Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Zimné športy

Holdenerová ovládla kombináciu v Lenzerheide, bodovala aj Kantorová

Švajčiarska lyžiarka Wendy Holdenerová na trati 1. kola obrovského slalomu SP žien v talianskom Kronplatzi 23. januára 2018. Foto: TASR/AP

Pre Holdenerovú to bolo druhé víťazstvo v SP. Druhá skončila s výraznou stratou 1,55 sekundy Talianka Marta Bassinová, tretiu priečku získala Slovinka Anna Buciková.

Lenzerheide 26. januára (TASR) - Švajčiarska lyžiarka Wendy Holdenerová zvíťazila v piatkovej alpskej kombinácii Svetového pohára v domácom Lenzerheide. Po prvej časti kombinácie super-G bola štvrtá so stratou 0,71 sekundy na líderku Lindsay Vonnovú z USA, v slalome ale majsterka sveta zajazdila druhý najrýchlejší čas a to ju dostalo na najvyšší stupeň.

Tri body do Svetového pohára za 28. miesto si zapísala Slovenka Barbara Kantorová. Po super-G bola so stratou 4,94 sekundy až 37., ale fakt, že slalomovú časť nedokončilo deväť žien, ju katapultoval do elitnej tridsiatky. Na víťazku stratila vyše 9 sekúnd. Sú to pre ňu prvé body do SP v aktuálnej sezóne.

Pre Holdenerovú to bolo druhé víťazstvo v SP v kombinácii. Celkovo tretie, v roku 2016 vyhrala aj paralelný slalom v Štokholme. Druhá skončila s výraznou stratou 1,55 sekundy Talianka Marta Bassinová, tretiu priečku získala Slovinka Anna Buciková (+1,56). Vonnová, ktorá mala pred slalomovou časťou náskok 6 desatín na Talianku Federicu Brignoneovú, skončila napokon štvrtá (+1,88). Brignoneová slalom nedokončila.

Holdenerová sa dostala v priebežnom poradí SP na druhé miesto so 686 bodmi. Suverénnou líderkou je s počtom 1477 bodov Mikaela Shiffrinová z USA, ktorá v piatkovej kombinácii neštartovala.

Výsledky kombinácie SP v Lenzerheide:

1. Wendy Holdenerová (Švaj.) 2:01,18 min. (1:12,55 min./48,63 s), 2. Marta Bassinová (Tal.) +1,55 s (1:12,55/50,18), 3. Ana Buciková (Slov.) +1,56 (1:15,04/47,70), 4. Lindsey Vonnová (USA) +1,88, 5. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +2,00, 6. Nevena Ignjatovičová (Srb.) +2,06, 7. Anne-Sophie Barthetová (Fr.) +2,14, 8. Denise Feierabendová +2,35, 9. Michelle Gisinová (obe Švaj.) +2,38, 10. Marusa Ferková (Slov.) +3,04, ... 28. Barbara KANTOROVÁ (SR) +9,06

Poradie v kombinácii (1): 1. Holdenerová 100 bodov, 2. Bassinová 80, 3. Buciková 60, 4. Vonnová 50, 5. Siebenhoferová 45, 6. Ignjatovičová 40, ... 28. KANTOROVÁ 3

Poradie v SP (26 z 39): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1477, 2. Holdenerová 686, 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 634, 4. Tina Weiratherová (Licht.) 601, 5. Lara Gutová (Švaj.) 581, 6. Sofia Goggiová (Tal.) 570, 7. Petra VLHOVÁ 562, ... .. 120. KANTOROVÁ (obe SR) 3