Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund
< sekcia Zimné športy

Laegreid vyhral šprint v Hochfilzene, Hasilla skončil na 47. mieste

Nór Sturla Holm Laegreid (vzadu uprostred) sa teší z víťazstva v šprinte na 10 km v rámci 4. kola Svetového pohára biatlonistov 17. decembra 2020 v rakúskom Hochfilzene. Na ďalších troch miestach na pódiu skončili tiež reprezentanti Nórska, Johannes Dale zastrieľal rovnako ako víťaz čisto, ale zaostal za ním o 7,9 sekundy (vľavo). Tretiu priečku si aj napriek dvom streleckým chybám vybojoval Johannes Thingnes Bö (vpravo) a štvrtú Vetle Sjaastad Christiansen. Foto: TASR

Dvadsaťtriročný Laegreid zaknihoval tretie víťazstvo v kariére, druhé v individuálnych pretekoch a druhé aj v tejto sezóne.

Hochfilzen 17. decembra (TASR) - Nór Sturla Holm Laegreid triumfoval vo štvrtkovom šprinte na 10 km v rámci 4. kola Svetového pohára biatlonistov v rakúskom Hochfilzene. Na ďalších dvoch miestach na pódiu skončili tiež reprezentanti Nórska, Johannes Dale zastrieľal rovnako ako víťaz čisto, ale zaostal za ním o 7,9 sekundy. Tretiu priečku si aj napriek dvom streleckým chybám vybojoval Johannes Thingnes Bö (+19,9).

Ten zostal na čele celkového poradia Svetového pohára. Dominanciu Nórov potvrdil štvrtým miestom Vetle Christiansen. Z trojice Slovákov na štarte skončil najlepšie na 47. mieste Tomáš Hasilla s mankom 2:10,8 minúty a predstaví sa v sobotňajšej stíhačke.

Dvadsaťtriročný Laegreid zaknihoval tretie víťazstvo v kariére, druhé v individuálnych pretekoch a druhé aj v tejto sezóne. Hasilla zvládol ako jediný z trojice Slovákov šprint bez chyby na strelnici, po prvej ležke bol bezchybný aj v stojke. Nakoniec finišoval na 47. pozícii, síce nezískal prvé slovenské mužské body do SP, ale dostal sa do sobotňajšej stíhačky. Druhý najlepší zo Slovákov bol Matej Baloga s dvoma chybami na stojke, napokon obsadil so stratou 3:50,6 minúty na víťaza 92. priečku. Michal Šíma urobil štyri strelecké chyby, tri v ľahu a jednu v stojke. V cieli ho klasifikovali na 97. pozícii (+4:07,3 min).

Na čele celkového poradie SP je J. T. Bö s 344 bodmi, druhý Švéd Sebastian Samuelsson ich nazbieral 286. J. T. Bö je prvý aj v poradí šprintu (199 b), na druhom mieste je Dale (178).

Nór Sturla Holm Laegreid na trati v šprinte na 10 km v rámci 4. kola Svetového pohára biatlonistov 17. decembra 2020 v rakúskom Hochfilzene.