< sekcia Šport

V súvislosti s aférou krvného dopingu je podozrivých 21 športovcov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Vyšetrovaní športovci údajne praktikovali krvný doping od roku 2011 až do februárovej razie na MS v severských lyžiarskych disciplínach v Ramsau a Innsbrucku.

Mníchov 20. marca (TASR) - Dvadsaťjeden športovcov z ôsmich európskych krajín a piatich odvetví je v hľadáčiku mníchovskej prokuratúry v súvislosti s krvným dopingom. V stredu to uviedol prokurátor Kai Gräber na tlačovej konferencii. Totožnosť podozrivých však z taktických dôvodov nezverejnil. Zároveň oznámil, že polícia zatkla ďalšiu osobu z dopingovej siete doktora Marka Schmidta.

Podľa Gräbera tri z piatich dotknutých odvetví patria medzi zimné športy. Vyšetrovaní športovci údajne praktikovali krvný doping od roku 2011 až do februárovej razie na MS v severských lyžiarskych disciplínach v Ramsau a Innsbrucku. Celkovo mohli podstúpiť až stovky transfúzii po celom svete, okrem Nemecka napríklad v Rakúsku, Švajčiarsku, Kórejskej republike a na Havaji.

Kai Gräber prezradil, že zadržaná osoba sa starala o transport krvných vzoriek a podieľala sa aj na samotnej aplikácii. Ide už o piateho člena medzinárodnej siete, ktorú zastrešoval športový lekár Mark Schmidt. "Postupne odhaľujeme zaujímavý príbeh, ale zopár kapitol ešte treba napísať," citovala Gräbera agentúra dpa.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.