Zimné športy

Hromcová skončila deviata v kombinácii na univerziáde v Krasnojarsku

Ďalšia slovenská reprezentantka Evelyn Hrehorová obsadila 39. miesto (+10,36).

Sáblíková ovládla na MS viacboj, utvorila dva svetové rekordy

Tridsaťjedenročná česká rýchlokorčuliarka si vybojovala svoj piaty viacbojársky titul v kariére, celkovo je 20-násobnou majsterkou sveta.

Nemka Jamanková si rozšírila zbierku úspechov o titul MS z dvojbobov

Na šampionáte v kanadskom Whistleri triumfovala spoločne s Annikou Drazekovou v súčte štyroch jázd s výrazným náskokom 1,06 sekundy pred krajankami Stephanie Schneiderovou a Ann-Christin Strackovou.

Majstrovstvá Slovenska vo volejbale už majú svojich víťazov

V ženskej kategórii získali zlaté medaily Silvia Poszmiková s Janou Zyaniovou a Evou Elekovou.

Holund ovládol záverečné preteky behu na lyžiach na 50 km

Bronzový medailista v skiatlone zo ZOH 2018 získal premiérové zlato na MS, pre Nórsko vybojoval tretí triumf v Seefelde, celkovo 25. medailu.,aktualizované

V Jasnej budú o dva roky preteky Svetového pohára, pripadli na január

Historické podujatie SP v Jasnej sa uskutočnilo v marci 2016, Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) tentoraz v rámci ročníka pridelila skorší termín.

Skvelá Vlhová ovládla v Jasnej aj slalom Európskeho pohára

Dvadsaťtriročná Slovenka sa suverénne stala najúspešnejšou pretekárkou víkendu a získala Veľkú cenu Demänovských jaskýň.,aktualizované

Paris po zjazde ovládol v Kvitfjelli aj super-G

Do čela hodnotenia SP v super-G sa dostal Paris pred Rakúšana Vincenta Kriechmayra.,aktualizované

Magoni o slovenských fanúšikoch: Som len obyčajný tréner, robím chyby

Pozornosť mal aj v Slovinsku ako tréner Tiny Mazeovej, nie však v takej miere ako dnes na Slovensku.

Friedrich piatykrát za sebou majstrom sveta v dvojboboch

Friedrich vyrovnal rekord Eugenia Montiho, ktorý získal titul majstra sveta takisto päťkrát v rade (1957-1961).

V Roza Chutor sa nebude jazdiť ani Super-G, zaúradovalo počasie

V dejisku ZOH 2014 sa tak neuskutočnila ani jedna súťaž, zrušiť museli predtým aj zjazd a na sobotu naplánovaný prvý super-G.

Nórsko prvýkrát po 14 rokoch získalo zlato v severskej kombinácii

O titule pre Nórov, prvom v disciplíne po 14 rokoch, rozhodol Jarl Magnus Riiber.

Vlhová chcela doma ukázať, ako vyzerajú preteky

Dvadsaťtriročná slovenská reprezentantka sa na Liptov vrátila po týždni, 22. februára absolvovala slávnostné privítanie v rodnom Mikuláši.

Vlhová vyhrala obrovský slalom v Jasnej

Úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne bola zároveň jediná slovenská reprezentantka v štartovej listine.

Zlato na 30 km voľne pre Johaugovú

Tridsaťročná Johaugová získala v Seefelde tretie zlato, celkovo desiate na MS. Okrem toho má v zbierke dve strieborné a tri bronzové medaily.,aktualizované

Shiffrinová má definitívne veľký glóbus, zrušený super-G nenahradia

Shiffrinová ako suverénka sezónky mala veľký glóbus už dávnejšie prakticky vo vrecku, Vlhová už nemala reálnu šancu ju ohroziť. ,aktualizované

Shiffrinovej pomohol zrušený zjazd: Má istý tretí veľký glóbus

Petra Vlhová okupuje druhé miesto.

MS severská kombinácia: Rakúšania na čele súťaže po skokanskej časti

Štafeta na 4x5m začne o 14:45 SEČ.

Paris vyhral zjazd v Kvitfjelli a zdramatizoval boj o malý glóbus

O držiteľovi malého glóbusu sa tak rozhodne 13. marca vo finálových pretekoch SP v andorrskom stredisku Soldeu.,aktualizované

Známa lyžiarka užila prípravok s THC, dostala trest 3 mesiace

Prípravok užila pred decembrovým podujatím Copper Grand Prix.

Sobotňajší super-G žien v Roza Chutor zrušili pre husté sneženie

V olympijskom stredisku sa tak uskutoční prinajlepšom jeden superobrovský slalom.

V Jasnej sa sa tešia na Vlhovú, organizátori oslovili Magoniho v lete

Organizátori začali bojovať o štart Vlhovej už pred sezónou.

Kubacki v problematických podmienkach získal zlato

Kubacki získal druhú zlatú medailu v kariére.,aktualizované

Vlhovej prílet sa nekonal, počasie bolo proti v Špindlerovom i Jasnej

Vlhová sa namiesto toho presúvala na Slovensko po ceste, neohrozilo to však jej účasť vo víkendových pretekoch EP.

Nórski bežci na lyžiach ovládli na MS štafetu mužov 4x10 km

Preteky poznačil dopingový škandál. Počas stredajšej razie medzi zatknutými figurovali aj dvaja rakúski pretekári Max Hauke a Dominik Baldauf. Domácim sa tak rozpadol tím a na štafety nenastúpili.

Jediný tréning na zjazd SP v Kvitfjelli ovládol domáci Jansrud

Domáci pretekár predstihol krajana Sejersteda o desať stotín sekundy, ďalšie pozície patrili Rakúšanom Reicheltovi a M. Mayerovi.

Spoločne s ním zadržali ďalších štyroch pretekárov. Rakúšana Dominika Baldaufa, dvoch Estóncov Karela Tammjärva a Andreasa Veerpala a dvojnásobného bronzového medailistu z MS Alexeja Poltoranina.,aktualizované

Päticu zadržaných dopingových hriešnikov suspendovali

Okrem sankcií na športovej úrovni športovcov zrejme čaká trestné stíhanie za športový podvod. Informovala o tom agentúra APA.

Podmienky znemožnili aj tretí tréning v Soči, zjazd žien zrušili

V stredisku Roza Chutor nemohli zjazdárky v dôsledku zlých podmienok odjazdiť ani jeden tréning.

Traja zatknutí na MS v Seefelde sa priznali, hrozia im 3 roky väzenia

Rakúska a nemecká polícia podnikla v stredu šestnásť razií a zadržala celkovo deväť ľudí pri antidopingovej akcii.

Nór Riiber získal na MS premiérové zlato v severskej kombinácii

Striebro bral domáci Bernhard Gruber, ktorý v behu na 10 km zaostal o 1,4 sekundy. Tretiu priečku obsadil Japonec Akito Watabe.,aktualizované

V Nemecku zatkli lekára v súvislosti s raziou na MS v Rakúsku

Počas stredajšej operácie rakúskej a nemeckej polície zameranej proti dopingu zatkli deväť ľudí.

Zrušili piatkový zjazd mužov SP v Kvitfjelli, pôjde sa tréning

Podľa pravidiel pred každým zjazdom musí prebehnúť aspoň jeden tréning. Štvrtkový však museli pre silný vietor zrušiť.,aktualizované

Švédske bežkyne na lyžiach získali na MS zlato v štafete na 4x5 km

Družstvo v zložení Ebba Anderssonová, Frida Karlssonová, Charlotte Kallová a Stina Nilssonová zdolalo o 3,1 sekundy Nórky, bronz si vybojovali Rusky.

Rakúsko nepostaví na MS mužskú štafetu, šéf zväzu chce vylúčiť bežcov

Rakúska a nemecká polícia v stredu zatkli deväť ľudí v spojení s najnovšou dopingovou kauzou. Priamo v dejisku MS v Seefelde zadržali aj Rakúšanov Maxa Haukeho a Dominika Baldaufa.

Riiber je na čele po skokanskej časti MS jednotlivcov

Dvadsaťjedenročný Riiber si už v predstihu zabezpečil prvenstvo v celkovom poradí Svetového pohára.

Podmienky znemožnili aj druhý tréning zjazdu žien v Soči

Seriál SP sa do Soči vrátil prvýkrát od februára 2012, v roku 2014 sa v ruskom rezorte konali zimné olympijské hry. Informovala o tom agentúra AP.

Druhý ročník MSR vo volejbale na snehu bude opäť na Štrbskom Plese

Družstvo sa skladá z troch hráčov a jedného náhradníka, v jednom sete má družstvo povolené dve striedania týkajúce sa rôznych hráčov.

UROBIL CHYBU A PRIZNAL SA: J. T. Boe príde o body a prize money

Suverénny líder celkového poradia SP informoval v cieli rozhodcov, ale pre zlú komunikáciu sa o tom nedozvedela súťažná komisia.

Kazašská federácia potvrdila, že Rakúšania zatkli Poltoranina

Rakúske úrady vzali do väzby dvoch rakúskych, dvoch estónskych a jedného kazašského športovca v stredu priamo na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v rakúskom Seefelde.,aktualizované