Zjazd v Cortine d'Ampezzo vyhrala domáca Goggiová

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová. Foto: TASR/AP

Dvadsaťpäťročná Talianka dosiahla štvrté kariérne prvenstvo v rámci pretekov SP.

Cortina d'Ampezzo 19. januára (TASR) - Talianska lyžiarka Sofia Goggiová zvíťazila v piatkovom zjazde Svetového pohára na domácom svahu v Cortine d'Ampezzo. Druhá skončila s odstupom 47 stotín sekundy Američanka Lindsey Vonnová, tretie miesto obsadila jej krajanka Mikaela Shiffrinová (+0,84). Slovenka Barbara Kantorová skončila štyridsiata, na víťazku stratila 11,76 sekundy.

Goggiová vyhrala aj predchádzajúci zjazd v Bad Kleinkirchheime. Dvadsaťpäťročná Talianka dosiahla štvrté prvenstvo v pretekoch SP. "Po dojazde do cieľa som nebola so svojím výkonom spokojná. Lindsay však urobila chybu a vyhrala som. Keby ju neurobila, tak by vyhrala ona s veľkým náskokom," povedala po pretekoch víťazka.

Na čele priebežného poradia SP zostáva aj naďalej suverénna Američanka Mikaela Shiffrinová.

Zjazdom v Cortine d'Ampezzo sa so svojou kariérou rozlúčila americká lyžiarka Julia Mancusová. Svoj najväčší úspech dosiahla na olympiáde v Turíne 2006, kde získala zlatú medailu v obrovskom slalome.

40. Barbara KANTOROVÁ (SR) +11,76

poradie v zjazde (po 4 z 8 pretekov): 1. Goggiová 269 bodov, 2. Shiffrinová 220, 3. Cornelia Hütterová (Rak.) 183, 4. Tina Weiratherová (Lich.) 182, 5. Michelle Gisinová 132, 6. Lara Gutová (obe Švaj.) 119