< sekcia Zahraničie

Zomrel izraelský vojak, ktorého zranil Palestínčan v Predjordánsku

Izraelskí vojaci a policajti hliadkujú v predjordánskom Hebrone, archívne foto. Foto: TASR/AP

Príslušník elitnej zásahovej jednotky, 20-ročný seržant Ronen Lubarsky, bol ťažko zranený počas štvrtkovej operácie neďaleko predjordánskeho Ramalláhu.

Jeruzalem 26. mája (TASR) - Izraelská armáda v sobotu informovala v sobotu o úmrtí svojho vojaka, ktorý utrpel zranenia pri tohtotýždňovom zásahu v Predjordánsku.

Príslušník elitnej zásahovej jednotky, 20-ročný seržant Ronen Lubarsky, bol ťažko zranený počas štvrtkovej operácie neďaleko predjordánskeho Ramalláhu. V sobotu svojím zraneniam podľahol, uviedla agentúra AP.

Členovia izraelského komanda mali zatknúť skupinu Palestínčanov v utečeneckom tábore Amarí. Seržantovi Lubarskému počas zásahu ktosi zhodil na hlavu ťažký predmet zo strechy budovy.

Podľa armády sa však napriek tomu podarilo splniť hlavný cieľ razie: zatknúť Palestínčana podozrivého z útokov strelnými zbraňami. Pátranie po osobe, ktorá smrteľne zranila Lubarského, stále pokračuje. Vojak bol posmrtne povýšený ho hodnosti rotmajstra.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vyjadril nad úmrtím zármutok a prisľúbil potrestanie útočníka, píše agentúra DPA.

Izraelská armáda príležitostne vykonáva razie v Predjordánsku s cieľom zadržať hľadaných militantov, pričom sa dostáva do potýčok s palestínskymi demonštrantami. Len zriedka však pri nich dochádza k stratám na izraelskej strane.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.