Štvrtok 9. máj 2024Meniny má Roland

Zimné športy

ZOH: Švédske reprezentantky v curlingu odštartovali výhrou nad Dánskom

Uspeli aj bronzové hráčky spred štyroch rokov z Veľkej Británie, ktoré si poradili s tímom Olympijských športovcov z Ruska.

ZOH: V severskej kombinácii je po skokanskej časti na čele Rehrl

Rakúšan dosiahol výkon 112 m a na 10 km bežecký úsek sa vydá s náskokom 15 sekúnd pred Nórom Jarim-Magnusom Riiberom.

ZOH: Slalom žien presunuli pre silný vietor na piatok

Utorkový večerný žreb prisúdil otváranie pretekov slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej. Veronika Velez-Zuzulová dostala v druhej skupine elitnej pätnástky druhé najvýhodnejšie štartové číslo 9.,aktualizované

Paralympionička Henrieta Farkašová získala veľký krištálový glóbus

Jakub Krako a navádzačom Branislavom Brozmanom obsadil celkovo tretie miesto a zároveň je druhý v obrovskom slalome a super-G.

ZOH: Švédka Nilssonová získala zlato v šprinte klasicky

Slovenské reprezentantky Alena Procházková a Barbora Klementová nepostúpili z kvalifikácie.,aktualizované

ZOH: Nór Klaebo triumfoval v šprinte klasicky

Vo finále triumfoval pred Talianom Federicom Pellegrinom a Olympijským športovcom z Ruska Alexandrom Boľšunovom. ,aktualizované

Procházková bola sklamaná, no zmierená: Asi to tak má byť

O 59 stotín sekundy zaostala za posledným postupovým časom z utorňajšej kvalifikácie na ZOH v Pjongčangu, o jediné miesto jej najlepšia tridsiatka ušla aj na majstrovstvách sveta 2017 v Lahti.

ZOH: Zlato v miešaných dvojiciach v curlingu získali Kanaďania

Súťaž miešaných dvojíc mala v Pjongčangu premiéru pod piatimi kruhmi, bronz si vybojovali Olympijskí športovci z Ruska po triumfe nad Nórmi.,aktualizované

Vo svojej najsilnejšej disciplíne - šprinte klasickou technikou na 1,4 kilometra - zužitkoval, že konečne v jeho prípade všetko zapadlo do správnych koľají, či skôr do správnej bielej stopy.

ZOH: Sánkarka Geisenbergerová obhájila zlato v súťaži žien

Slovenská reprezentantka Katarína Šimoňáková obsadila pri svojom olympijskom debute 24. miesto.,aktualizované

ZOH: Talianska šortrekárka Fontanová triumfovala na 500 m

Pôvodne druhú domácu Kórejčanku Minjeong Choi dodatočne diskvalifikovali.,aktualizované

ZOH: Nuis získal zlato na 1500 m v rýchlokorčuľovaní

Aj striebro putuje do Holandska zásluhou Patricka Roesta, bronz získal domáci Juhokórejčan Min Seok Kim.,aktualizované

Mlynárovi sa nepodarilo postúpiť zo štvrťfinále šprintu do semifinále

Správu budeme aktualizovať.,aktualizované

Populárna Nasťa stála na striebornom piedestáli sťa olympijská víťazka, hoci tou bola o čosi menej žiariaca Nemka Laura Dahlmeierová.

Slovenská sánkarka Šimoňáková skončila na 24. mieste

V olympijskom ľadovom koryte si po tretej jazde polepšila o jednu priečku.,aktualizované

ZOH: Otec snoubordovej šampiónky Chloe Kimovej hovorí o splnenom sne

Jeho podpora a oddanosť dcére sa stali takými známymi, že sa stali súčasťou televíznej reklamy vysielanej aj počas amerického Super Bowlu.

FIS o finále slopestyle žien: Bolo v bezpečných medziach

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) sa postavila za rozhodnutie jury, ktorá napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam dala zelenú utorkovému finále slopestyle žien na ZOH v Pjongčangu.

Mlynár prekvapil: Z kvalifikácie šprintu postúpil do štvrťfinále

Jeho reprezentační kolegovia Andrej Segeč a Miroslav Šulek do ďalších bojov nepostúpili. Segeč stratil na víťaza eliminácie 16,30 s a Šulek 20,20 s. ,aktualizované

Procházková s Klementovou nepostúpili z kvalifikácie šprintu

Procházková obsadila prvé nepostupové 31. miesto, na prienik do elitnej tridsiatky jej chýbalo 59 stotín sekundy. Klementová obsadila až 53. priečku.,aktualizované

ZOH: Američan White najlepší v kvalifikácii U-rampy

White triumfoval pred Austrálčanom Scottym Jamesom, tretí bol Japonec Ajumu Hirano.

Zjazdár Krako obsadil 2. miesto v super-G na podujatí SP

Medzi telesne znevýhodnenými mužmi obsadil Martin France 16. miesto.

Čiastočný posun, tak aj čiastočná spokojnosť, zhodnotil sa Otčenáš

Otčenáš sa šplhal z 52. pozície a vyšplhal sa až na 27. miesto, ktoré sa stalo jeho suverénne najlepším výsledkom pod piatimi kruhmi.

Vzrušujúci boj o striebro vyhrala Slovenka, píšu svetové médiá

Prečítajte si reakcie svetových médií na výsledky pondelkového biatlonu žien.

ZOH: Na strednom mostíku triumfovala Nórka Lundbyová

Lundbyová tak potvrdila dominantnú formu v prebiehajúcej sezóne, v ktorej vyhrala už sedem podujatí Svetového pohára.,aktualizované

Toto sú ohlasy športových osobností na senzačné striebro Kuzminovej

Reakcie na striebornú medailu slovenskej biatlonistky Anastasie Kuminovej na ZOH 2018 v Pjongčangu v stíhacích pretekoch žien na 10 km.,aktualizované

Murínová verí, že ku Kuzminovej sa pridajú aj mladšie kolegyne

Kuzminovej bežecká fazóna bola opäť bezkonkurenčná, no s mankom zo šprintu a štyrmi trestnými okruhmi to na Lauru Dahlmeierovú nestačilo.

Holandská rýchlokorčuliarka Wüstová získala zlato na 1500 m

Slovenská sánkarka Šimoňáková je po prvej polovici na 25. mieste

V olympijskom ľadovom koryte dosiahla v prvých dvoch kolách čas 1:35,034 min, za líderkou Natalie Geisenbergerovou z Nemecka zaostala o 2,580 s.,aktualizované

Slovenskí politici sa tešia zo striebra Kuzminovej: Skvelá Nasťa

S blahoželaniami Nasti Kuzminovej sa na sociálnej sieti roztrhlo vrece. Okrem fanúšikov vinšujú biatlonistke aj slovenskí politici. ,aktualizované

ZOH: Zlato v stíhacích pretekoch získal Francúz Fourcade

Striebrom si ozdobil záverečný finiš prekvapujúco Švéd Sebastian Samuelsson a s bronzom sa musel uspokojiť Nemec Benedikt Doll.,aktualizované

Z Kuzminovej v šprinte padla nervozita, v stíhačke prišlo šťastie

Okrem deky či vrecúšok na ruky od jedného z divákov ju totiž zahrievala radosť z vybojovanej medaily, už jej štvrtej olympijskej.

ZOH: Obrovský slalom žien a zjazd mužov preložili na štvrtok

Obe disciplíny zrušili a preložili pre silný vietor, ktorý by neumožnil regulárny priebeh súťaže.

Svoju štvrtú medailu na ZOH v kariére si po heroickom finiši už nenechala vziať.,aktualizované

Prezident A. Kiska navštívil olympionikov v horskej dedine

Hlava štátu SR sa okrem iného živo zaujímala o pocity Klaudii Medlovej po ťažkom páde na chrbát, ktorý ju postihol v prvej jazde pretekov.

ZOH: Američanka Kimová najlepšia v kvalifikácii U-rampy

V Snehovom parku Phoenix triumfovala pred dvojicou ázijských súperiek - druhá bola Číňanka Liou Ťia-jü, tretia skončila Japonka Harina Macumotová.

Snoubordistka Medlová po pádoch v slopestyle: Večer to bude bolieť

Slovenskej reprezentantke nevyšla ani jedna z dvoch finálových jázd.,aktualizované

Vlhovej obrák preložili na štvrtok, Medlovú posúvali

Mrazivé počasie a predovšetkým nepríjemný nárazový vietor robí starosti organizátorom všetkých podujatí okolo horského rezortu Alpensia.,aktualizované

Lyžiarka Farkašová vyhrala zjazd na finálovom podujatí Svetového pohár

V kanadskom stredisku Kimberley medzi mužmi v rovnakej kategórii skončil Miroslav Haraus štvrtý a Jakub Krako obsadil šieste miesto.

V obráku na ZOH má prvé slovenské želiezko osmičku

Na štart sa chystajú aj Soňa Moravčíková (39.) a Barbara Kantorová (58.), ale len Vlhová dovidí reálne na horizont prenikavého výsledku.

Sánkar Gleirscher získal zlato v súťaži mužov, Ninis na 25. mieste

Dvojnásobný obhajca titulu Ludwigov krajan Felix Loch, ktorý ešte po tretej jazde viedol, sa napokon prepadol na 5. miesto.,aktualizované