< sekcia Tenis

WIMBLEDON: Svetová jednotka Bartyová suverénne postúpila do 3. kola

Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová. Foto: TASR/AP

Vo štvrtkovom dueli 2. kola deklasovala Belgičanku van Uytvanckovú 6:1 a 6:3.

Wimbledon 4. júla (TASR) - Obhajkyňa titulu na grandslamovom tenisovom Wimbledone Nemka Angelique Kerberová vypadla na londýnskej tráve už v 2. kole. Nad sily piatej nasadenej hráčky bola vo štvrtok Lauren Davisová z USA, ktorej podľahla v troch setoch 6:2, 2:6 a 1:6.

Vo štvrtkovom dueli 2. kola Bartyová deklasovala Belgičanku Alison van Uytvanckovú 6:1 a 6:3. Zápas trval 54 minút. Ďalšou súperkou Bartyovej bude Britka Harriet Dartová, ktorá si poradila s Brazílčankou Beatriz Haddadovou Maiovou 7:6 (4), 3:6, 6:1.

Pre Bartyovú to bolo 14. víťazstvo za sebou, predtým vyhrala Roland Garros i trávnatý turnaj v Birminghame. Vo Wimbledone hrá prvýkrát v pozícii svetovej jednotky, nikdy sa tu zatiaľ nedostala cez tretie kolo.

V Londýne pokračuje aj šiesta nasadená Petra Kvitová, ktorá zdolala Kristinu Mladenovicovú z Francúzska 7:5 a 6:2. "Pomalšie som sa rozbiehala, ale potom to už išlo," uviedla po zápase Kvitová, ktorá vo Wimbledone triumfovala v rokoch 2011 a 2014.

Sedemnásobná víťazka Serena Williamsová, nasadená ako čislo 11, sa v úvode trápila s iba 18-ročnou Slovinkou Kajou Juvanovou. Prvý set prehrala, až potom našla rytmus a duel otočila vo svoj prospech so skóre 2:6, 6:2 a 6:4.

Petra Kvitová (6-ČR) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 7:5, 6:2
Carla Suarezová-Navarrová (30-Šp.) - Pauline Parmentierová (Fr.) 7:6 (2), 7:6 (4)
Elise Mertensová (21-Belg.) - Monica Niculescuová (Rum.) 7:5, 6:0
Alison Riskeová (USA) - Ivana Jorovičová (Srb.) 6:2, 6:7 (3), 9:7
Johanna Kontová (19-V.Brit.) - Kateřina Siniaková (ČR) 6:3, 6:4
Angelique Kerberová (5- Nem) - Lauren Davisová (USA) 6:2, 2:6, 1:6
Magda Linetteová (Poľ.) - Amanda Anisimová (25-USA) 6:4, 7:5
Serena Williamsová (11-USA) - Kaja Juvanová (Slov.) 2:6, 6:2, 6:4
Belinda Benčičová (13-Švaj.) - Kaia Kanepiová (Est.) 6:3, 6:1