< sekcia Šport

Procházková bola sklamaná, no zmierená: Asi to tak má byť

Na snímke slovenská bežkyňa na lyžiach Alena Procházková na trati kvalifikácie šprintu klasickou technikou žien v behu na lyžiach počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu 13. februára 2018. Foto: TASR/Michal Svítok

O 59 stotín sekundy zaostala za posledným postupovým časom z utorňajšej kvalifikácie na ZOH v Pjongčangu, o jediné miesto jej najlepšia tridsiatka ušla aj na majstrovstvách sveta 2017 v Lahti.

Pjongčang 13. februára (TASR) - Alena Procházková zažila po roku na vrcholnom podujatí opäť sklamanie v šprinte bežkýň na lyžiach. O 59 stotín sekundy zaostala za posledným postupovým časom z utorňajšej kvalifikácie na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu, o jediné miesto jej najlepšia tridsiatka ušla aj na majstrovstvách sveta 2017 v Lahti.

Keď predstúpila pred médiá, bola už so svojím výsledkom zmierená: "Určite je sklamanie, keď zostanem pred bránou postupu z kvalifikácie. Dá sa povedať, že je to smola, rovnako ako teraz aj minulý rok na svetovom šampionáte som bola 31. Je to pre mňa nepochopiteľné, asi to tak má byť." Procházková sa pred svojou štvrtou olympijskou účasťou borila so zdravotnými problémami, keď ju trápili krvná zrazenina v ľavom stehne i zápal v ľavom kolene. Do Svetového pohára sa vrátila v januári takisto v šprinte klasickou technikou, v ktorom obsadila 52. priečku. V Pjongčangu podala omnoho lepší výkon, o to viac ju mrzel koniec už v kvalifikácii: "Myslím si, že som išla dobre, aj ostatní mi to hovorili. Možno sa podpísalo aj uplynulé zranenie, síce som urobila všetko, aby to bolo dobré, ale možno tých pár desatiniek chýbalo práve z tohto dôvodu. Druhý kopec bol náročný, vietor určite robí svoje. Pocitovo sa mi nešlo zle, keď sme sem prišli, zimu som cítila viac. V utorok mi na trati nebola až taká zima, bola som dobre pripravená a zahriata."

Okrem Procházkovej sa z kvalifikácie neprebojovala ani jej krajanka Barbora Klementová, ktorá skončila na 53. priečke. Spoločne sa predstavia v tímšprinte, ten je v Alpensii na programe v stredu 21. februára. Tridsaťtriročná Procházková už o dva dni absolvuje desať kilometrov voľnou technikou. Či to však bude jej posledná šanca na prekonanie najlepšieho individuálneho rezultátu spod piatich kruhov (18. miesto v šprinte klasicky na ZOH 2010), alebo sa o to pokúsi aj o štyri roky, je momentálne otázne: "K tomu sa teraz neviem vyjadriť."

vyslaní redaktori TASR ak ph

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.