< sekcia Zimné športy

Konečne to vyšlo. Franz prvýkrát vyhral vo Svetovom pohári

Na snímke Rakúšan Max Franz dosiahol svoje premiérové víťazstvo vo Svetovom pohári alpských lyžiarov v zjazde v talianskej Val Gardene v sobotu 17. decembra 2016. Foto: TASR/AP

V talianskej Val Gardene Slováci na zjazde na štarte neboli.

Val Gardena 17. decembra (TASR) - Rakúšan Max Franz dosiahol v sobotu svoje premiérové víťazstvo vo Svetovom pohári alpských lyžiarov. Podarilo sa mu to v zjazde v talianskej Val Gardene, kde o štyri stotiny sekundy zdolal Nóra Aksela Lunda Svindala. Tretí skončil Američan Steven Nyman s odstupom 0,41 sekundy.

Svindal dlho viedol, no Franz s vysokým štartovým číslom 26 potvrdil formu z tréningov, zvládol náročnú kompresiu i skok a odsunul ho na druhé miesto. Nór sa tak opäť nedočkal prvého triumfu v tejto sezóne SP, v ktorej sa vrátil na svahy po zranení. Franz si prvý úspech pripísal v 91. pretekoch, na konte má štyri pódiové umiestnenia, všetky v rýchlostných disciplínach. "Moja jazda bola naozaj dobrá, hoci aj súperi predo mnou išli rýchlo. Pohľad na štyri stotinky v zelenom bol vskutku pekný, konečne to vyšlo, dodalo mi to oslobodzujúci pocit. Viem, že dokážem dobre lyžovať a v sobotu som uspel. Už v tréningoch som sa cítil dobre, potvrdil som to v pretekoch, čo je šialené. Niečím to zapijeme," povedal Franz pre web ORF.

Víťaz úvodného zjazdu aj dvoch superobrovských slalomov tohto ročníka Kjetil Jansrud z Nórska uzavrel elitnú desiatku. Slováci neboli na štarte.

a snímke uprostred Rakúšan Max Franz oslavuje svoje premiérové víťazstvo vo Svetovom pohári alpských lyžiarov v zjazde v talianskej Val Gardene v sobotu 17. decembra 2016. Druhý skončil Nór Franz Aksel Lund Svindal (vľavo), tretí Američan Steven Nyman (vpravo).