Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Zimné športy

Lyžovanie: Švédka Nilssonová je po triumfe v skiatlone na čele

Švédska bežkyňa na lyžiach Stina Nilssonová (vpravo) vyhrala tretiu etapu Tour de Ski, ktorou boli preteky na 2x5 km v skiatlone v 3. januára 2017 v nemeckom stredisku Oberstdorf. Na druhom mieste skončila Američanka Jessica Digginsová (vľavo). FOTO TASR/AP Foto: TASR AP

Oberstdorf 3. januára (TASR) - Švédska bežkyňa na lyžiach Stina Nilssonová vyhrala utorkovú tretiu etapu Tour de Ski, ktorou boli preteky na 2x5 km v skiatlone v nemeckom stredisku Oberstdorf.

Dvadsaťtriročná Nilssonová sa vďaka triumfu vyšvihla na prvé miesto v prestížnom 7-dielnom seriáli, z ktorého vytlačila Nórku Ingvild Flugstad Östbergovú. Tá obsadila až 13. priečku a v klasifikácii sa prepadla na tretie miesto, keď sa pred ňu dostala ešte aj krajanka Heidi Wengová.

Po päťkilometrovom behu klasickou technikou viedla Švédka Charlotte Kallová. Po prezutí lyží však najrýchlejšie tempo v korčuliarskom štýle patrilo Švédke Nilssonovej, ktorá v záverečnom šprinte o 0,2 s pokorila Američanku Jessicu Digginsovú a pripísala si šieste víťazstvo vo Svetovom pohári. Tretia bola Wengová, vedúca pretekárka dlhodobého seriálu, ktorá v cieli zaostala za víťazkou o 1,5 s.

Slovensko nemá na Tour de Ski zastúpenie. V utorok pokračuje seriál pretekmi mužov v skiatlone na 2x10 km. Sedemetapové preteky vyvrcholia v nedeľu 8. januára strmým výstupom na Alpe Cermis vo Val di Fiemme.

Tour de Ski - 3. etapa v Oberstdorfe:

ženy
- 2x5 km skiatlon: 1. Stina Nilssonová (Švéd.) 27:23,8 min, 2. Jessica Digginsová (USA) +0,2 s, 3. Heidi Wengová (Nór.) +1,5, 4. Maiken Caspersenová Fallová (Nór.) +3,3, 5. Sadie Bjornsenová (USA) +8,1, 6. Nicole Fesselová (Nem.), 7. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) obe +8,5, 8. Charlotte Kallová (Švéd.) +8,8, 9. Anne Kyllönenová (Fín.) +11,8, 10. Julia Čekalovová (Rus.) +12,8