Zahraničie

Takmer 200 herečiek vyzvalo na ukončenie sexuálneho obťažovania

Pod výzvu sa podpísali herečky ako Kate Winsletová, Kristin Scottová Thomasová, Emma Thompsonová, Naomie Harrisová, Gemma Artertonová, Emma Watsonová či Keira Knightleyová.

Orbán odštartoval volebnú kampaň prejavom o stave krajiny

Na západe podľa neho klesá podiel kresťanského obyvateľstva a vo veľkých mestách prebieha islamizácia, pričom neexistujú politické sily, ktoré by tieto procesy zvrátili.

Pri streľbe pred kostolom v Dagestane zahynuli štyria ľudia

K streľbe došlo na palacinkovom festivale, ktorý tento týždeň prebieha v Kizľare. Strelca polícia usmrtila.

Netanjahu varoval Irán, aby neskúšal odhodlanie Izraela

Izraelský premiér ďalej povedal, že kolonizáciou Sýrie a Libanonu sa Irán usiluje založiť impérium, ktorého územie bude siahať až po pobrežie Stredozemného mora.

,aktualizované 

Prezident ČR Zeman nabádal ČSSD, aby vstúpila do koalície s ANO

ČSSD si podľa neho môže zvoliť cestu tvrdého rokovania s víťazom volieb hnutím ANO o vládnej spolupráci a dosiahnuť určité programové alebo personálne výsady.

TRAGÉDIA: V Iráne sa zrútilo dopravné lietadlo so 66 ľuďmi na palube

Podľa iránskej tlačovej agentúry Fars išlo o dvojmotorové lietadlo typu ATR-72 francúzskej výroby, ktoré smerovalo z Teheránu do juhoiránskeho mesta Jásúdž.

,aktualizované 

V Hradci Králové sa začal mimoriadny 40. zjazd ČSSD

Mimoriadny 40. zjazd, ktorého sa zúčastňuje 570 delegátov, naznačí aj to, aká bude podoba vlády na nasledujúcich niekoľko rokov.

Izraelské letectvo útočilo na ciele Hamasu v pásme Gazy

Podľa izraelských vzdušných síl išlo o odvetu za bombový útok na hraniciach Izraela s pásmom Gazy, pri ktorom v sobotu utrpeli zranenia štyria izraelskí vojaci, pričom stav dvoch z nich je vážny.

Poľský premiér vyjadrením o židovských páchateľoch pobúril Izrael

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu uviedol, že vyjadrenie jeho poľského kolegu Mateusza Morawieckého, že počas holokaustu existovali aj "židovskí páchatelia", sú "poburujúce".

Preživší streľby na floridskej škole vyzvali na prísnu kontrolu zbraní

Stredajší masaker je najkrvavejšou streľbou v škole v USA za posledných päť rokov.

Krajne pravicoví extrémisti usporiadali v Sofii fakľový pochod

Pochod, ktorý vyvolal v miestnych médiách obavy o vzostupe pravice v tomto balkánskom štáte, sa uskutočnil napriek medzinárodnému odsúdeniu.

Na demonštrácii za prepustenie Öcalana sa zišli tisíce Kurdov

Polícia informovala, že na protestnom zhromaždení v Štrasburgu sa zišlo zhruba 11.000 ľudí, zatiaľ čo organizátori účasť odhadli na 25.000-30.000 osôb.

S princom Henrikom sa prišli v Kodani rozlúčiť tisíce ľudí

Rakva zahalená dánskou vlajkou a vyzdobená Henrikovým osobným erbom je od soboty vystavená na katafalku v kaplnke paláca.

V najposvätnejšom chráme tibetských buddhistov v Číne vypukol požiar

Obete ani zranenia neboli hlásené. Bezprostredne po požiari nebolo zrejmé, či oheň v chráme poškodil nejaké kultúrne predmety.

Podľa Trumpa je medzi streľbou na Floride a ruskou kauzou spojitosť

Prezident USA reagoval na nedávne zistenie, že FBI dostal ešte v januári varovanie, z ktorého vyplývalo, že páchateľ stredajšej streľby na strednej škole na Floride mohol plánovať útok.