Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Zimné športy

Stoch je na čele po 1. kole letov v Planici

Už istý víťaz SP odsunul si pripísal 228,9 b. a na druhú priečku Nóra Roberta Johanssona, ktorý skočil rovnako ako on 245 m, no získal o 4,9 b. menej.

Kuzminová zvíťazila v celkovom hodnotení šprintu Svetového pohára

Stalo sa tak aj napriek tomu, že v 9. kole v najlepšej desiatke v sibírskom Ťumeni na 7,5 km trati chýbala, skončila až dvanásta.,aktualizované

MS v krasokorčuľovaní: Aj Myslivečková s Csölleyom ostali bez finále

Na milánskom šampionáte sa Slovákom nedarilo. Do voľných jázd nepostúpila už v stredu ani Nicole Rajičová.,aktualizované

Domáce Kanaďanky si poradili na MS v curlingu aj s Taliankami

Ženy z krajiny javorových listov vedú tabuľku pred Švédkami a Kórejskou republikou.

Curling-MS-ženy: Domáce Kanaďanky zdolali Švédky i Rusky

Domáce hráčky si tak naďalej držia stopercentnú bilanciu a vedú tabuľku.,aktualizované

Francúz M. Fourcade zvíťazil v šprinte 9. kola a získal malý glóbus

Pomohlo mu zlyhanie Nóra Johannesa Thingnesa Boea, ktorý s dvoma trestnými okruhmi preteky nezvládol a dobehol až štrnásty.,aktualizované

MS v krasokorčuľovaní: Krátky program mužov vyhral Američan Chen

Chen dostal od rozhodcov 101,94 b., na druhú priečku odsunul Rusa Michaila Koljadu so ziskom 100,98 b.

Svojím výkonom síce vyrovnal svetový rekord krajana Stefana Krafta z nórskeho Vikersundu 2017, ale do historických štatistík sa nezapíše.

MS v krasokorčuľovaní: Rajičová po dvoch pádoch bez finále

Po dvoch pádoch pri trojitom lutzi a v krokovej pasáži dostala od rozhodcov iba 49,87 bodov.,aktualizované

Rearick odstúpil z postu trénera reprezentačného tímu zjazdárov USA

Po reštrukturalizácii v rámci zväzovej organizácie sa bude venovať rozvojovým programom. Meno jeho nástupcu zatiaľ nie je známe.

Vo finálovom 9. kole SP by mali zažiariť Kuzminová i Fourcade

Celkové prvenstvo je na dosah ruky. Náskok 41 bodov by mal byť dostatočný, ak sa zoberie do úvahy súčasná forma, u Kuzminovej je oslnivá, u prenasledovateľky Fínky Kaisy Mäkäräinenovej spochybňovaná.

Najúspešnejšia športovkyňa bola Henrieta Farkašová, ktorá spolu s navádzačkou Natáliou Šubrtovou získala štyri zlaté a jednu striebornú medailu v alpskom lyžovaní v súťaži zrakovo znevýhodnených. ,aktualizované

Na MS v krasokorčuľovaní v Miláne trio Slovákov, všetky tróny voľné

V súťaži sólistiek sa predstaví šiesta z ME v Moskve, resp. 14. zo ZOH Nicole Rajičová. Medzi tanečníkmi budú v hale Mediolanum Forum farby SR reprezentovať Lukáš Csölley s Luciou Myslivečkovou.

Kanaďanky si na MS v curingu poradili aj s Nemkami

Kanaďanky uspeli aj vo svojom treťom vystúpení na majstrovstvách sveta žien v curlingu v North Bay.

Stoch spečatil triumf v Svetovom pohári

Vlani skončil trojnásobný olympijský víťaz na druhej priečke za Rakúšanom Stefanom Kraftom. ,aktualizované

Stjernen je po 1. kole letov vo Vikersunde na čele, Stoch ôsmy

Za výkon 239 metrov dostal 222,8 bodu.

Watabe je prvýkrát v kariére celkový víťaz SP v severskej kombinácii

Týždeň pred skončením sezóny spečatil prvenstvo v seriáli treťou priečkou v nedeľňajších individuálnych pretekoch v nemeckom Klingenthali.,aktualizované

Štafeta Nórov s víťazstvom v 8. kole SP, Slováci na 17. priečke

O celkové prvenstvo v štafetách sa bojovalo s jednoznačnou nadvládou domácich Nórov. Pred štartom mali k nim najbližšie s mínus 26 bodmi Francúzi a s -27 Švédi.,aktualizované

Rýchlokorčuliar Smeekens víťazom pretekov SP na 500 m v Minsku

Celkový triumf vo Svetovom pohári na 500 m trati si už v predstihu vybojoval Nór Havard Lorentzen. ,aktualizované

Klaebo získal premiérovo veľký glóbus, stíhačku vyhral Boľšunov

Klaebovi stačila v nedeľu aj 25. pozícia a vo veku 21 rokov sa stal historicky najmladším víťazom seriálu. ,aktualizované

Mlynár a Procházková sa stali víťazmi Veľkej ceny Kremnice

Procházková sa po sobotňajšom triumfe v šprinte stala v nedeľu víťazkou pretekov aj na 10 km voľnou technikou.

V snoubordkrose družstiev vo Veysonnaze triumf Nemcov a Francúziek

V celkovom hodnotení seriálu vyhrali Taliani Emanuel Perathoner a Omar Visintin. Medzi ženami triumfovali Francúzky Nelly Moenneová Loccozová s Chloe Trespeuchovou.

Kuzminová skončila v stíhacích pretekoch 8. kola SP druhá

Na 10 km trati zvíťazila Bieloruska Darja Domračevová s náskokom 9,2 sekundy, tretia priečka patrila Američanke Susan Dunkleeovej.,aktualizované

V Klingenthali zrušili skoky, počíta sa skúšobné kolo

Skokanskú časť zrušili pre silný vietor.

Wengová obhájila veľký glóbus, záverečné preteky pre Björgenovú

Slovenky v týchto pretekoch neštartovali.,aktualizované

Slovensko získalo na paralympiáde 11 medailí, Čambal: Je to úžasné

Slováci tak prekonali historický zápis z Vancouveru 2010, kde ich vybojovali rovnako jedenásť, ale s menším počtom strieborných medailí.

Obrák v Aare zrušili, Vlhová celkovo piata, glóbus Rebensburgovej

Dôvodom boli nepriaznivé klimatické podmienky, keď štart znemožnil silný vietor. ,aktualizované

Farkašová získala na paralympiáde v Pjongčangu striebro v slalome

Pre slovenskú reprezentantku to bola v Pjongčangu už piata medaila, predtým zvíťazila v zjazde, super-G, v superkombinácii a obrovskom slalome.,aktualizované

MS v curlingu: Domáce Kanaďanky na úvod s dvoma víťazstvami

Po výhre nad Češkami 11:5 zdolali aj Švajčiarky 10:5.

Nóri vyhrali súťaž družstiev v letoch vo Vikersunde

S veľkým odstupom 265,6 bodu skončili za olympijskými víťazmi druhí Poliaci, tretiu priečku si na mamuťom mostíku vybojovali Slovinci.

Boľšunov triumfoval vo Falune na 15 km s hromadným štartom

V dramatickom závere zdolal o 1,3 sekundy Švéda Calleho Halfvarssona. Na treťom mieste skončil Talian Francesco de Fabiani.,aktualizované

Francúzsky biatlonista M. Fourcade víťazom stíhacích pretekov 8. kola

Od druhého Taliana Lukasa Hofera ho v cieli na 12,5 km trati delilo 18,1 sekundy a od tretieho Nóra Johannesa Thingnesa Boea 32,5 s.,aktualizované

Holland a Moioliová sa stali víťazmi snoubordkrosu vo Veysonnaz

Američan Nate Holland a Talianka Michela Moioliová sa stali vo švajčiarskom Veysonnaz víťazmi finálových pretekov Svetového pohára v snoubordkrose.

Fischnaller a Jörgová triumfovali v paralelnom slalome v snoubordingu

V nemeckom Winterbergu išlo o záverečné preteky Svetového pohára.

Procházková a Bury sa stali víťazmi Veľkej ceny Kremnice v šprinte

Podujatie je zaradené do seriálu FIS Continental Slavic Cup.

Hirscher vyhral finálový obrovský slalom v Aare

Druhé miesto obsadil Nór Henrik Kristoffersen so stratou 23 stotín sekundy, tretí skončil Francúz Viktor Muffat-Jeandet.,aktualizované

Preteky SP v severskej kombinácii v Klingenthale vyhral opäť Riessle

Za Riesslem skončil Fín Eero Hirvonen, tretí bol priebežný líder celkového poradia Japonec Akito Watabe.,aktualizované

Vlhová po 11. mieste v Aare nedosiahla na métu Zuzulovej

Pre víťazku Shiffrinovú to bola naopak jazda snov.,aktualizované

V 8. kole SP v biatlone triumfovala štafeta Francúzok

Slovenské ženy medzi 23 tímami neštartovali, v hodnotení SP zvíťazilo v konečnej bilancii štyroch pretekov Nemecko.,aktualizované

Pärmäkoskiová vyhrala vo Falune na 10 km s hromadným štartom

V dramatickom závere zdolala len o 0,2 sekundy nórsku súperku Marit Björgenovú. ,aktualizované