Trnavský kraj

Zrúcanina Korlátko nad Cerovou má Deň otvorených dverí

V minulých rokoch sa podarilo zachrániť viacero častí, ktoré boli v havarijnom stave, teraz sa dobrovoľníci venovali veži.

Vrbovské vetry privejú dobrú hudbu a kvalitnú zábavu

Program festivalu je vyskladaný až do polnoci. Po CHVM vystúpi La3no Cubano, potom Mňága a Žďorp, skupiny Jobusovcov Karpatské chrbáty a Vrbovskí víťazi, Chikilikitua, Korben Dallas a Progres 2.

Komárno pripravuje investície na zlepšenie životných podmienok v meste

Investície budú smerovať predovšetkým do ihrísk, vybavenosti obytných zón i na obnovu zelene.

Štadión takmer dokončili, jarmok bude v Dunajskej Strede vedľa neho

Cez letné mesiace budú na parkovisku, kde sa jarmok usporadúva, skladovať stavebné materiály, avšak do začiatku podujatia sa priestor vyprázdni.

Verejnosť môže pripomienkovať zámer výstavby novej ubytovne v Trnave

Mala by slúžiť prednostne zamestnancom okolitých firiem, obchodných centier a prevádzok. Najväčším zamestnávateľom v lokalite je len o niekoľko sto metrov vzdialená automobilka PSA Groupe Slovakia.

BRUTÁLNA VRAŽDA: V Trhovej Hradskej našli v byte dobodanú mŕtvu ženu

Polícia udalosť vyšetruje ako obzvlášť závažný zločin vraždy, na mieste bol zadržaný podozrivý muž.

O dotácie mesta môžu Trnavčania žiadať do konca augusta

Žiadosti odporučené komisiami budú predložené na rokovanie vedeniu mesta pri tvorbe návrhu rozpočtu v jednotlivých programoch.

Po štyroch rokoch vypátrali vodiča, ktorý ušiel od zrazeného cyklistu

Tragická dopravná nehoda sa stala 18. decembra 2014 v podvečer na ceste tretej triedy. Vodič, ktorý nehodu spôsobil, odišiel z miesta a neposkytol potrebnú pomoc zranenému. ,aktualizované 

Trstín, Bučany i Horná Krupá budú rozdávať kompostéry domácnostiam

Obciam takto odpadne starosť o zabezpečenie odvozu bioodpadu, v súčasnosti spúšťajú verejné obstarávanie na dodanie 670 kusov nádob s objemom 1000 litrov.

Sté výročie vzniku ČSR cyklisti oslávia prejazdom Košariská-Hodonín

Štart cykloprejazdu bude v sobotu 14. júla o 9.00 h na Košariskách a cieľ v Hodoníne v nedeľu 15. júla o 17.00 h s prestávkou a odpočinkom na hrade Branč.

S Tomášikovom a Jahodnou sa cyklotrasou spojí ďalších sedem obcí

Trnavský samosprávny kraji prispeje na projektové dokumentácie cyklotrás sumou 218.958 eur, v kraji by tak mohlo pribudnúť viac ako 80 kilometrov cyklotrás.

V galantskej nemocnici vynovili rehabilitačné oddelenie

Rekonštrukcia trvala štyri mesiace.

Skalica získala na opravu základnej školy viac ako 167.000 eur

Dotácia bola schválená v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 167.083,10 eura. Rozpočet mesta prispeje do projektu piatimi percentami, čo predstavuje 8793,85 eura.

Na konci roka bude Hollého ulica v Trnave vynovená

V polovici decembra, po odchode stavbárov, bude mať ulica opäť historický ráz, asfalt na chodníkoch a ceste nahradí dlažba, pribudne zeleň, osvetlenie a mobiliár.

SERIÁL: Zo slávneho hotela Slovan v Piešťanoch je dom duchov

Bol to najluxusnejší hotel, porovnateľný s terajším päťhviezdičkovým kúpeľným domom Thermia Palace a mal k tomu aj adekvátnu klientelu.

Trnavský kraj počas leta vynoví viaceré školské budovy

Najväčšou tohtoročnou investíciou je rekonštrukcia internátu Strednej zdravotníckej školy v Trnave, ktorá sa už začala a bude stáť 640.000 eur.

Generálny pardon, ktorý vyhlásili vodárne v Galante, sa predlžuje

Vodárne tak umožňujú neoprávneným odberateľom pitnej vody a producentom odpadových vôd, ktorí nemali k 1. aprílu uzatvorený zmluvný vzťah so ZsVS, legalizáciu svojho neoprávneného pripojenia.

Mestské zastupiteľstvo v Senici bude s rovnakým počtom poslancov

Pre mestá v rozmedzí od 20.001 do 50.000 obyvateľov zákon o obecnom zriadení umožňuje voľbu 15 až 25 poslancov. Senica má v súčasnosti 20.005 obyvateľov a maximálny možný počet poslancov 25.

Do boja o primátora Piešťan ide nezávislá kandidátka Zuzana Svrčeková

Kandidatúru oznámila v závere uplynulého týždňa. Kľúčovým pre kandidátku je väčšie zapojenie občanov mesta do rozhodovania o dôležitých krokoch v rámci samosprávy, okrem iného sfunkčnením miestnych referend či pravidelných verejných zhromaždení.

VIDEO: Kukuričný labyrint vo Vlčkovciach je pre malých i veľkých

Na ploche dva a pol hektára je v trojmetrovej kukurici vysekaných niekoľko nesprávnych a jedna správna cesta. Trasa je dlhá 1,9 kilometra.