Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Tipsport Liga

Banská Bystrica v prvom štvrťfinále play off zdolala Spišskú Novú Ves

V prvej tretine išiel do vedenia domáci tím už v piatej minúte v presilovke po teči Urbánka. Hostia odpovedali rovnako v početnej výhode po presnej strele Kerbashiana z kruhu.

Michalovce zdolali Trenčín 2:1 a postúpili do štvrťfinále

Vo štvrťfinále sa stretnú so Slovanom Bratislava, séria odštartuje v piatok v Bratislave. Pre Trenčín sa sezóna skončila. ,aktualizované

Kamzíci sa po prehre nevzdávajú, Mlynarovič: Treba sa poučiť z chýb

Brankár Libor Kašík podal v bránke hostí výborný výkon. Vykryl 38 striel a zaznamenal 97,4-percentnú úspešnosť zákrokov.

Michalovce proti Trenčínu druhýkrát v play off, bez jasného favorita

Séria nemá jednoznačného favorita a predpokladom jej vyrovnanosti sú nielen podobné bodové zisky, ale aj vzájomné zápasy v základnej časti.,aktualizované

Poprad proti Nitre po roku znovu vo vyraďovačke, Kamzíci sú favoriti

Poprad sa s Nitrou stretol vo vyraďovacích bojoch aj v uplynulej sezóne 2022/23. Vo štvrťfinálovej sérii bola favoritom Nitra, ktorá vtedy obsadila v základnej časti tretie miesto, kým Poprad šieste.,aktualizované

Pre Skokana a Brejčáka z HK Poprad sa sezóna skončila predčasne

Útočník Dávid Skokan nastúpil v sezóne 2022/23 do 38 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 6 gólov a 12 asistencií.

SÚHRN KOLA: Slovan v šlágri zdolal Zvolen, poslední sú už Liptáci

Zvolenčania prvýkrát pod vedením trénerskej dvojice Peter Oremus, Andrej Kmeč prehrali štyri zápasy po sebe.

Slovan vyhral vo Zvolene 2:0 a vedie o šesť bodov

Pre Zvolen to bola už štvrtá prehra po sebe, Slovan vyhral po dvoch prehrách.

Košice pri výhre 4:0 proti Novým Zámkom neinkasovali, Fejes s hetrikom

Košičania si zopakovali výsledok 4:0 z utorňajšieho domáceho zápasu s Liptovským Mikulášom. Zatiaľ čo proti Liptákom sa z čistého konta tešil Dominik Riečický, tentoraz mal nulu Jaroslav Janus.

Prešov doma otočil zápas a Nitru porazil 2:1

Prešovčania po prekvapujúcom triumfe na ľade vedúceho Slovana Bratislava (4:1) urobili ďalší dôležitý krok k záchrane v najvyššej súťaži.

Poprad sa po výhre 5:3 nad Spišskou Novou Vsou posunul na 6. miesto

Popradčania zdolali Spišskú Nová Ves druhýkrát za sebou. Premiérový gól v drese "kamzíkov" zaznamenal útočník Rastislav Špirko, keď v prvej tretine vyrovnal na 1:1.

Liptovský Mikuláš na domácom ľade prehral proti Banskej Bystrici 1:4

"Barani" prehrávali od 3. minúty po góle Kamila Walegu, no ešte v prvej tretine skóre otočili.

Poprad si na domácom ľade poradil s Novými Zámkami 5:3

Popradčania zdolali Nové Zámky tretíkrát zo štyroch vzájomných duelov v sezóne. Premiérový,aktualizované

SÚHRN: Prešov šokoval domáci Slovan, Zvolen s treťou prehrou po sebe

Nikita Chlystov, Dante Salituro a Aurel Nauš pridali ďalšie góly hostí, ktorí sa postarali o najväčšie prekvapenie 40. kola.

Košice si doma poradili s Liptovským Mikulášom 4:0

Košičania zdolali Liptovský Mikuláš v dvanástom vzájomnom zápase po sebe. V lige triumfovali v uplynulých troch dueloch a upevnili si priebežnú 3. priečku v tabuľke.,aktualizované

Líder Slovan Bratislava prehral doma s posledným Prešovom 1:4

Domáci išli do vedenia už v 80. sekunde, keď sa presadil Daniil Fominych, no to bolo z ich strany napokon všetko.,aktualizované

Spišská Nová Ves zdolala Nitru 3:2 po nájazdoch

Spišiaci viedli po druhej tretine 2:0, keď skórovali Matej Giľák a Kale Kerbashian. Nitrania si však vybojovali predĺženie, keď sa v záverečnej dvadsaťminútovke presadili Jozef Baláž a Martin Vitaloš.

Michalovce si doma udržali čisté konto, Zvolen porazili 3:0

Michalovčania víťazstvom zvýšili svoju šancu na účasť v prvej šestke, Zvolenčania sú po tretej prehre po sebe naďalej na priebežnom druhom mieste tabuľky.

Trenčín zdolal Banskú Bystricu 3:1; prekazil jej výhernú šnúru

"Vojaci" si pripísali šiesty triumf z uplynulých siedmich stretnutí. Banskobystričania nezabodovali naplno po troch dueloch.

Tamáši chváli tretie tretiny, Viedenského trápia chyby

Viedenský zaujal aj krásnym fair play gestom, keď na konci prvej tretiny priznal, že nebol faulovaný Bačíkom a bystrický obranca tak nemusel putovať na trestnú lavicu.

Kabáča mrzia darované góly, vychladený Belányi zažil náročný zápas

Veľmi náročné to mal v bránke Banskej Bystrice Filip Belányi. Čelil iba 16 strelám súpera, často bol vychladený a inkasoval len góly po sólových nájazdoch súpera.

TIPOS EXTRALIGA: Košice vydreli domáce tesné víťazstvo proti Zvolenu

Košičania víťazstvom v šlágri 38. kola ukončili sériu troch prehier, Zvolen nebodoval po štyroch víťazných zápasoch za sebou.

TEL: Nitra vďaka prvým dvom dobrým tretinám vyhrala v Michalovciach

Michalovce prehrali v šiestom z uplynulých siedmich duelov.,aktualizované

TEL: Poprad angažoval ukrajinského útočníka Peresunka

Peresunko prichádza z maďarského mužstva UTE Budapešť. Predtým pôsobil dva roky v Donecku.

Útočník Nitry Elmer získal Krištáľový puk za najkrajší gól v januári

Elmer strelil "krištáľový" gól 22. januára v zápase 32. kola na ľade domáceho Trenčína v Dubnici po tom, čo zblízka zakončil protiútok po spolupráci s Jozefom Balážom a Sahirom Gillom.

Trenčín angažoval českého hokejového útočníka Daleckého

Pre 32-ročného krídelníka pôjde o prvý angažmán v slovenskej súťaži. Prevažnú časť doterajšej kariéry strávil v druhej najvyššej českej súťaži, najmä v drese materského Kladna.

TEL: Americký útočník Campagna prestúpil z Prešova do Freiburgu

Dvadsaťdeväťročný Campagna prišiel do Prešova začiatkom decembra. Odohral 17 zápasov a zaznamenal 12 bodov (6+6).

TEL: Banská Bystrica angažovala kanadského obrancu Cormiera

Pre 25-ročného Cormiera pôjde o prvé pôsobisko mimo Severnej Ameriky. Doterajšiu kariéru strávil v nižších zámorských súťažiach.

TEL: HK Poprad doplnil tím o skúseného útočníka Špirka

Na Slovensku obliekal dresy Martina, Nových Zámkov, Zvolena a Trenčína.

Trenčan zarmútil Poprad, Záborskému by nestačila ani futbalová bránka

Záborský po prehre na ľade Zvolena neskrýval sklamanie, hoci zaznamenal pekný vyrovnávajúci gól na 1:1.

TEL: Americký útočník Fejes sa stal hráčom HC Košice

Fejesa draftoval v roku 2012 Phoenix Coyotes zo 178. miesta, ale do NHL sa nepresadil. Jeho zámorská kariéra sa odvíjala v nižších súťažiach.

TEL: Novota zamieril z Košíc do Humenného

Z kádra Humenného zároveň odišiel 20-ročný obranca Ján Marcinko, ktorého angažoval Slovan Bratislava najmä pre potreby svojho B-mužstva Modré Krídla Slovan v SHL.

N. Zámky angažovali Lapšanského, Majoross: Skúsený a v ideálnom veku

V najvyššej slovenskej súťaži si už obliekal aj dresy Popradu, Trenčína a Košíc, s ktorými získal v roku 2015 majstrovský titul.

Zvolen angažoval kanadského útočníka Turnbulla

Sezónu 2022/2023 začal v zámorskej súťaži ECHL v drese South Carolina Stingrays.

Lotyšský hokejový obranca Bazevičs posilnil Michalovce

Dvadsaťosemročný obranca hral v tejto sezóne vo francúzskom mužstve Diables Rouges de Briancon. V 36 zápasoch zaznamenal 13 bodov za štyri góly a deväť asistencií.

Obranca Groch predĺžil zmluvu v Spišskej Novej Vsi

Groch prišiel do Spišskej Novej Vsi v novembri 2022 z Olomouca, v ktorého drese okúsil českú extraligu.

Hokejový tréner Stantien v Michalovciach skončil, tím povedie Kudelka

Stantien prišiel do Michaloviec začiatkom novembra 2022, keď nahradil Toma Coolena. Tím sa spočiatku výkonnostne zdvihol, no po Vianociach sa prezentoval nevýraznými výsledkami.,aktualizované

Súhrn kola: Slovan potvrdil prvé miesto tesným víťazstvom v Košiciach

V pozícii náhradníka košickej brankárskej jednotky Janusa figuroval popri absenciách Dominika Riečického a Tomáša Halásza 17-ročný Sebastián Bodnár.

Nitra nepredĺžila víťaznú šnúru, s Popradom prehrala 5:4 po nájazdoch

Nitrania dokázali otočiť nepriaznivý stav z 1:3 na 4:3. Popradčania však poslali zápas do predĺženia, v ktorom gól nepadol.

Zvolen zdolal na domácom štadióne Liptovský Mikuláš 2:1 po predĺžení

Duel sa pre zlú dopravnú situáciu v krajine začal s desaťminútovým oneskorením.