Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Zimné športy

Osborne-Paradis bol najrýchlejší v 1. tréningu na zjazd v Pjongčangu

O 31 stotín sekundy predstihol Nóra Kjetila Jansruda, na treťom mieste skončil Švajčiar Mauro Caviezel (+0,45 s).

Frenzel bude vlajkonosičom nemeckej výpravy na otváracom ceremoniáli

Dvadsaťdeväťročný Frenzel získal na ZOH 2014 v Soči zlatú medailu v individuálnych pretekoch v severskej kombinácii.

Francúz Noel získal zlato v slalome na juniorských MS v lyžovaní

Druhého Taliana Alexa Vinatzera Francúz deklasoval priepastným rozdielom 2,77 sekundy.

Zranenú lyžiarku Wilesovú nahradila v nominácii USA Manganová

Dvadsaťročná Manganová obsadila v prebiehajúcej sezóne SP 19. miesto v kombinácii na podujatí vo Švajčiarskom Lenzerheide.

Krasokorčuliari Myslivečková s Csölleyom túžia po finále na ZOH

Slovenský pár sa pred dvomi týždňami predstavil na kontinentálnom šampionáte v Moskve, kde skončil na 17. mieste. Je tak v plnej záťaži.

Pilot amerických dvojbobov Olsen je po operácii slepého čreva

Olsen absolvoval zákrok v juhokórejskom Kangnungu a na zotavenie má ešte nejaký čas, keďže súťaže bobistov sa začínajú až 18. februára.

Na CAS sa odvolalo ďalších 32 Rusov vrátane Šipulina či Usťugova

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v pondelok zamietol štart na ZOH V Pjongčangu trinástim ruským športovcom a dvom trénerom.,aktualizované

Lyžovanie-MSJ: Jančová 19. v kombinácii, zlato pre domácu Daniothovú

Na víťaznú domácu reprezentantku Aline Daniothovú stratila Jančová celkovo 6,42 sekundy.

Vlajkonosička Velez-Zuzulová urobila maximum pre štvrtú šancu na ZOH

Zatiaľ čo u Petry Vlhovej sa to týka iba potenciálnej účasti v superobrovskom slalome a kombinácii, pre Veroniku Velez-Zuzulovú to môže byť rozlúčkové individuálne vystúpenie v kariére.

Lyžiarka Jančová skončila v super-G na MSJ na 19. priečke

Na víťaznú Nórku Kajsu Vickhoff Lieovú stratila Jančová 3,54 sekundy.

Slovenskí lyžiari vypadli na MSJ v tímovej súťaži v 1. kole

Kvarteto v zložení K. Nemcová, M. Prieložný, T. Jančová a S. Revúcky nestačilo v 1. kole (osemfinále) na neskorších víťazov Švajčiarov, keď ťahalo za kratší koniec vo všetkých štyroch jazdách.

Bronzový medailista zo ZOH 2010 Pavol Hurajt oslavuje 40. narodeniny

Hurajt nezačínal svoju športovú kariéru ako biatlonista, ale do dvadsiatky sa venoval behu na lyžiach.

Vonnová vyhrala skrátený zjazd v Ga-Pa, Wilesová prišla o olympiádu

V nemeckom Garmisch-Partenkirchene predstihla o dve stotiny Talianku Sofiu Goggiovú. Tretia skončila Rakúšanka Cornelia Hütterová.,aktualizované

Vlhová a Zuzulová nabrali smer Pjongčang. Bude sa aj štrikovať

Vlhová sa napriek vysokým očakávaniam a tlaku okolia chce sústrediť sama na seba, Velez Zuzulová si okrem tréningu plánuje v dejisku hier krátiť čas aj štrikovaním.

Na MOV sa zniesla vlna kritiky: Mali dať Rusom celoplošný zákaz

Kritické vyjadrenia na to, ako sa strešný orgán svetového športu vyrovnal s ruským dopingovým škandálom, zoslali mnohí športovci, funkcionári a medzinárodné médiá.

V Garmischi zrušili aj druhý tréning zjazdu žien

Organizátori nedokázali pripraviť zjazdovku Kandahar tak, aby sa na nej mohli odjazdiť plánované súťaže.

Premiér Fico obedoval s vedením SOV: Toto zaprial olympionikom

Premiér spolu s predstaviteľmi olympionikov diskutoval o nadchádzajúcich zimných olympijských hrách v Pjongčangu.

Pre hmlu a dážď zrušili štvrtkový tréning v zjazde žien v Garmischi

Dážď sa postupne menil na sneženie a mal trvať niekoľko hodín.

Sánkar Ninis chce na ZOH potvrdiť výbornú formu, pozná nástrahy trate

Slovenský sánkar pred štyrmi dňami na ME v lotyšskej Sigulde skončil šiesty a v neolympijskom šprinte vybojoval historické striebro.

Olympijskú dedinu v Pjongčangu otvorili, predaj vstupeniek zaostáva

Počas zimných hier budú fungovať dve dediny. V hlavnej v Pjongčangu by malo nájsť prechodný domov 3894 účastníkov ZOH. Gangneung bude hostiť 2900 olympionikov.

Jančová skončila v slalome na 26. mieste, zvíťazila Slovinka Hrovatová

Ďalšie slovenské reprezentantky Klaudia Nemcová ani Soňa Moravčíková, ktorá figuruje v nominácii na ZOH 2018, nedokončili 1. kolo.

S biatlonom poletela na ZOH do Pjongčangu aj sila presvedčenia

Biatlonisti nešetrili dobrou náladou, pred ZOH postíhali všetko, čo stihnúť mali. Teraz si uvedomujú najmä jednu veľkú výhodu, na to, aby uspeli, majú veľa pokusov.

Vlhová skončila tretia na mestskom podujatí v Štokholme

Vlhová si treťou priečkou utvorila maximum na mestských podujatiach, v Štokholme 2016, 2017 aj Osle 2018 bola piata.,aktualizované

Björndalen predsa len pocestuje na ZOH do Pjongčangu. Akú má funkciu?

Legendárny biatlonista bude v dejisku hier pôsobiť v úlohe osobného poradcu svojej manželky Darji Domračevovej.

Prezident MOV Bach priletel do Pjongčangu, má veľké očakávania

Prezident Medzinárodného olympijského výboru prezradil, že sa do Pjongčangu odvezie vlakom spolu so šéfom organizačného výboru Lee Hee Beomom, aby sa ubezpečil, že všetko ide tak ako má.

Grafová je prvou Ruskou, ktorá odmietla pozvanie na ZOH do Pjongčangu

Podľa ruskej rýchlokorčuliarky sa šport stal rukojemníkom politiky.

Švajčiarsky lyžiar Carlo Janka sa predstaví na ZOH v Pjongčangu

Olympijský víťaz z Vancouveru 2010 v obrovskom slalome nemá za sebou ani jeden štart v prebiehajúcej sezóne Svetového pohára, pretože si v októbri poranil koleno.

Shiffrinová vynechá paralelný slalom v Štokholme i zjazdy v Garmischi

Vedúca pretekárka celkového poradia SP v stredu odletí do dejiska zimných olympijských hier v kórejskom Pjongčangu.

SKVELÁ OLYMPIJSKÁ GENERÁLKA: Triumf Vlhovej, fajn návrat Zuzulovej

Petra Vlhová sa vo veku 22 rokov stáva obrovskou hviezdou zjazdového lyžovania, jedinou, ktorá konkuruje fenomenálnej vrstovníčke Shiffrinovej.,aktualizované

Slovenský sánkar Ninis skončil v šprinte v Sigulde druhý

V ére samostatnosti je to druhý cenný kov je slovenské sánkovanie. Jaroslav Slávik vybojoval na ME 2004 v nemeckom Oberhofe bronz.,aktualizované

ME v biatlone: V štafetách dvojíc zlato pre Nórsko

Striebro si vybojovalo Francúzsko (+8,6), bronz USA (+9,1). Slováci v záverečnom dni ME neštartovali.,aktualizované

FANTASTICKÉ: Vlhová vyhrala slalom SP v Lenzerheide

Slovenská lyžiarka sa už pomaly lúčila s postom vedúcej pretekárky, keď zrazu Shiffrinová zlyhala s vyše sekundovým náskokom. ,aktualizované

Američanka Digginsová triumfovala v behu na lyžiach na 10 km hromadne

V rakúskom Seefelde prišla do cieľa pred druhou Wengovou z Nórska, tretia skončila ďalšia Nórka Hagová.,aktualizované

Andreas Žampa skončil v Ga-Pa na 26.mieste, suverénny triumf Hirschera

Adam Žampa nedokončil prvé kolo. ,aktualizované

V Seefelde v SP v behu na lyžiach na 15 km triumf Švajčiara Colognu

O 1,4 sekundy odsunul na druhé miesto Kanaďana Alexa Harveyho, tretí so stratou 2,9 sekundy finišoval Nór Martin Sundby. ,aktualizované

Sánkar Ninis skončil v Sigulde siedmy a dosiahol životný úspech

Jeho doterajším maximom v SP bola desiata priečka z minulotýždňového podujatia v nórskom Lillehammeri a zo Siguldy z roku 2012. ,aktualizované

NÁVRAT: Zuzulovej premiéra aj s 2. kolom, Vlhová priebežne šiesta

Veronika Velez-Zuzulová absolvovala svoje prvé ostré preteky od vlaňajšieho marca po tom, ako sa jej návrat po operácii kolena pre bolesti skomplikoval.,aktualizované