú jazdu.,aktualizované

Januárové preteky Zlatá líška budú namiesto Mariboru v Kranjskej Gore

Vysoké teploty spôsobili nedostatok snehu v dolnej časti trate.

Na biatlonovom IBU Cupe v Osrblí aj s výraznými osobnosťami

Organizátori už skompletizovali účasť, najväčšou osobnosťou 4. kola seriálu by mohol byť 5-násobný medailista na MS Francúz Simon Fourcade, starší brat najvýraznejšieho biatlonistu súčasnosti Martina.

FIS zrušila januárové preteky žien v skokoch na lyžiach v Rašnove

Dôvodom je nedostatok snehu a nepriaznivá predpoveď počasia.

Prvé kolo slalomu v Lienzi: Shiffrinová líderkou, Vlhová 1,58 s za ňou

Shiffrinová slávila v Lienzi, ktorý sa ako medzisviatočné dejisko SP strieda so Semmeringom, svoje prvé pódiové umiestnenie v seriáli.,aktualizované

Štartuje 66. ročník Turné 4 mostíkov, topfavorit je Freitag

Ku kandidátom na titul patria aj jeho krajania Andreas Wellinger s Markusom Eisenbichlerom či Nóri Daniel Andre Tande, Anders Fannemel a Johann Andre Forfang.

V Bormiu zrušili druhý tréning zjazdárov pre nepriaznivé počasie

Štvrtkové preteky SP v zajzde mužov a piatková prvá tohtosezónna kombinácia by podľa predpovede počasia nemali byť ohrozené.

Hokejová dvadsiatka odštartuje MS proti Kanade. Zápas roka s Dánskom

V otváracom dueli šampionátu zvíťazili Česi v B-skupine nad ruskými rovesníkmi 5:4. ,aktualizované

Slalom v Lienzi sa pôjde už vo štvrtok, obrovský slalom v piatok

Časy oboch točivých disciplín, v ktorých sa predstaví aj Slovenka Petra Vlhová, zostali nezmenené.

Talian Fill bol najrýchlejší v prvom tréningu na zjazd v Bormiu

Jeho krajan Christof Innerhofer zaostal o osem stotín, tretí bol Rakúšan Matthias Mayer.

Švédska lyžiarka Holmlundová urobila prvé kroky po ťažkom páde

V máji ju prebrali z umelého spánku. Rehabilituje v meste Sundsvall, v októbri povedala, že chce začať chodiť do Vianoc.

Akrobatická lyžiarka Ledeuxová zvíťazila v slopestyle vo Font Romeu

Súťaž bola bez zranenej slovenskej reprezentantky Zuzany Stromkovej.

Anketu Športovec roka ovládli lyžiarky: Zuzulová druhá, Vlhová tretia

Kým na začiatku roka dominovala na svahoch Velez Zuzulová, do novej sezóny vstúpila vynikajúcimi výkonmi jej mladšia kolegyňa a kamarátka.

Hirscher po 49. raz triumfoval na Svetovom pohári, Slováci nepostúpili

Slovenský reprezentant Adam Žampa štartoval s číslom 42, v cieli stratil na Hirschera 2,14 sekundy, ,aktualizované

Rusi prišli o ďalšie dve medaily zo Soči

Medzinárodný olympijský výbor piatok suspendoval z olympijských hier spolu 11 ruských športovcov, ktorí súťažili v Soči v piatich rôznych disciplínach.

V Skikrose v Innichene išla karta Bischofbergerovi a Näslundovej

V celkovom poradí Svetového pohára sú Švajčiar a Švédka na prvom mieste.

Haraus vyhral slalom Svetového pohára v Rakúsku, Krako druhý

Slovenský paralympionik sa teší z víťazstva v rakúskom Kühtai, úspech Slovenska zvýraznil druhým miestom Jakub Krako.

Na ZOH v Pjongčangu bude štartovať päť sánkarov SR

Tesne o jedno miesto ušla účasť v Pjongčangu mladej dvojici v zložení Tomáš Vaverčák, Matej Zmij.