Tenis

Ťahákom tenisovej šou budú John McEnroe a Ivan Lendl

Ich vzájomný duel sa uskutoční v stredu 15. októbra o 18.00 h v Národnom tenisovom centre (NTC).,aktualizované

Cibulková proti Bellisovej, Lacka čaká Thiem v 1. kole US Open

Martin Kližan a Anna Karolína Schmiedlová si počkajú na súperov z kvalifikácie. ,aktualizované

Legendárny tenisový búrlivák bude hviezdou Tennis Classic na Slovensku

Jeden z najslávnejších tenistov v histórii, John McEnroe, je známy vďaka svojej agresívnej hre, ale aj pre svoju výbušnú povahu, časté hádky s rozhodcami a hádzanie rakiet o zem.

Gombos vypadol v 1. kole kvalifikácie US Open

Ako trinásty nasadený hráč v New Yorku podľahol nenasadenému domácemu Austinovi Krajicekovi za hodinu a 15 minút v dvoch setoch 4:6 a 3:6.

Cibulková je na US Open nasadenou dvanástkou

Žreb grandslamového turnaja US Open sa uskutoční vo štvrtok.

Rybáriková prešla v New Haven cez Halepovú a je vo štvrťfinále

Rybáriková v doterajšej kariére ešte nikdy nevyhrala nad renkingovo vyššie postavenou hráčkou.

Martin postúpil do 2. kola kvalifikácie

Ako nasadený hráč číslo 32 si v New Yorku v prvom kole poradil s Brazílčanom Rogeriom Dutrom Silvom za 83 minút v dvoch setoch 7:6 (3) a 6:1.

Mečíř postúpil do 2. kola kvalifikácie US Open, stop pre Kučovú

Ďalším súperom slovenského tenistu bude nasadená desiatka Peter Polansky z Kanady.

Kližan prehral na turnaji ATP vo Winston-Salem už v 1. kole

Na podujatí ATP vo Winston-Saleme prehral už v prvom kole s Argentínčanom Federicom Delbonisom za 97 minút v dvoch setoch 6:7 (5) a 4:6.

Rybáriková do 2. kola v New Havene, stop pre Cibulkovú

Nad sily Dominiky Cibulkovej bola Nemka Andrea Petkovičová, ktorej podľahla v dvoch setoch 6:7 (2) a 3:6.

S Argentínčanom Federicom Delbonisom prehral za 97 minút.,aktualizované

Nadal titul na US Open neobháji, pre zranenie účasť odvolal

Španielsky tenista sa nestihol zotaviť zo zranenia zápästia na pravej ruke.,aktualizované

Schmiedlová postúpila v Nankingu do 2. kola dvojhry

Nad Priscillou Honovou z Austrálie zvíťazila v dvoch setoch.,aktualizované

Federer získal 80. titul v kariére, na US Open chce získať ďalší

Pôvodne chcel Roger Federer turnaj v Cincinnati vynechať.

Tenisovým rebríčkom dominujú N. Djokovič a S. Williamsová

Zo slovenských tenistov je najvyššie na 65. priečke Martin Kližan, Dominika Cibulková je 13.

Vo finále turnaja v Cincinnati nastúpi Federer proti Ferrerovi

Federer vyradil v semifinále Kanaďana Miloša Raoniča.,aktualizované

Popradčania v príprave deklasovali Michalovce 11:1

Hetrikom sa blisol Matis a dvoma gólmi Paukovček.

Federer vyradil Pospisila a je prvým mužom s 300 výhrami na Masters

Turnaj na tvrdom povrchu v Cincinnati vyhral Roger Federer už 5-krát.

Kližan sa lúči s turnajom v Cincinnati po 1. kole

Nad jeho sily bol Španiel Roberto Bautista, ktorému podľahol v troch setoch.

Hantuchová skončila na turnaji WTA v Cincinnati už v 1. kole

V utorok nestačila na Rusku Jekaterinu Makarovovú, ktorej za 69 minút podľahla hladko v dvoch setoch 2:6 a 2:6. ,aktualizované

Murray sa po tretí raz predstaví na Hopmanovom pohári v Perthe

Andy Murray prvýkrát štartoval v metropole Západnej Austrálie v roku 2010 a postúpil až do finále, kde Briti nestačili na Španielov.

Cibulková a Rybáriková sa s turnajom v Cincinnati rozlúčili v 1. kole

Dominika Cibulková nestačila na Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú, ktorej podľahla za hodinu a sedem minút 3:6, 3:6.

Schmiedlová by na olympiáde rada nadviazala na úspech z Wimbledonu

Určite by som chcela dosiahnuť čo najväčší úspech. Cestujeme s predstihom, tak dúfam, že sa stihnem rozohrať a myslím, že mám šancu predviesť dobrý tenis, uviedla pre TASR talentovaná tenistka.

Halepová novou svetovou dvojkou, Cibulková je na 13. mieste

Djokovič je na čele rebríčka ATP, Tsonga sa vrátil do Top ten.,aktualizované

Francúz Tsonga sa stal víťazom turnaja Masters 1000 v Toronte

Vo finále dvojhry si poradil so Švajčiarom Rogerom Federerom.

Agnieszka Radwaňská vyhrala turnaj WTA v Montreale

Vo finále si poradila s Američankou Venus Williamsovou 6:4, 6.2. ,aktualizované

V torontskom finále sa postavia proti sebe Federer a Tsonga

Federer má šancu na zisk 80. titulu v kariére.

Federer vyzve v torontskom semifinále Lopeza, v Montreale duel sestier

Švajčiarsky tenista má tak šancu získať svoj 80. titul v kariére. ,aktualizované

Serena Williamsová je prvou semifinalistkou na turnaji v Montreale

Svetová jednota zdolala vo štvrťfinále jedenástku ´pavúka´ Dánku Caroline Wozniacku až po tuhom boji.

Djokovič prekvapujúco nestačil v osemfinále na Tsongu

za 65 minút mu podľahol dvakrát 2:6.

Rybáriková podľahla v 2. kole turnaja v Montreale Češke Šafářovej

Češka si v osemfinále zmeria sily s lepšou z dvojice Serena Williamsová - Samantha Stosurová.

Cibulková prehrala v 2. kole turnaja WTA v Montreale s Watsonovou

Po trojhodinovej trojsetovej dráme prehrala ako nasadená desiatka s britskou kvalifikantkou Heather Watsonovou 2:6, 7:6 (3), 6:7 (5).

Hantuchová hladko prehrala v 1. kole v Montreale s Wozniackou

Zápas trval 78 minút a slovenská reprezentantka má po ňom so svojou súperkou výrazne negatívnu bilanciu vzájomných zápasov 1:7.

Nadal sa po zranení zápästia zotavuje podľa plánu

Nadal sa zranil v júli počas tréningu a musel sa odhlásiť z tohtotýždňového turnaja Rogers Cup v Toronto i budúcotýždňového Cincinnati Open.

Tenistka V. Kužmová s dodatočnou miestenkou na OH mládeže

Do Nankingu odletí 38 slovenských športovcov.

Cibulková s Rybárikovou postúpili do 2. kola turnaja WTA v Montreale

Cibulková si ako nasadená desiatka poradila s domácou Kanaďankou Francoise Abandovou 6:1, 3:6, 6:0 a Rybáriková deklasovala Američanku Alison Riskeovú 6:1, 6:3.

S. Williamsová zvýšila náskok na čele rebríčka WTA

Zo slovenských reprezentantiek je najvyššie Dominika Cibulková, ktorá si udržala dvanástu pozíciu.,aktualizované

Slovenský tenista Andrej Martin vyhral challengerový turnaj v Liberci

V nedeľňajšom finále dvojhry zdolal Argentínčana Horacia Zeballosa za dve hodiny a štyri minúty v troch setoch 1:6, 6:1, 6:4.

Na turnaji ATP vo Washingtone čisto kanadský súboj o titul

Raonič si ako druhý najvyššie nasadený hráč "pavúka" poradil v semifinále s domácim Američanom D. Youngom 6:4, 7:5. Pospisil vyradil turnajovú šestku R. Gasqueta v troch setoch 6:7 (5), 6:3 a 7:5.

Tenistka Wozniacka pobeží Newyorský maratón

Bývalá svetová jednotka verí, že pri troche tréningu bude mať na to, aby zvládla 42,195 km dlhú trať.