< späť

Požiare v Kalifornii si vyžiadali už 31 mŕtvych

Na snímke dom horí 9. októbra 2017 v Santa Rose. Desiatky mŕtvych, stovky zničených budov, tisíce hektárov spálených porastov je bilancia viacerých lesných požiarov, ktoré vyčínali na severe amerického štátu Kalifornia. Foto: TASR/AP

Stovky ľudí je stále nezvestných a tisíce ďalších museli opustiť svoje domovy.

Los Angeles 12. októbra (TASR) - Najmenej 31 mŕtvych si vyžiadali mohutné lesné požiare, ktoré už niekoľko dní sužujú sever Kalifornie. Stovky ľudí sú nezvestné a tisíce ďalších museli opustiť svoje domovy.

Sedemnásť mŕtvych hlásili z okresu Sonoma, jednej z oblastí najviac postihnutých požiarom. Tamojšie úrady evidujú viac než 460 nezvestných, informovala dnes agentúra Reuters.

Domovy muselo opustiť približne 25.000 obyvateľov. Vysoký počet nezvestných môže byť spôsobený chaotickou situáciou, v dôsledku ktorej sa mnohí z evakuovaných ešte neprihlásili úradom.

Zničených bolo najmenej 3500 domov a budov a vyše 77.000 hektárov pôdy. Do likvidácie plameňov a zaistenia opatrení proti šíreniu plameňov nasadili okolo 8000 hasičov.

Len vo štvrtok pribudlo do bilancie obetí, ktorá podľa úradov ešte nemusí byť konečná, osem mŕtvych. S ohľadom na počet obetí ide o najničivejšie lesné požiare v Kalifornii od roku 1933.

Na území ôsmich okresov severnej Kalifornie zaznamenali v priebehu posledných štyroch dní viac než 20 požiarov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

Úvod

ODHAD: Hnutie ANO zvíťazilo vo voľbách do Poslaneckej snemovne

Podľa odhadov Českej televízie po sčítaní vyše 70 percent volebných obvodov by sa do Poslaneckej snemovne dostalo predbežne osem politických strán. ANO by malo získať 31 percent.

,aktualizované