< sekcia UNESCO a veda

Art Film Fest 2018 sa uskutoční od 15. do 23. júna v Košiciach

ilustračné foto Foto: TASR/AP

Návštevníci 26. ročníka festivalu sa môžu tešiť na takmer 200 titulov v tradičných i špeciálnych filmových sekciách vrátane medzinárodnej súťaže hraných i krátkych filmov.

Bratislava 21. novembra (TASR) - Najstarší a najväčší slovenský filmový festival už pozná presný termín a miesto svojho nového, v poradí 26. ročníka. Po tretí raz budú dejiskom Art Film Festu Košice, a to od 15. do 23. júna.

Organizátorov festivalu potešila informácia, že práve metropola východného Slovenska sa ako prvé slovenské mesto stala súčasťou prestížnej Siete kreatívnych miest UNESCO (UNESCO Creative Cities Network) združujúcej 180 miest na celom svete orientujúcich sa na jednu zo siedmich oblastí - hudbu, literatúru, film, ľudové umenie a remeslá, dizajn, mediálne umenie, gastronómiu. "Po získaní titulu Európske hlavné mesto kultúry 2013 je to už druhé ocenenie v oblasti umenia pre mesto Košice, ktoré kontinuálne vytvára čoraz lepšie podmienky na rozvoj kultúry a kreativity," podčiarkujú.

Návštevníci 26. ročníka festivalu sa môžu tešiť na takmer 200 titulov v tradičných i špeciálnych filmových sekciách vrátane medzinárodnej súťaže hraných i krátkych filmov (cena Modrý anjel). Nebudú chýbať ani ocenenia Hercova misia a Zlatá kamera pre významné osobnosti slovenského i svetového filmu. Neoddeliteľnou súčasťou festivalu, ktorého prezidentom je Milan Lasica, budú aj obľúbené sprievodné podujatia - autogramiády, diskusie, workshopy, výstavy a koncerty.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.