Piatok 3. máj 2024Meniny má Galina
< sekcia Tenis

Halepová skrečovala finále v Toronte, Bencicová s druhým triumfom

Tenistka Simona Halepová sa schladila počas finále turnaja v Toronte 16. augusta 2015. Foto: TASR/AP Photo

Nedeľňajšie finále malo veľmi vyrovnaný priebeh, keď prvé aj druhé dejstvo rozhodol až tajbrejk.

Toronto 16. augusta (TASR) - Švajčiarska tenistka Belinda Bencicová sa druhýkrát v kariére stala víťazkou dvojhry na okruhu WTA. V nedeľňajšom finále turnaja v Toronte zdolala druhú nasadenú Rumunku Simonu Halepovú, ktorá po 152 minútach v treťom sete za stavu 7:6 (5), 6:7 (4) a 3:0 pre súperku skrečovala duel pre pretrvávajúce bolesti lýtkového svalu. Ešte len 18-ročná hráčka so slovenskými koreňmi už v tomto roku ovládla turnaj v Eastbourne a v Hertogenboschi hrala vo finále.

Nedeľňajšie finále malo veľmi vyrovnaný priebeh, keď prvé aj druhé dejstvo rozhodol až tajbrejk. Halepová začala výraznejšie strácať na začiatku tretieho setu, prišla o servis pri prvom aj treťom geme a následne duel skrečovala. Mladá Švajčiarka predviedla v Toronte excelentnú turnajovú jazdu, keď na ceste za druhým singlovým triumfom vo WTA zdolala svetovú jednotku Serenu Williamsovú či ďalšie vysoko nasadené hráčky Srbku Anu Ivanovičovú či Dánku Caroline Wozniacku.