Trenčín opäť utrpel porážku, Zvolen dostal osemgólový výprask

Na snímke zľava brankár Michal Valent (Trenčín) a Petr Kafka (Košice) a Radek Dlouhý (Trenčín) v zápase 33. kola Tipsport ligy HC Košice - HK Dukla Trenčín 3. januára 2018 v Košiciach. Foto: TASR/Milan Kapusta

Takto sa hralo v 33. kole hokejovej Tipsport ligy.

Bratislava 3. januára (TASR) - Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice prevalcovali v stredajšom tipsportligovom derby Zvolen 8:1 na jeho ľade a dostali sa na čelo tabuľky.

10. Detva 35 4 0 3 28 61:130 15

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

22. Šoltés (Pulli, Boltun), 39. Jenčík (Spilar, Šedivý), 51. Petráš (Klíma, Čížek), 60. Šoltés (Nagy, Boltun) - 21. Ölvecký (Starosta, Varga), 32. Bezúch (Radivojevič, Mikula). Rozhodovali: D. Konc, J. Konc - Smrek, Kollár, vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5687 divákov.

zostavy:

HC Košice:
Lundström - Dudáš, Šedivý, Čížek, Kessel, Pulli, Koch, Michalčin - Spilar, Pacan, Jenčík - Kafka, Hovorka, Suja - Hričina, Boltun, Nagy - Šoltés, Vrábeľ, Klíma - Petráš

HK Dukla Trenčín: Valent - Bohunický, Starosta, Cebák, Frühauf, Pač, Holenda, Themár - Varga, Ölvecký, Radivojevič - Bezúch, M. Růžička, Sojčík - Hecl, Dlouhý, Mikula - Gašparovič, Pardavý, Švec

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: "Prvá tretina bola v našom podaní kostrbatá, predsa len sme čakali, s čím vyrukuje prvé mužstvo tabuľky. V druhej časti išiel Trenčín do vedenia, no zlomové bolo, že sa nám dvakrát podarilo vyrovnať. Chlapci ťahali za jeden povraz a ukázali, že hokej vedia hrať. Tešíme sa z výsledku, ale jedna lastovička leto nerobí. Musíme ďalej poctivo pracovať."

Peter Oremus, tréner HK Dukla Trenčín:
"Ja som pokojný typ človeka, ale... . Dnešný zápas sme si prehrali sami. Dve tretiny sme ho mali pod kontrolou, ale tretia absolútne nebola podľa našich predstáv. Niektorí hráči sa musia maximálne zlepšiť, aby hrali za Trenčín, a aby pomohli mužstvu k napredovaniu. Neexistuje, aby sme takto pokračovali."

Košičania nastúpili už pod vedením trénerskej dvojice Marcel Šimurda - Peter Bartoš a do ich zostavy sa vrátil kapitán Ladislav Nagy. V drese Trenčína sa prvýkrát predstavil český útočník Marek Růžička. Od úvodu bolo vidieť, že sa stretli tímy z horných poschodí tabuľky. Hralo sa vo veľkom nasadení, no prvá tretina nepriniesla veľa vyložených gólových príležitostí. V 5. minúte trenčiansky útočník Hecl v úniku dvoch proti jednému prestrelil bránku a v 16. minúte Košičan Klíma neprekonal Valenta z tesnej blízkosti. Gól nepriniesla ani trenčianska presilovka v 18. minúte, v ktorej Mikula trafil iba pravú žrď Lundströmovej bránky.

Druhá časť bola v ostrom kontraste s gólovo neúrodnou prvou. Už po 40 sekundách sa ujal nenápadný pokus Trenčana Ölveckého, ktorý obišiel bránku a strelou z otočky prekvapil Lundströma. Domáci však na vyrovnanie čakali iba 31 sekúnd, keď Šoltés tečoval Pulliho strelu do Valentovej bránky - 1:1. Zaujímavé momenty priniesla trenčianska presilovka v 28. minúte. V nej najskôr Nagy neskóroval v oslabení a následne sa nepresadil ani Trenčan Sojčík. Domáci útočník Pacan sa po návrate z trestnej lavice dostal do úniku, v ktorom ho fauloval Frühauf, ale Kanaďan z nariadeného trestného strieľania Valenta neprekonal. Trenčania získali náskok späť v 32. minúte, keď v presilovke Radivojevič našiel Bezúcha, ktorý využil zakrytý výhľad Lundströma - 2:1. V 39. minúte aj domáci ukázali, že vedia využiť presilovku. Spilar vysunul Jenčíka, ktorý trafil ideálne - 2:2.

Domáci boli v úvode tretej časti aktívnejší, čo mohol v 46. minúte gólom potvrdiť Vrábeľ, ale individuálnu akciu nedoviedol do želaného konca. Pre Košičanov však lepšie dopadla situácia v 51. minúte, keď v úniku dvoch na jedného Petráš zužitkoval Klímovu prihrávku - 3:2. Trenčania sa v záverečných troch minútach dostali do tlaku, skúsili aj hru bez brankára, ale počas nej inkasovali štvrtý gól od Šoltésa.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

58. B. Rapáč (Suchý)- 23. Paulovič (Krištof, Macík), 28. Macík (Paulovič, Rais), 57. Slovák (Ordzovenský). Rozhodovali: Kalina, Snášel - Korba, Jobbágy, vylúčení: 7:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 900 divákov

Liptovský Mikuláš:
Košarišťan - Gründling, Nemec, Suchý, Kuráli, Moravčík, Tabaček, Mezovský, Nádašdi – Števuliak, Langhammer, Huna – R. Rapáč, Uhrík, B. Rapáč – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Laco, Piatka, Vybíral

Nitra: Lawson – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Rýgl, Versteeg, Korím, Mich. Pupák – Paulovič, Krištof, Macík – Blackwater, Slovák, Kovacs – H. Ručkay, J. Ručkay, Csányi – Mir. Pupák, Ondrušek, Fominych

Pavel Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša:
„Kvalita, čo sa týka útoku bola na strane súpera. Chlapcom nemôžem nič vytknúť, pretože plnili všetko, čo sme si pred zápasom povedali. Pokračujeme v tom, že nás trápi koncovka. Dali sme síce gól, ale v závere, to je na takéhoto súpera veľmi málo."

Antonin Stavjaňa, tréner Nitry: „Dnes domáci v prvej tretine dobre korčuľovali. Trápili sme sa trošku v zakončení, ale postupne sme sa do toho dostali. Rado Macík bol dnes pri chuti, čo bolo cítiť. Vyzdvihol by som aj Lawsona, ktorý nás držal v zápase. Sú to pre nás dôležité body."

Prvá časť bola z oboch strán opatrná. Domáci mali dobrú možnosť otvoriť skóre už po necelej minúte, no v presilovke o jedného hráča sa do vážnej šance nedostali. V 8. minúte sa odhodlal k tvrdej strele od modrej Nádašdi, no jeho pokus aj menšími problémy dokázal Lawson zneškodniť. Skóre mohol otvoriť na opačnej strane Krištof, ktorý ani na trikrát neprekonal Košarišťana. Posledná päťminútovka prvého dejstva sa dohrala v pokojnom tempe. Oba tímy nič neriskovali, zakončenia domáceho Laca, na druhej strane Krištofa bezgólový stav nezmenili.

Pár sekúnd od začiatku druhej tretiny si presilovku zahrali aj hostia. Počas nej si "Corgoni" síce vypracovali zo dve dobré príležitosti, no skóre otvorili krátko po skončení početnej výhody. V 23. minúte našla Krištofova prihrávka medzi kruhmi osamoteného Pauloviča, ktorý presnou strelou do horného rohu nedal šancu mikulášskemu brankárovi. Liptáci sa snažili zápas vyrovnať, no ich hra smerom dopredu bola poriadne utrápená, čo iba podčiarkli druhým gólom hostia. V 28. minúte našiel Paulovič pred bránou Macíka, ktorý ešte z prvej strely neuspel, no následnou dorážkou nedal šancu Košarišťanovi. V 32. minúte mohol navýšiť vedenie svojho tímu Pupák, lenže Košarišťan vytlačil lapačkou puk do žrde. Pred druhou sirénou mohol znížiť M. Sukeľ, ale v nájazde neprekonal dobre chytajúceho Lawsona.

Rysujúca sa desiata prehra v rade zväzovala korčule zverencom Pavla Paukovčeka aj v tretej tretine. Liptáci síce prehrávali o dva góly, lenže do útoku sa dostávali iba sporadicky. Nitra si skúsene kontrolovala náskok umnou hrou v obrannom pásme súpera. Domáci pohrozili až v 51. minúte. Huna našiel na modrej Tabačeka, ktorého tvrdú strelu z prvej zlikvidoval Lawson. Zápas ožil v poslednej päťminútovke. Najskôr vzruch pred Košarišťanom spôsobil tutovkou Macík, no na 3:0 zvýšil až o tridsať sekúnd Slovák, ktorého gól po telefonickej vsuvke musel potvrdiť až videorozhodca. Čestný zásah Liptovského Mikuláša prišiel necelé tri minúty pred záverečnou sirénou. B. Rapáč to zobral na seba a peknou individuálnou akciou vymietol pravý roh nitrianskej brány.

HKM Zvolen - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)

56. Obdržálek (Šišovský) - 7. Brittain (T. Surový, Hrnka), 10. Hrnka (Bartánus), 18. T. Surový (Brittain, Kubka), 21. Bartánus (Bubela, M. Rosandič), 24. Lamper (Brittain), 33. Bubela (Asselin, Bartánus), 44. Brittain (T. Surový), 52. Faille (Asselin, Giľak). Rozhodovali: P. Stano, Štefik – Krajčík, Junek, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 3895 divákov.

Banská Bystrica: Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Delisle, M. Rosandič, Aliu, A. Sedlák, Gélinas, A. Sedlák - Lamper, T. Surový, Brittain – Hrnka, Bubela, Bartánus – Giľak, Faille, Asselin – Kabáč, Češík, Gabor

Zvolen: Nieminen (21. Šimko) – J. Kováčik, Hraško, Drgoň, Ross, Ťavoda, Wharton, T. Bokroš, Andersons – Šišovský, Kytnár, Michal Chovan - Coffman, Špirko, Obdržálek – Matis, Steén, Síkela – Marcinek, L. Jurík, Martin Ďaloga

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Sme spokojní s predvedenou hrou i výsledkom. Podali sme disciplinovaný a kolektívny výkon, o ktorý sa zaslúžil každý jeden náš hráč na ľade. Napadalo nám to dnes, boli sme efektívni, ale teší ma aj to, že sme silný Zvolen nepúšťali do nejakých šancí, či väčšieho tlaku. Boli sme trpezliví, čakali na svoje príležitosti a tie sme premieňali. Pochvala smeruje každému jednému hráčovi a fanúšikom, ktorí sem prišli z Banskej Bystrice a vytvorili nám takmer domáce prostredie.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Súper nám predviedol to, čo sme chceli my im. Život je už taký. Asi som nedostatočne pripravil mužstvo na tento zápas, z toho pramenili veci, ktoré sme nezvládli. Po prvej tretine sa dalo ešte so zápasom niečo robiť, po druhej sme už bojovali o svoju česť, bolo to veľmi nepríjemné. Každá facka je dobrá, ale toto bola krutá facka, pretože sa hralo o prvé miesto. Hráči veľmi chceli, rovnako tak aj ja, ale výsledok je pre nás veľmi nepriaznivý.“

Tomáš Surový, kapitán Banskej Bystrice:
„Bolo to derby, sme radi, že nám to tam napadalo. Takýto zápas sa stane možno raz za sezónu. Tento výsledok však nič neznamená. Zvolen má silné mužstvo a do konca súťaže je ešte ďaleko. Deväťzápasová víťazná séria nás teší, sme radi za ňu, ale musíme ísť ďalej, čakajú nás ťažké zápasy a v tabuľke je to tesné.“

Lukáš Jurík, kapitán Zvolena: „Chcel by som sa ospravedlniť fanúšikom, že sme ich takto privítali do nového roka. Od začiatku sme boli krok pozadu, asi sme neboli v hlavách na tento zápas pripravení. Všetko, čo sme si povedali, zostalo v šatni. Každá facka padne vhod, ale škoda, že prišla práve v derby s Banskou Bystricou. Otriasli nami góly v prvej tretine, súper dominoval na ľade, hral ľahko. Hostia hrala play off zápas, my sme hrali priateľský duel. Bolo to hlavne v našich hlavách.“

Lepší nástup do zápasu mali hostia. V presilovke sa ocitli pred bránkou v dobrých možnostiach Hrnka a Bartánus, ale Nieminen bol proti. Úvodný gól padol v siedmej minúte po peknej prihrávke Surového. Puk si v medzikruží spracoval Brittain, prešiel s ním dopredu a bekhendom zakončil. V desiatej minúte bolo už 0:2. Po chybe Chovana našiel Bartánus pred bránkou Hrnku a ten sa nemýlil. Zvolen potom ožil, snažil sa znížiť, ale Matis zoči – voči Lukášovi neuspel a dieru medzi jeho betónmi nenašiel ani zblízka v šanci Martin Ďaloga. Prišiel teda trest. V osemnástej minúte Brittain oplatil Surovému nahrávku a bystrický kapitán strieľal z pravého kruhu bez prípravy do odkrytej svätyne súpera.

V strednom dejstve sa žiadny obrat v podaní domácich nekonal. Štvrtý gól hneď po pár sekundách totiž obstaral Bartánus. Ocitol sa v prečíslení a hoci po jeho strele Nieminen puk vyrazil, bystrický hráč sa ešte pokúsil o dorážku, trafil hokejku súpera a od nej napokon puk zamieril medzi žrde. Do bránky teda putoval Šimko, ktorý vzápätí zlikvidoval nájazd Asselinovi. Prekvapil ho však v 24. minúte Lamper. Zakončoval spoza bránkovej čiary a našiel medzeru medzi pravou žrďou a nohou zvolenského gólmana – 0:5. Nasledoval oddychový čas trénera Mikulu, no ani po ňom sa jeho zverenci neprebrali. Boli pomalší, málo agresívni, ťahali za kratší koniec. Iba v presilovke sa dostali do šance, zblízka neuspel Špirko. Na opačnej strane sa už v hre piatich proti piatim vydarila rýchla útočná akcia, keď po prihrávke Asselina mieril presne Bubela.

Na snímke Josh Brittain (Banská Bystrica) sa raduje z gólu v zápase 33. kola Tipsport Ligy v hokeji HKM Zvolen - HC'05 iClinic Banská Bystrica 3. januára 2018 vo Zvolene.

V tretej tretine sa síce Zvolenčania snažili pred takmer štyrmi tisíckami divákov aspoň o čestný gól, ale nevyhli sa chybám, po ktorých inkasovali. V 44. minúte zvýšil na 0:7 bekhendom po ľade Brittain a keďže tutovky spálili domáci Matis a Šišovský, Bystrica opäť trestala, keď účinné bekhendové zakončenie predviedol aj Faille. Následne 'barani' mali ďalšie šance v presilovke, ale Bartánus a Surový Šimka neprekonali. Naopak 'bryndziarom' vyšlo v oslabení prečíslenie, po ktorom korigoval stav Obdržálek na konečných 1:8.

HC 07 Detva - HK Poprad 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

9. Videlka (Macejko, Piačka) – 20. Štrauch (D. Brejčák), 24. Paločko (McDowell, Štrauch), 35. Heizer (König). Rozhodovali: Jonák, Kubuš – Rojík, Výleta, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia 0:0, 440 divákov.

Detva: Viarbickij – Kuklev, Chovan, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Gachulinec, Jendroľ – Sitnikov, Surovka, Ščurko – Žilka, Chovan, Milý – Piačka, Murček, Videlka – Utkin, M. Surový, Abramov

Poprad: Corbeil – D. Brejčák, McDowell, König, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Jáchym – Štrauch, Mlynarovič, Paločko – Abdul, Heizer, Buc – Vašaš, Vartovník, Bondra – Hvila, Ježek, Nespala

Ivan Dornič, tréner Detvy: "Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas z obidvoch strán. Ako aj v iných zápasoch, tak aj v tomto sme nedokázali premeniť vyložené šance. Poprad ich premenil a dostal sa do vedenia. My sme museli doťahovať, no nepodarilo sa nám streliť kontaktný gól na 2:3. Päť minút pred koncom sme ich zavreli v obrannom pásme a hrali sme bez brankára, no ani pri tejto početnej výhode sme nedokázali streliť vytúžený gól."

Marcel Ozimák, tréner Popradu:
"Musím povedať, že v Detve sa hrá veľmi ťažko. Musím pochváliť Ivana Dorniča, ktorý tu od svojho príchodu spravil veľa roboty, jeho tím má oveľa lepší herný prejav. My sme však do dnešného zápasu išli s jednoznačným cieľom vyhrať, čo sa nám aj podarilo, keď sme takou nátlakovou hrou získali vedenie. Záverečný tlak Detvy sme ustáli a z tohto stretnutia si zaslúžene berieme tri body."

Aj napriek vysokej prehre v minulom zápase proti Zvolenu v stredu v Detve panovala fantastická atmosféra. Prvú šancu stretnutia mali hostia, ktorí nastrelili žrď Viarbického brány. O pár minút neskôr sa však po využitej presilovej hre z gólu radovali domáci. Macejko získal puk a vystrelil od modrej čiary, jeho strelu ešte tečoval Videlka a bolo 1:0. Hostia sa po inkasovaní snažili vyrovnať. V 12. minúte sa po vyhranom vhadzovaní k strele dostal König a hostia sa radovali z gólu, no ich radosť bola napokon predčasná, pretože puk do brány prešiel cez dieru v bočnej sieti. O 3 minúty neskôr sa do šance dostal opäť König, keď vystrelil spomedzi kruhov, Viarbickij sa však prezentoval pohotovým zákrokom. Tesne pred koncom prvej tretiny sa hosťom podarilo vyrovnať do dobrej pozície sa dostal Štrauch a jeho strela švihom zapadla za chrbát brankára domácich.

Do druhej tretiny nastúpil lepšie Poprad, ktorý sa tri minúty po jej začiatku radoval z presného zásahu. McDowell si vylepšil streleckú pozíciu a jeho tvrdá strela skončila na betóne Viarbického, ktorý však puk vyrazil len presne na hokejku Paľočka a ten už nemal problém puk zasunúť za bezmocného brankára hostí. Domáci sa snažili odpovedať. Videlka sa po výbornej prihrávke ocitol pred prázdnou bránou, no jeho strelu dokázal Corbeil fantasticky svojou vyrážačkou vyraziť. Detva tlačila, no gólovo sa presadil opäť Poprad. V 35. minúte sa k strele dostal aktívny König, jeho pokus ešte tečoval Heizer a puk skončil za chrbtom domáceho bránkara. Detva ešte reklamovala vysokú hokejku, no hlavný rozhodca po konzultácii s videom gól uznal.

V tretej tretine sa Poprad zatiahol do defenzívy a na ľade veľa zaujímavých situácií nebolo. Do prvej šance v tejto časti hry sa dostal Sčurko, ktorý bol po prihrávke Surovku vo výbornej pozícii, ale obrana hostí mu puk v poslednej chvíli vypichla z čepele. Detva to v závere ešte skúšala so šiestimi hráčmi, no gól v stretnutí už nepadol.

HC Nové Zámky - MsHK DOXXbet Žilina 5:4 pp (0:2, 1:2, 3:1 - 1:0)

24. Lantoši (Škoda), 41. Varga (Novotný), 58. Šimun (Saulietis, Plášil), 59. Saulietis (Šimun, Zbořil), 63. Salija (Zbořil) - 12. Jurík (Tvrdoň), 15. R. Hruška, 21. Klimenta (Pospíšil), 39. Klimenta (Pospíšil). Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Tvrdoň, Gegáň, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: Baroš - Látal, Salija, Michal Novák, Plašil, M. Jass, M. Hruška, Vidovič, Šimek - Varga, Novotný, Cetkovský - Zbořil, Šimun, Saulietis - Lantoši, Škoda, Lorraine - Fábry, Rehák, Dubec

Žilina: Tomek – L. Kozák, Juraško, Mazanec, Poulin, Roman, Chaloupka, Mendrej, Meliško – Klimenta, Handlovský, Pospíšil – Tvrdoň, R. Hruška, Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Švihálek, Húževka, Rogoň

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Zápas sme viac-menej stratili kvôli individuálnym chybám, ktoré sa nám nakopili. Ale poviem to tak…som rád, že mužstvo na slová, ktoré padli v kabíne, v tretej tretine zareagovalo tak, že sme hrali až do konca. V úvode tretej tretiny sme to chceli skorigovať a v jej závere sme si išli po dva góly hrou vabank. So šťastím sa nám ich podarilo streliť a predĺženie je vždy lotéria. Takže som rád, že sme to stretnutie po dvoch zlých tretinách otočili a získali dva body."

Petr Rosol, tréner Žiliny: "Bohužiaľ, treťou tretinou, ktorá sa nám vôbec nevydarila, sme stratili veľmi dobre rozohraný zápas. Jednoducho musíme zapracovať na tom, aby sa nám to najbližšie nestalo. Nemám k tomu viac čo povedať. "

Súboj tabuľkových susedov začal žilinským tlakom, ktorý však domáci hosťom doslova ponúkli tým, že sa v úvodných šiestich minútach nechali vylúčiť hneď trikrát. Navyše domáci išli do oslabenia troch proti piatim. Baroš v ňom predviedol výborný zákrok proti jednému zo Žilinčanov, rovnako si poradil s Pospíšilovým zakončením. Na druhej strane pohrozil Cetkovský, pred Tomekom však nedočiahol na Vargovu krížnu prihrávku. Ten istý hráč nedočiahol na puk ani pri Novákovej prihrávke po úniku domácich v oslabení. Udreli tak hostia, Tvrdoň spoza brány výborne našiel Juríka a ten poslal puk spomedzi kruhov pod Barošove brvno. V podstate okamžite mohla kontrovať Šimunova formácia, ktorá sa síce presadila, no Zbořilova gólová pätička bola proti pravidlám. V 15. minúte viedli Žilinčania už o dva góly. Fábry pri zakladaní útoku prenechal puk 'žilinskému' Hruškovi, ktorý bez problémov prekonal zaskočeného Baroša. O minútu neskôr mohol znížiť Saulietis, ale Tomek podržal hostí, ktorí boli v prvej tretine jednoznačne hokejovejším mužstvom.

Úvod druhého dejstva priniesol hneď dva góly. Najprv skóroval žilinský Klimenta, ktorý už po 22 sekundách hry zvýšil švihom z pravého kruhu na rozdiel troch gólov, aby sa o tri minúty neskôr presadil po vyhratom vhadzovaní Lantoši. V polovici stretnutia predviedol v útočnom pásme peknú sťahovačku Zbořil, puk z jeho hokejky však letel nad Tomekovu bránu. Krátko na to sa vyrútili traja Žilinčania na jediného novozámockého obrancu, ich akciu na jeden dotyk však výborne zneškodnil sústredený Baroš. Zaskvel sa aj jeho náprotivok Tomek, ktorí si poradil s dobrými šancami Lantošiho a Lorrainea. Naopak, na druhej strane pridal štvrtý gól hostí Klimenta, ktorý dorazil Pospíšilov blafákový pokus.

Tretiu tretinu odštartovali domáci rýchlym gólom, keď Novotný našiel pred bránou Vargu, ktorý bez problémov znížil. Ďalší gól mohol pridať Zbořil, keď sa k nemu dostal puk po osi Saulietis - Šimun. Domáci v záverečnom dejstve pridali na obrátkach, a podarilo sa im zápas výrazne zdramatizovať. Streliť gól sa podarilo práve Šimunovi, od ktorého sa po Saulietisovej prihrávke puk odrazil za Tomekov chrbát. Rozhodca však gól neuznal. Zámčania tak aj naďalej neúspešne dobývali žilinskú bránu, čo podčiarkla aj tyč, ktorú nastrelil zblízka Škoda. Dve a pol minúty pred koncom riadnej hracej doby odvolal domáci tréner Lubina Baroša z brány a domáci sa dočkali. Šimunovu strelu na bránu si do vlastnej siete zrazil Handlovský. Hra bez brankára vyšla domácim na výbornú, keďže Saulietis ju využil po niekoľkých sekundách po druhý raz a zápas tak dospel do predĺženia. V ňom boli aktívnejší Novozámčania a o dvoch bodoch pre domácich rozhodol obranca Salija.