Pondelok 6. máj 2024Meniny má Hermína

Extraliga mužov: Volejbalisti Prievidze na domácej pôde zdolali Nitru

Hráči Prievidze v druhom zápase play off extraligy mužov vo volejbale VK Prievidza - VKP Bystrina SPU Nitra, 1. apríla 2018 v Prievidzi. Foto: FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Pozrite si aktuálne výsledky.

Prievidza 1. apríla (TASR) - Ani v druhom zápase finále play off extraligy nemali volejbalisti VK Prievidza so svojimi súpermi väčšie problémy a VKP Bystrina SPU Nitra zdolali za 78 minút 3:0.

2. zápas finále (svf.sk):

VK Prievidza - VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 (19, 14, 23)

78 minút, rozhodovali: Vaško, Malík, 1500 divákov.

Prievidza: Roosewelt 7, Toobal 3, Laane 16, Ludha 5, Marcilio 13, Javorčík 12, libero Ľ. Nemec (Šimko 0, Kubš 0). Tréner: R. Nemec.

Nitra: Wawrzynczyk 5, Horník 7, Rehák 8, Guzmán 10, Kašper 6, Zaťko 1, libero Ochodnický (Porubský 0, Malina 1, Kostoláni 0, Menner 0). Tréner: M. Kardoš.

/na zápasy: 2:0/

Na začiatku mal zápas vyrovnaný priebeh, ale potom viedla Prievidza 12:9 po ese Laaneho. Po servise Ludhu zvýšil Marcilio na 14:10. Prievidza po dobrom servise kvalitne bránila a následne sa presadzovala z kontier, po jednej z nich upravil Laane na 17:12. Nitra sa mohla nadýchnuť pri podaní Wawrzynczyka, stiahla jeden brejk, ale ďalší blokom odvrátil Ludha - 19:15. V závere sa Nitra ešte snažila dotiahnuť a znížila na 18:21. Nápor hostí však Prievidza odvrátila a po Marciliovom ese mala sériu setbalov za stavu 24:18. Prvý set vyhrali domáci 25:19.

V druhom viedli hostia po bloku Wawrzynczyka 5:3. Emócie gradovali, Prievidza postupne otočila na 10:8 a padali aj karty. Po dvoch žltých na oboch stranách dostal červenú nitriansky smečiar Wawrzynczyk. Hostia stratili koncentráciu, čo "kohúti" využili a Javorčík z doskoku zvýšil už na 14:8. Na servise tlačil Toobal a potom tribúny rozjasal blokom Ludha - 15:8. Set sa zmenil na exhibíciu Prievidze - Marcilio esom upravil na 19:11. Set ukončili nádherný blok Laaneho a eso Roosewelta a Prievidza ho vyhrala 25:14.

Po dvoch blokoch Kašpera za sebou viedla Nitra, ktorá nastúpila s Malinom miesto Wawrzynczyka v treťom sete 3:1 a neskôr aj 8:5, ale domáci oba pokusy o trhák zlikvidovali a otočili na 10:9. Diváci sledovali najvyrovnanejší set, v ktorom Horník esom vyrovnal na 14:14. Pred koncovkou sa presadil v útoku Javorčík, na bloku Toobal a Prievidza viedla 19:16. V závere Nitra znížila z 19:23 na 22:23 a vykresala nádej na zisk setu. Brejk však už Prievidza nepustila, set vyhrala 25:23 a celý zápas 3:0.
hlasy:

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Upozorňoval som našich na začiatok, aby sme vytvorili tlak a nedali im žiadnu nádej. To vyšlo a v druhom sete to bola exhibícia. Chalani sa nedali vyprovokovať Nitranmi a nepomohli im ani 'tanečky' po vydarenej výmene. Gratulujem našim za začiatok série, bola náročná a zvládli tlak."

Marek Kardoš, tréner Nitry: "V sobotu sme si lepšie prihrávali a veľmi dobre podávali. Dnes sme si nedokázali prihrať, hrali sme netrpezlivo a to sa proti Prievidzi nevypláca. Majú veľmi dobrých útočníkov z krajov a naše útoky si dokázali ubrániť. V prvom zápase sme mali väčšiu šancu, dnes hrala Prievidza oveľa lepšie, v koncovkách rozhodol výborný Marcilio. My takého hráča nemáme."