Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Zimné športy

Vlhová po vypadnutí 3. v renkingu, Velez-Zuzulová mimo sedmičky

V prvom kole vypadla Vlhová aj v rokoch 2013, 2014 a 2017, jej najlepším umiestnením v rakúskom rezorte zostáva tretia pozícia z januára 2016.

Vlhová nedokončila 1. kolo nočného slalomu vo Flachau

Zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová. ,aktualizované

Paralympionička Smaržová opäť na pódiu na podujatí Svetového pohára

Po pondelňajšom striebre pridala v utorok v kategórii telesne znevýhodnených stojacich bronzovú pozíciu. Medzi mužmi skončil Martin France desiaty.

Slalom vo Flachau bez Velez-Zuzulovej, tá dúfa, že si čoskoro zalyžuje

Veronika Velez-Zuzulová v utorňajšej súťaži nezabojuje o ďalšie prvenstvo, keďže po zranení kolena odložila svoj návrat, ktorý sa očakával už v Kranjskej Gore.

Slovenská paralympionička H. Farkašová zvíťazila v pretekoch SP

V Záhrebe triumfovala v pretekoch zrakovo znevýhodnených slalomárok.

MOV je naklonený účasti športovcov KĽDR v Pjongčangu

Do Pjongčangu sa prebojovali len dvaja severokórejskí krasokorčuliari, ale zatiaľ sa na hry nezaregistrovali.

Vlhová má oporu v tíme aj v neľahkom období

Vlhová figuruje po podujatí v Slovinsku na tretej priečke celkového poradia SP a v hodnotení slalomu jej stále patrí druhá priečka. Napriek tomu priznala, že prežíva neľahké obdobie.

Biatlon-SP: V hustej hmle v Oberhofe vynikla víťazne štafeta Švédov

Slováci príliš veľké ambície s omladeným kádrom medzi 25 tímami nemali.

Preteky v sánkovaní v Königssee vyhrali Taliani

Preteky štafiet v Königssee vyhral taliansky tím. Slováci stratili na víťazov viac ako 3 sekundy.

Vlhová za trojicou veľkých súperiek: Pekné, ale nevďačné miesto

Najbližšiu príležitosť prelomiť sériu umiestnení tesne pod pódiom aj v jednotlivej súťaži bude mať športovkyňa už v utorok vo Flachau.

Cologna vyhral Tour de Ski štvrtýkrát v kariére

Posledné víťazstvo získal Cologna pred piatimi rokmi.

Vlhová stratila v súčte dvoch kôl na víťazku 2,18 sekundy.,aktualizované

Žampa po slalome v Adelbodene: Škoda chýb v hornej časti

Slovenský lyžiar Adam Žampa stratil na lídra v 1. kole 4,05 sekundy a tesne nepostúpil do 2. kola medzi elitnú tridsiatku. Skončil na 31. mieste, keď mu na postup chýbalo len sedem stotín sekundy.,aktualizované

V Oberhofe patrila víťazná štafeta Francúzskam

Medzi 20 štafetami chýbala slovenská, Anastasia Kuzminová si síce Oberhof s dvoma individuálnymi víťazstvami podmanila, no ďalšie ženy ho vynechali a uprednostnili prípravu.

Lyžovanie: Hirscher po 1. kole na čele, Adam Žampa tesne nepostúpil

Slovenský lyžiar Žampa stratil na lídra 4,05 sekundy.

Kamil Stoch sa stal poľským Športovcom roka

Stoch v sobotu v rakúskom Bischofshofene napodobnil Nemca Svena Hannawalda, keď dokázal vyhrať všetky štyri podujatia Turné v jednej sezóne.

Vlhovej tréner Magoni po 1. kole slalomu: Nešla preteky

Shiffrinová, ktorá mala v priebežnej klasifikácii slalomu na druhú Vlhovú k dobru 185 bodov, totálne ovládla prvé kolo.,aktualizované

Stoch obhájil titul a napodobnil Hannawalda

V trojkráľovom vyvrcholení v Bischofshofene predstihol Stoch o 3,2 bodu Nóra Andersa Fannemela. V celkovom poradí Turné zvíťazil Poliak s obrovským náskokom 69,6 bodu pred Wellingerom.,aktualizované

Vlhovej v Kranjskej Gore nevyšlo prvé kolo, bola oslabená chorobou

Vlhová sa v sobotu umiestnila na deviatej priečke po tom, ako už od novoročného mestského podujatia v Osle zápasila s chorobou.

Biatlonista M. Fourcade zaznamenal víťazstvo aj v stíhacích pretekoch

Fourcade minul len raz z 20 terčov, a to hneď v prvej položke.

Shiffrinová neohrozene kraľuje hodnoteniu SP, Vlhová je tretia

V slovinskej Kranjskej Gore zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová s náskokom 31 stotín sekundy pred druhou Francúzkou Tessou Worleyovou.,aktualizované

Vlhová v obráku opäť v desiatke, zabrali staronové lyže

Dvadsaťdvaročná Vlhová bola v tomto ročníku desiata v Killingtone, siedma v Lienzi a v sobotu pridala deviatu pozíciu. V minulej sezóne skončila dvakrát ôsma a raz siedma.

Slováci v Innsbrucku v štvorboboch na deviatom mieste

Slováci sa snažia v Európskom pohári získať čo najviac bodov do rebríčka IBSF, aby sa kvalifikovali na ZOH 2018 v Pjongčangu.

Andreas Žampa 18. miestom slávil životný úspech v Adelbodene

Slovenský zjazdár doteraz bodoval v SP štyrikrát a už vlani v Adelbodene prekvapil 21. miestom.,aktualizované

KUZMINOVÁ: Poučila som sa a vyhrala

Na 10 km trati Kuzminová zvíťazila v nemeckom Oberhofe s veľkým náskokom, od druhej Talianky Dorothey Wiererovej ju delilo 1:04,4 min a od tretej Ukrajiny Vity Semerenkovej 1:10,2. ,aktualizované

Vlhová bola po 1. kole obrovského slalomu štrnásta

Vlhová sa na trať prvého kola, ktorú pripravil francúzsky tréner a manžel Veroniky Velez-Zuzulovej Romain Velez, vydala so štartovým číslom 11.

T4M: Kvalifikáciu v Bischofshofene vyhral Poliak Kubacki

Pozrite si aktuálne výsledky kvalifikácie.

V Altenbergu totálny triumf nemeckých skeletonistiek

Zvíťazila Jacqueline Löllingová pred krajankami Tinou Hermannovou a Annou Fernstädtovou.,aktualizované

Biatlon: V šprinte 4. kola bol najlepší Francúz M. Fourcade

Z očakávaného súboja medzi M. Fourcadem a J.T. Boem sa stratila dramatickosť, keď skvele bežiaci Nór minul dva terče v ležke a Francúz získal pri porovnávaní na diaľku rozhodujúci náskok.

Snoubording: V Lackenhofe zaznamenali triumfy Ledecká a Galmarini

V piatkovej dopoludňajšej kvalifikácii obsadil dvadsaťpäťročný Matej Bačo 49. miesto.,aktualizované

Slováci obsadili v dvojboboch v Innsbrucku 13. miesto

Bobisti sa snažia v Európskom pohári získať čo najviac bodov do rebríčka IBSF, aby sa kvalifikovali na ZOH 2018 v Pjongčangu.

CAS dal zelenú siedmim ruským športovcom, môžu štartovať vo SP

Treťjakov, ako i bronzová medailistka zo Soči skeletonistka Jelena Nikitinová, sa tak môžu predstaviť v pretekoch SP v nemeckom Altenbergu.

Na IBU Cupe v Osrblí lákadlami S. Fourcade, Christiansen a Kajševová

V priebežnom hodnotení IBU Cupu Christiansen (+63 bodov) a Kajševová (+102) sú na čele s výraznými náskokmi, aj keď Nór len raz zvíťazil a inak sa na medailovom stupni už neobjavil.

Freitag pred vyvrcholením v Bischofshofene odstúpil z Turné

Líder celkového poradia Svetového pohára utrpel zranenia vo štvrtkových pretekoch v rakúskom Innsbrucku, keď sa mu po doskoku rozišli lyže a nasledoval pád znamenajúci veľké bodové zrážky.

Adam Žampa neštartoval v súťaži tímov na MS, na ZOH chce prispieť

Medailu vyjazdili Velez-Zuzulová, Vlhová, Matej Falat a Andreas Žampa. Ako členovia družstva ju dostali aj Tereza Jančová a Adam Žampa, hoci nezasiahli do bojov na trati.

Adam Žampa na olympiádu ešte nemyslí: Zvíťaziť môže hocikto

Práve na predchádzajúcich ZOH dosiahol svoje najlepšie umiestnenia na vrcholných fórach.

Adam Žampa získal prvé body v sezóne, Hirscher vyhral 50. raz

V 2. kole si Žampa polepšil o štyri priečky a dosiahol najlepší výsledok v sezóne.,aktualizované

Velez-Zuzulová do Kranjskej nepôjde, zrejme vynechá aj Flachau

Slovenská lyžiarka zrejme absolvuje len olympijskú generálku na konci januára v Lenzerheide.

T4M: Stoch vyhral aj v Innsbrucku a má na dosah obhajobu titulu

Stoch sa výrazne priblížil k úspešnej obhajobe celkového prvenstva.,aktualizované

Lyžovanie: Matt po 1. kole na čele slalomu, Žampa na postupuje

Slovenský zjazdár Adam Žampa bol po dojazde väčšiny štartového poľa na 25. pozícii, keď stratil na lídra 3,01 sekundy. ,aktualizované