Zimné športy

ME v biatlone: V šprinte zlatý Lotyš Rastorgujevs, Kazár osemnásty

Zo Slovákov medzi 141 štartujúcimi najvyváženejšie strieľal Matej Kazár (0-1), keď minul jediný terč, prvý stojkový, a pripravil sa tak o umiestnenie v top desiatke. ,aktualizované

Innerhofer bol najrýchlejší aj v druhom tréningu na zjazd v Garmischi

V piatok na Kandahare dosiahol čas 1:55,57 minúty a na druhé miesto odsunul Rakúšana Matthiasa Mayera, tretí skončil Innerhoferov krajan Dominik Paris.

Holdenerová ovládla kombináciu v Lenzerheide, bodovala aj Kantorová

Pre Holdenerovú to bolo druhé víťazstvo v SP. Druhá skončila s výraznou stratou 1,55 sekundy Talianka Marta Bassinová, tretiu priečku získala Slovinka Anna Buciková.,aktualizované

Anderson a Ledecká víťazmi paralelného obrovského slalomu v Bansku

Ledecká je s piatimi víťazstvami na čele poradia disciplíny, medzi mužmi je lídrom Švajčiar Nevin Galmarini, ktorý skončil v Bansku druhý.

Na olympiádu do Pjongčangu pôjde 56 športovcov: Tu sú mená

Okrem športovcov je vo výprave 65-členný sprievod, v Pjongčangu bude SR reprezentovať výprava so 121 členmi.,aktualizované

Lyžiarka Vonnová stojí na čele kombinácie po zjazde

Vonnová si vytvorila komfortný balík náskoku v prospech pódiového umiestnenia. Favoritkou kombinácie však aj po jej prvej časti zostala domáca lyžiarka Wendy Holdenerová.

Stromková potvrdila, že do Pjongčangu nepôjde

Slovenský dom v Pjongčangu otvorí prezident SR Andrej Kiska. ,aktualizované

Velez-Zuzulová bude vlajkonosička slovenskej výpravy na ZOH 2018

Ponuku byť vlajkonosičkou na otváracom ceremoniáli dostala slovenská lyžiarka od prezidenta Slovenského olympijského výboru Antona Siekela.

Prezident MOV T. Bach obhajuje olympijskú suspendáciu Rusov

Podľa jeho slov neexistujú dôkazy, že A. Šipulin a S. Usťugov sú čistí.

Nemecký tréner Gross kritizuje zákaz MOV pre Šipulina

Šipulin sa spolu so šesťnásobným olympijským víťazom v šortreku Viktorom Ahnom a bežcom na lyžiach Sergejom Usťugovom podľa utorkového vyhlásenia MOV v Pjongčangu nepredstavia.

V alpskej nominácii na ZOH2018 sú tri Slovenky a bratia Žampovci

Pätica bude súťažiť nielen individuálne, ale aj v tímových pretekoch, v ktorých Slovensko na vlaňajších MS senzačne získalo striebro.

Vo vytrvalostných pretekoch zvíťazila Francúzka Chevalierová

Víťazná Chevalierová štartovala nedávno v Osrblí na IBU Cupe a skončila v šprinte druhá.

Velez-Zuzulová potvrdila štart v Lenzerheide

Jej prvé preteky olympijskej sezóny by mali byť generálkou na Pjongčang.

Vo vytrvalostných pretekoch vyhral Rakúšan Leitner, Otčenáš je piaty

Martin Otčenáš výrazne upútal. Začal výborne, bezchybne strieľal, rýchlo bežal, po prvej streľbe bol na medzičase najrýchlejší zo všetkých a aj v polovici pretekov trónil medzi najlepšími.

Hirscher vedie poradie slalomu pred Kristoffersenom o 119 bodov

Pre 28-ročného Rakúšana sa podľa jeho vlastných slov sen stal skutočnosťou.

Hirscher vyhral slalom v Schladmingu a vyrovnal sa Maierovi

Slovák Adam Žampa nepostúpil do druhého kola, jeho krajan Matej Falat nedokončil prvé kolo.,aktualizované

Víťazkou obrovského slalomu Rebensburgová, Vlhová klesla na 23. miesto

Rebensburgová slávila svoj 14. triumf kariéry v pretekoch SP. Druhá skončila s ministratou troch stotín Nórka Ragnhild Möwinckelová, tretia Talianka Federica Brignoneová zostala 66 stotín.,aktualizované

Vlhová je po 1. kole obrovského slalomu v top10, Shiffrinová pochybila

Slovenská lyžiarka najviac stratila podľa očakávania v hornej plochej časti, kde jej navyše nevyšiel jeden oblúk, ale v technicky vyťažených úsekoch držala relatívne dobrý rytmus.

Reportéri TASR budú v dejisku SP v lyžovaní v Lenzerheide

Dianie na podujatí Svetového pohára pokryjú športový redaktor Andrej Bezák a fotograf Pavel Neubauer.

Sánkar Ninis v Lillehammeri dosiahol osobné maximum v šprinte

Desiatym miesto v klasických pretekoch zároveň vyrovnal svoje osobné maximum z lotyšskej Siguldy z roku 2012. ,aktualizované

Nórsko triumfovalo v súťaži družstiev, Tande má druhé zlato

Obhajcovia titulu boli na čele už po prvom kole s náskokom 41,5 bodu pred Slovincami a 52,6 bodu pred Nemcami.,aktualizované

Francúz M. Fourcade vyhral 6. kolo mass pretekov v Anterselve

Záverečná streľba stojmo bola aj o povzdychu M. Fourcada, keď netrafil posledný terč. Chybe sa však nevyvarovali ani jeho bezprostrední prenasledovateľa a Francúz si tak mohol finiš dokonale užiť.,aktualizované

Kristoffersen vyhral v Kitzbüheli, Žampa vyrovnal sezónne maximum

Viacerí pretekári mali problémy v náročných podmienkach, ktoré spôsobilo sneženie.,aktualizované

V mass pretekoch 6. kola je Kuzminová druhá, triumfovala Domračevová

Pre Kuzminovú je to už siedme pódiové umiestenie v sezóne. Štartovala aj Paulína Fialková a obsadila 13. miesto.,aktualizované

Poltoranin dobehol na 15 km najrýchlejšie, Mlynár skončil 48.

Peter Mlynár dosiahol 48. miestom s odstupom 3:14,8 minúty na víťaza lepší výsledok z dvojice slovenských reprezentantov.,aktualizované

Gutová vyhrala super-G v Cortine a vedie hodnotenie disciplíny

Slovenská reprezentantka Barbara Kantorová bola na štarte s číslom 45.,aktualizované

Adam Žampa postúpil do 2. kola slalomu v Kitzbüheli

V 2. kole sa vydá na trať ako prvý, za vedúcim Nórom Henrikom Kristoffersenom zaostal o 3,23 s.

Novým majstrom sveta v skokoch sa stal Nór Tande, Stoch strieborný

Tande, víťaz troch pretekov Svetového pohára, v piatok vyhral 1. aj 2. kolo, ešte pred nimi v presunutej kvalifikácii zo štvrtka utvoril nový rekord mostíka HS 235 letom dlhým 238,5 metra.

Ledecká a Prommegger vyhrali paralelný obrovský slalom

Jediný slovenský zástupca Matej Bačo obsadil 57. miesto.

Stíhacím pretekom 6. kola dominoval Nór J. T. Boe, Slováci bez bodu

O druhom mieste M. Fourcada, túto zimu už 14. pódiovým v jednom rade, neboli tiež žiadne pochybnosti, ani o treťom Šipulina.,aktualizované

Eggert s Beneckenom víťazmi v Lillehammeri, Slováci 14.

Slováci Marek Solčanský a Karol Stuchlák obsadili s odstupom 2,032 sekundy 14. miesto.

Krasokorčuliari Myslivečková a Csölley na ME skončili na 17. mieste

Slováci na minuloročných ME v Ostrave skončili na konečnom 16. mieste a v jesennej olympijskej kvalifikácii si vybojovali účasť na ZOH v Pjongčangu. ME boli pre nich generálkou na olympiádu.

Nemec Dressen triumfoval v legendárnom zjazde v Kitzbüheli

Pre dvadsaťštyriročného Dressena to bolo vôbec prvé víťazstvo v pretekoch Svetového pohára. ,aktualizované

Dahlmeierová vyhrala stíhacie preteky 6. kola SP, Kuzminová jedenásta

Pozornosť pritiahli nielen biatlonistky na čele, ale aj vzadu, pretože Kuzminová a Mäkäräinenová opäť súperili o žltý dres najlepšej v SP.,aktualizované

Kórejčania budú pri otvorení ZOH pochodovať pod jednotnou vlajkou

O detailoch účasti KĽDR na ZOH 2018 sa rozhodlo na sobotňajšom zasadnutí MOV vo švajčiarskom Lausanne.

Skvelý úspech Vonnovej: Slniečko, víťazstvo, nemôže to byť lepšie

Pre tridsaťtriročnú Vonnovú to bol už 79. triumf v pretekoch Svetového pohára, jubilejný štyridsiaty v zjazde, z toho dvanásty v Cortine. Zároveň sa stala najstaršou víťazkou zjazdu v histórii SP.

Španiel Fernandez získal šiesty titul majstra Európy za sebou

Na šampionáte v Moskve potvrdil jasnú kontinentálnu dominanciu, keď Európe vládne už od roku 2013. Striebornú medailu získal domáci Dmitrij Alijev, bronz putuje tiež do Ruska zásluhou Michaila Koľadu.

Tande je na čele po 2. kole MS v letoch na lyžiach v Oberstdorfe

Od rozhodcov dostal celkovo 449,6 bodu a po polovici súťaže vedie o viac ako desať bodov pred druhým Nemcom Richardom Freitagom.,aktualizované

V nemeckom Königssee triumfoval medzi skeletonistami domáci Jungk

Celkové hodnotenie SP už v predstihu ovládol Sungbin Yun z Kórejskej republiky, víťaz piatich podujatí v sezóne, ktorý už v Königssee neštartoval.,aktualizované