< sekcia Tenis

WIMBLEDON: Začiatok mužského finále organizátori pre futbal neposunú

Ilustračné foto. Foto: TASR

Finále mužskej dvojhry vo Wimbledone sa v nedeľu začne o 15.00 SELČ, finále svetového šampionátu vo futbale má výkop o dve hodiny neskôr.

Londýn 9. júla (TASR) - Organizátori tenisového Wimbledonu neposunú začiatok nedeľňajšieho vyvrcholenia mužskej dvojhry ani v prípade, že futbalisti Anglicka postúpia do finále prebiehajúcich MS v Rusku. Informovali o tom v pondelok.

Finále mužskej dvojhry vo Wimbledone sa v nedeľu začne o 15.00 SELČ, finále svetového šampionátu vo futbale má výkop o dve hodiny neskôr. Je preto pravdepodobné, že príde k časovej kolízii oboch mimoriadne sledovaných podujatí. Organizátori grandslamového turnaja ale odmietli možný časový posun a názor nezmenia, ani keď futbalisti Anglicka prejdú v stredu v semifinále cez Chorvátsko.

"Máme vypredané a o finále je masívny záujem," povedal Richard Lewis, šéf All England Lawn Tennis Clubu. "Sme veľmi nadšení z úspechu Anglicka na MS. Je to fantastické pre duch národa a keď v sobotu Anglicko zdolalo Švédsko, bola tu veľmi dobrá atmosféra."

Lewis dodal, že fanúšikom nebudú brániť sledovať futbal na rôznych zariadeniach, ak budú rešpektovať pravidlá tenisového podujatia. "Wi-Fi je voľne dostupná v mnohých našich priestoroch a ak teda budú chcieť ľudia v tichosti sledovať futbal na svojich mobiloch alebo tabletoch, môžu tak urobiť."

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.