ZOH: Kanadské hokejistky zdolali v A-skupine Fínsko 4:1

Kanadské hokejistky, archívna snímka. Foto: TASR/AP

S dvomi víťazstvami tak figurujú na čele tabuľky.

Kangnung 13. februára (TASR) - Kanadské hokejové reprezentantky zvíťazili aj vo svojom druhom zápase na ZOH v Pjongčangu. V utorkovom stretnutí A-skupiny v Hale Kwandong v pobrežnom klastri Kangnung zdolali Fínsko 4:1 a s dvomi víťazstvami figurujú na čele tabuľky.

S rovnakým počtom šiestich bodov sú aj reprezentantky USA, ktoré bez problémov zvíťazili nad výberom Olympijských športovcov z Ruska 5:0.

Oba favorizované výbery si zaistili postup do semifinále, o tom z akého miesta, sa rozhodne v ich nasledujúcom vzájomnom súboji. Američanka Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová sa stala olympijskou rekordérkou. Podarilo sa jej totiž v 32. minúte streliť dva za sebou nasledujúce góly v rozpätí 6 sekúnd a takýto kúsok sa ešte žiadnej hráčke po piatimi olympijskými kruhmi nepodaril. "Na ľade tvrdo drie a zaslúži si to. Tento moment nás nakopol. Bolo to pred koncom druhej tretiny a do tej tretej sme tak mohli ísť úplne v pohode," citovala agentúra AP jej spoluhráčku Kacey Bellamyovú, autorka prvého gólu, na ktorý jej asistovala práve Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová.