< sekcia Tipsport Liga

Zvolenčania vyhrali v Tipsport lige nad tímom dvadsiatnikov

Na snímke tréner Peter Mikula (Zvolen). Foto: TASR/Branislav Račko

V závere sa predsa len postarali mladíci o menšiu drámu, keď 50 sekúnd pred koncom dejstva znížil strelou z ľavého kruhu z otočky Smolka.

Zvolen 30. novembra (TASR) - Prvá tretina bola vyrovnaná. Najprv zaujal prienik hosťujúceho Kundríka, keď na ľade ležal v bolestiach domáci Drgoň. Následne pohrozil aj Zvolen Michalom Chovanom, bekhendovú strelu však Durný kryl. V desiatej minúte pálil od modrej Wharton a dorážka Töröka volala po góle, skóre však favorizovaní ' bryndziari' nemenili. Oba tímy sa potom dostali do dobrých prečíslení dvoch na jedného, ale strelecká efektivita sa minula účinkom. V presilovke si domáci vytvorili veľký tlak, no Obdržálek ani Steén nedokázali prekonať brankára mladíkov.

Podobne rušná bola aj stredná časť hry. Najprv hrozila aktívna dvadsiatka, najväčšiu možnosť nevyužil pred Nieminenom voľný Jaško. Na opačnej strane mohol puk putovať za Durného po teči Šišovského. Skóre sa napokon menilo v polovici zápasu. Tiesnený Tamáši sa predral pred bránku a zakončoval. Gólman Zvolena puk vyrazil, ten však následne Tamáši spätne poslal Vybíralovi, ktorý sa z prvej nemýlil – 0:1. Hráči spod Pustého hradu potom prepli na vyššie obrátky a ťažili z tlaku zo skončenej presilovky. Kytnár spoza bránky prihral voľnému Coffmanovi a ten z uhla našiel priestor medzi Durným a jeho ľavou žŕdkou, mieril do vinkla – 1:1. Tesne pred prestávkou mohli hostia znovu vyhrávať. Po brejku mal šancu Tamáši, jeho koncovke chýbali iba o niečo presnejšie milimetre.

Začiatok tretej tretiny vyšiel lepšie Zvolenčanom. V hre štyroch proti štyrom nevyužil najprv dobrú príležitosť Obdržálek, následne prihrával na modrú čiaru Rossovi a jeho strelu tečoval účinne Šišovský – 2:1. Skóre mohlo byť aj vyššie, pretože v 47. minúte sa preštrikoval pred Durného dobrou palicovou technikou Coffman, ale blafákom ho nepokoril. Na opačnej strane to skúšal aktívny Tamáši, proti bol Nieminen. Mladíci si potom nedali pozor na obrannej modrej čiare. Do prečíslenia sa dostali domáci, čo využil Ross, zakončoval presne k žrdi, keď ešte stihol predviesť peknú kľučku – 3:1. Hostia potom ustáli ďalší tlak súpera, keď po Šišovského strele doslova čaroval v bránke Durný ľavým betónom. V závere sa predsa len postarali mladíci o menšiu drámu, keď 50 sekúnd pred koncom dejstva znížil strelou z ľavého kruhu z otočky Smolka. To však bolo z ich strany všetko. K hre bez brankára sa totiž už nedostali.

HKM Zvolen – HK Orange SR 20 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

36. Coffman (Kytnár, T. Bokroš), 43. Šišovský (Ross, Obdržálek), 48. Ross (Steén) – 30. Vybíral (Tamáši, Zeleňák), 60. Smolka (Marcinek). Rozhodovali: Kalina, Kubuš – Stanzel, Kacej. Vylúčení na 2.min: 5:4 , presilovky: 0:0, oslabenia 0:0, 802 divákov.

Zostavy:

Zvolen:
Nieminen – Drgoň, Ross, T. Bokroš, J. Kováčik, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons – Coffman, Steén, Obdržálek – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – T. Török, L. Jurík, Matis - Síkela, V. Fekiač, Martin Ďaloga

HK Orange 20: Durný – Hedera, Matejovič, Fereta, Zeleňák, Hílek, Leško, Dlapka, Krempaský – Smolka, Kundrík, Kelemen – Vybíral, Tamáši, Čacho – Jaško, Šmída, Marcinek – Václav, Bjalončík, Vašaš

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Pohyb, nasadenie a vôľa dvadsiatky je tento rok naozaj príkladná. Na druhej strane sa tým pádom naše víťazstvo rodilo ťažko. Sami sme videli, že ich húževnatosť nám robila dosť veľké problémy. Úlohu zohralo aj to, že zajtra hráme derby s Banskou Bystricou. Bolo tam veľa problémových vecí, prehrávali sme súboje jeden na jedného. Málo sme sa tlačili do bránky. Gólman hostí Durný všetko videl. Početnosťou striel sme súpera v prvých dvoch tretinách prevýšili, ale cez to všetko skúsenosť a spôsob hry, ktorý seniori hrajú, je odlišný od toho juniorského. V tých záverečných fázach sa to aj prejavilo.“

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: „Dnes sme ukončili extraligovú prípravu. Využil by som aj túto cestu a poďakoval všetkých extraligovým tímom a hlavne Pro-Hokeju, že nám túto prípravu vlastne umožnil. Dúfam, že to chlapcom smerom k majstrovstvám sveta pomôže. K dnešnému stretnutiu, som rád, že sme dokázali po Liptovskom Mikuláši a Dukle Trenčín aj dnes odohrať jedno veľmi dobré stretnutie. Čo ma teší, že hráči majú pohyb, sú organizovaní. Myslím si, že sa zlepšila už i disciplína. Len samozrejme hráme seniorský hokej a kvalita je na druhej strane. Myslím si, že hráčom tieto zápasy dali veľmi veľa a som rád, že aj vo Zvolene sme odohrali dobrý zápas.“