Zimné športy

Švédske bežkyne na lyžiach získali na MS zlato v štafete na 4x5 km

Družstvo v zložení Ebba Anderssonová, Frida Karlssonová, Charlotte Kallová a Stina Nilssonová zdolalo o 3,1 sekundy Nórky, bronz si vybojovali Rusky.

Rakúsko nepostaví na MS mužskú štafetu, šéf zväzu chce vylúčiť bežcov

Rakúska a nemecká polícia v stredu zatkli deväť ľudí v spojení s najnovšou dopingovou kauzou. Priamo v dejisku MS v Seefelde zadržali aj Rakúšanov Maxa Haukeho a Dominika Baldaufa.

Riiber je na čele po skokanskej časti MS jednotlivcov

Dvadsaťjedenročný Riiber si už v predstihu zabezpečil prvenstvo v celkovom poradí Svetového pohára.

Podmienky znemožnili aj druhý tréning zjazdu žien v Soči

Seriál SP sa do Soči vrátil prvýkrát od februára 2012, v roku 2014 sa v ruskom rezorte konali zimné olympijské hry. Informovala o tom agentúra AP.

Druhý ročník MSR vo volejbale na snehu bude opäť na Štrbskom Plese

Družstvo sa skladá z troch hráčov a jedného náhradníka, v jednom sete má družstvo povolené dve striedania týkajúce sa rôznych hráčov.

UROBIL CHYBU A PRIZNAL SA: J. T. Boe príde o body a prize money

Suverénny líder celkového poradia SP informoval v cieli rozhodcov, ale pre zlú komunikáciu sa o tom nedozvedela súťažná komisia.

Kazašská federácia potvrdila, že Rakúšania zatkli Poltoranina

Rakúske úrady vzali do väzby dvoch rakúskych, dvoch estónskych a jedného kazašského športovca v stredu priamo na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v rakúskom Seefelde.,aktualizované

Dopingový škandál v Seefelde má prvú obeť v rakúskom tíme

V Seefelde zadržali na základe dopingových kontrol až sedem osôb vrátane dvoch rakúskych, dvoch estónskych a jedného kazašského bežca.

Nórska skokanka na lyžiach Lundbyová triumfovala na strednom mostíku

Slovenská reprezentantka Viktória Šidlová nepostúpila do hlavných pretekov z kvalifikácie. Obsadila v nej posledné 52. miesto.

Počas dopingovej razie v Seefelde zatkli piatich lyžiarov

Rakúska polícia informovala, že v dopingovej kauze zadržala dvoch Rakúšanov, dvoch Estóncov a jedného Kazacha.,aktualizované

Nórsky bežec na lyžiach Sundby triumfoval na 15 km klasicky

Slovenský reprezentant Ján Koristek obsadil so stratou 4:57,8 minúty 61. miesto, Andrej Segeč preteky nedokončil.

Juliana Suterová získala zlatú medailu v zjazde na juniorských MS

Na druhom mieste skončila v stredajších pretekoch so stratou 15 stotín sekundy jej krajanka Noemie Kollyová.

GANTNEROVÁ: Čoskoro sa bude Shiffrinová pozerať Vlhovej len na chrbát

Bývalá slovenská lyžiarka Jana Gantnerová bola pred pár dňami hosťom v štúdiu TABLET.TV, kde sme s ňou okrem iného prebrali aj famózne výkony Petry Vlhovej na MS vo švédskom Are.

Nemecko ovládlo súťaž ženských družstiev v skokoch na lyžiach na MS

Juliane Seyfarthová, Ramona Straubová, Carina Vogtová a Katharina Althausová zdolali v celkovom súčte o 9,6 bodu domáce družstvo, bronz získali Nórky.,aktualizované

Nórska bežkyňa na lyžiach Johaugová triumfovala na MS v Seefelde

Johaugová nedala v utorok súperkám šancu, keď už od prvého meraného úseku viedla. V Seefelde získala druhé zlato, celkovo deviate na MS.

Lyžiar Alex Vinatzer získal zlato, Sanitrár je na 41. mieste

Zo Slovákov sa najlepšie umiestnil Ján Sanitrár, ktorý so stratou 11,62 sekundy obsadil 41. priečku, jeho krajan Filip Baláž bol na 42. mieste.,aktualizované

FIS opäť zmenila výsledky zjazdu žien, Schmidhoferová je druhá

Suterovej krajanka Joana Hählenová klesla po úprave výsledkov z druhého na štvrté miesto, ďalšia Helvétka Lara Gutová-Behramiová zo štvrtej na šiestu pozíciu.,aktualizované

Ledecká sa nepredstaví na pretekoch SP v alpskom lyžovaní

Prednosť dá pretekom SP v snouborde vo švajčiarskom Scuole, kde má veľkú šancu získať po štvrtý raz za sebou veľký krištáľový glóbus.

River Radamus zvíťazil v obrovskom slalome na MS juniorov

Zo slovenských reprezentantov sa najlepšie umiestnil Samuel Revúcky, so stratou 7,05 sekundy obsadil 47. miesto.

Brignoneová v kombinácii v Crans Montane s víťazným hetrikom

Vicemajsterka sveta v tejto disciplíne Slovenka Petra Vlhová vo Švajčiarsku neštartovala. Na podujatí sa nepredstavila ani líderka celkového poradia SP Američanka Mikaela Shiffrinová.

Hirscher získal v predstihu malý glóbus za obrovský slalom

Hirscher mal po prvom kole na čele náskok 22 stotín pred svojím nórskym konkurentom. V druhej jazde však pri svojom agresívnom štýle urobil niekoľko chýb.,aktualizované

Na ME v stíhacích pretekoch zlato pre Rusku Jurlovovú

Medaily sa udeľovali najmä pre rýchle biatlonistky, prvé štyri mali zhodnú streleckú bilanciu len s jedným netrafeným terčom.

Na ME v stíhacích pretekoch zlato pre Nóra Tarjei Boea

Už prvá streľba naznačila, že T. Boea ťažko niekto ohrozí. Odniesol si z nej náskok 45,2 sekundy pred Malyškom a neustále sa vzďaloval.

Štuhecová si v Crans Montane zranila obe kolená a má po sezóne

Úradujúca majsterka sveta sa vydala na trať ako prvá, v technicky náročnej strednej pasáži stratila rovnováhu a zastavila ju až tretia bezpečnostná sieť.

Eisenbichler so zlatom na veľkom mostíku

Dvadsaťsedemročný Eisenbichler získal prvé individuálne zlato na MS. ,aktualizované

Víťazom kombinácie Hedström, Sanitrár na 49. mieste

Zo Slovákov dokončil preteky iba Ján Sanitrár, ktorý obsadil 49. miesto s mankom 11,49 s.

Peier lídrom po 1. kole v skokoch na lyžiach

Za pokus s dĺžkou 131,0 metra dostal 137,9 bodu. Na druhom mieste bol Nemec Markus Eisenbichler so 136,7 b. Prvú trojicu uzavrel Rjoju Kobajaši z Japonska.

Goggiová víťazkou zjazdu, problémy s časomerom zamiešali poradím

Preteky výrazne ovplyvnili problémy s časomerom. Ten sa niekoľkokrát pokazil v cieľovej rovine. Zaujímavosťou je, že iba pri prejazde Švajčiarok.,aktualizované

Röthe uspel v skiatlone a vybojoval štvrté zlato pre Nórsko

O víťazovi rozhodol záver. V poslednom stúpaní sa utrhol Sundby, ale na rovinke pred cieľom ho vystriedal Bolšunov. Ani tomu však nestačili sily a napokon sa zo zisku najcennejšieho kovu tešil Röthe. ,aktualizované

V šprinte žien zlato pre Brorssonovú, Fialková stratila dve minúty

Vysokú latku nasadila strelecky bezchybná a na lyžiach najrýchlejšia Švédka Brorssonová, ktorá sa už nenechala zo šprintérskeho európskeho trónu zosadiť.

V Soči zvíťazili domáci Rusi

Eggert s Beneckenom si druhým miestom zaistili celkový triumf v SP, tretí za sebou a spolu už štvrtý. Slováci neštartovali.

Hofmeisterovej triumf v paralelnom obrovskom slalome pred Ledeckou

Ledecká bola prvá po kvalifikácii, vo vyraďovačke zdolala Holanďanku Michelle Dekkerovú a vo štvrťfinále Rusku Milenu Bykovovú.

Sobotňajší mužský super-G v Bansku zrušili

Postaviť sa naň mal aj slovenský reprezentant Andreas Žampa. V nedeľu sa má v Bansku konať ešte obrovský slalom.

Petra Vlhová si slávu v rodnom Mikuláši užila so slzami v očiach

Doma strávi dni do stredy, niečo potrénuje a bude si užívať, podľa vlastných slov, teplo domova.,aktualizované

Frenzel získal zlato v severskej kombinácii na MS

Frenzel nadviazal na úspešnú skokanskú časť, v ktorej takisto nenašiel premožiteľa. ,aktualizované

Lyžiar Pinturault je víťazom piatkovej kombinácie i malého glóbusu

Dvadsaťsedemročný úradujúci majster sveta Pinturault získal piaty malý glóbus v kombinácii a vyrovnal rekord Nóra Kjetila Andreho Aamodta. ,aktualizované

Goggiová je najrýchlejšia aj v druhom tréningu zjazdu v Crans-Montana

Zjazd je na programe v sobotu o 9.30 h, o deň neskôr sa pôjde alpská kombinácia.

Nemecký lyžiar Frenzel zvíťazil v skokanskej časti v Seefelde

Istý víťaz Svetového pohára Jarl Magnus Riiber okupoval po skokoch desiate miesto.

Švajčiarsky lyžiar Caviezel je lídrom kombinácie po super-G

Slovenský reprezentant Andreas Žampa, so štartovým číslom 59, zaostal za Caviezelom o 4,05 sekundy a umiestnil sa na 47. priečke.