Zahraničie

Taliban oznámil začiatok jarnej vojenskej ofenzívy

Talibovia sa okrem útokov na afganské policajné a vojenské sily sústredia v tejto sezóne na unášanie a zabíjanie Američanov a ich spojencov.

Porazený kandidát vo voľbách v Paraguaji žiada prepočítanie hlasov

Podľa oficiálnych výsledkov získal Abdo 46,44 percenta hlasov, zatiaľ čo Alegre 42,74 percenta.

Polícia v čínskom meste Šan-wej zhabala rekordných 1,3 tony kokaínu

Zhabaný kokaín má na čiernom trhu hodnotu približne 160 miliónov dolárov, oznámila v noci nadnes agentúra Sinchua s odvolaním sa na miestne úrady.

Arménska opozícia pokračuje v protestoch, zvažujú sa predčasné voľby

Vodca protestných akcií dodal, že je pripravený rokovať s predsedom parlamentu Arom Bablojanom a predsedom parlamentnej frakcie Republikánskej strany Arménska Vahramom Bagdasarjanom.

Nemecko poskytne na pomoc Sýrii ďalšiu miliardu eur

Na darcovskej konferencii v Bruseli, organizovanej Organizáciou Spojených národov a Európskou úniou, sa zúčastňuje približne 80 krajín.

FOTO: Na juhu Macedónska objavili kostru prehistorického slona

Odhaduje sa, že tento prehistorický živočích podobný slonovi vážil približne desať ton.

Americký senát potvrdil riaditeľa Národnej bezpečnostnej agentúry

Senátori jednohlasne súhlasili s tým, aby Nakasone vystriedal vo funkcii admirála Michaela Rogersa, ktorý stojí na čele NSA od roku 2014 a teraz odchádza do výslužby.

Aktivisti zverejnili databázu údajných chemických útokov v Sýrii

Materiály v databáze pochádzajú zo 193 rôznych zdrojov. Veľkú časť z nich zverejnili na internetových sociálnych sieťach bežní Sýrčania.

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka

Čašníka muži zvalil na zem, kde ho začali mlátiť päsťami a kopať do neho. Čašník zostal bezvládne ležať na zemi a muži z miesta utiekli.

Pri zosuvoch pôdy v Rwande zahynulo 18 ľudí

Počet obetí silných dažďov, ktoré Rwanda zažíva od januára, sa tak zvýšil na 51 vrátane 16 ľudí, ktorých v marci usmrtil blesk v kostole v okrese Nyaruguru.

Ak USA odstúpia od jadrovej dohody, Irán zrejme urobí to isté

Jadrová dohoda je predmetom stupňujúceho sa tlaku zo strany Trumpa, ktorý v januári varoval, že USA od zmluvy odstúpia, ak sa nestanovia ďalšie obmedzenia pre iránsky jadrový a raketový program.

Turecký premiér odkázal parlamentu Rady Európy, nech sa stará o seba

Turecký parlament v piatok odhlasoval konanie predčasných volieb, ktoré budú 24. júna, viac ako rok pred riadnym termínom. Uskutočnia sa počas pretrvávajúceho výnimočného stavu v krajine.

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

Ani Trump ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora voľnú ruku.

Taliansky súd zamietol vydať skonfiškovanú nemeckú loď

Loď nemeckej organizácie Iuventa zaistili na základe vyšetrovania kontaktov a možných dohôd členov jej posádky s líbyjskými prevádzačmi.

Macron: Chceme pracovať na novej jadrovej dohode s Iránom

Francúzsky prezident sa vyslovil za udržateľnú stabilitu a vyjadril nádej, že veľmi úprimná diskusia, ktorú mal s Trumpom, umožní vydláždiť cestu k novej dohode.

Stovky väzňov na počesť Nelsona Mandelu uháčkovali obrovskú prikrývku

Za projektom stojí nezisková organizácia 67 Blankets, ktorá s háčkovaním prikrývok začala, aby si uctila 67 rokov, ktoré Nelson Mandela venoval službe krajine.