< sekcia Zahraničie

V USA dolapili expolicajta považovaného za sériového vraha

Na snímke polícia prehľadáva dom Josepha Jamesa DeAngela. Foto: TASR/AP

Joseph James DeAngelo (72) žil v metropolitnej oblasti kalifornského Sacramenta a identifikovať sa ho podarilo vďaka snahe prípad i po rokoch vyriešiť, uviedli vyšetrovatelia.

Sacramento 26. apríla (TASR) - Polícia v americkom štáte Kalifornia dolapila v stredu bývalého policajta považovaného za sériového vraha a zločinca z 70. a 80. rokov. Informovala o tom spravodajská stanica BBC.

Joseph James DeAngelo (72) žil v metropolitnej oblasti kalifornského Sacramenta a identifikovať sa ho podarilo vďaka snahe prípad i po rokoch vyriešiť, uviedli vyšetrovatelia. Polícia ho považuje za sériového vraha s prezývkou "zabijak zo zlatého štátu", ktorému pripisuje spáchanie 12 vrážd, 51 znásilnení a viac ako 120 vlámaní.

Prokuratúra oznámila, že DeAngela už obvinili zo spáchania štyroch vrážd spájaných s týmto sériovým vrahom a očakáva sa, že pribudnú i ďalšie obvinenia.

Polícia DeAngela sledovala a nakoniec aj dolapila vďaka zhode jeho DNA so vzorkami získanými zo starých vrážd.

BBC pripomenula, že americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) ešte pred dvoma rokmi vypísal odmenu vo výške 50.000 dolárov (41.0689 eur) za informácie, ktoré by viedli k rozlúsknutiu tohto prípadu.

Prečítajte si aj:

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.