Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Slovanisti zvíťazili nad Viťazom Čechov 3:0

Hráči Slovana Bratislava sa tešia po góle v hokejovom zápase 5. ročníka KHL medzi HC Slovan Bratislava - Viťaz Čechov v Bratislave, 1. februára 2013. Foto: TASR/Michal Svítok

O góly Slovana sa postarali Kytnár, Vondrka a Svatoš.

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase KHL na domácom ľade nad Viťazom Čechov 3:0. "Belasí" tak získali ďalšie tri cenné body, ktoré ich priblížili k historickej účasti v play off prestížnej súťaže. Postup môžu spečatiť už v nedeľu, keď na svojom ľade privítajú českého rivala HC Lev Praha.

Domáci boli počas celého priebehu na ľade aktívnejší, no na prvý gól čakali až do 33. minúty, keď sa presadil Kytnár. O päť mínút a skóre duelu spečatil v 57. minúte Marek Svatoš.

Úvod stretnutia zachytili lepšie hostia a v prvých minútach si vypracovali aj niekoľko nebezpečných príležitostí. Slovan mal zo začiatku problémy s prechodom cez stredné pásmo, ale "nakopol" ho štvrtý útok, ktorý si ako prvý vypracoval súvislejší tlak pred Denisovom. Daňovej strele bekhendom z otočky však chýbala potrebná razancia a s tečom T. Mikúša si brankár Viťaza poradil. Následne zavarila aj prvá formácia "belasých". Gól z toho síce nebol, ale získali aspoň presilovku. Tú Slovan nevyužil a vzápätí neuspeli v hre piatich proti štyrom ani hostia. Domáci postupne prebrali taktovku hry a snažili sa dobíjať zomknutú obranu súpera. Čechov sa do konca tretiny už len bránil a stále menej a menej vyrážal dopredu.

Dva góly padli v 2. tretine

Zo začiatku druhého dejstva sa hra vyrovnala a bojovalo sa najmä v strednom pásme. V ďalších minútach sa už opakoval scenár z konca prvej tretiny, ale Slovan nie a nie streliť gól. Nepodarilo sa to ani Miklíkovi, ktorý v dobrej príležitosti opečiatkoval len žŕdku Denisovovej bránky. Nasledovala séria vylúčení aj menšia šarvátka a potom sa už domáci fanúšikovia konečne dočkali. V 33. minúte počas presilovky vypálil od modrej Mojžíš a Kytnár usmernil jeho strelu k pravej žŕdke bránky - 1:0. "Belasí" zvýšili svoje vedenie o päť minút neskôr, keď sa po Vondrkovej akcii odrazil puk do siete od korčule jedného z obrancov hostí.

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU SLOVAN - VIŤAZ ČECHOV:

Viťaz sa v úvode tretej časti pokúsil o zvrat, ale Slovan ho rýchlo zatlačil do obrannej tretiny. Hostia sa však dostali blízko ku kontaktnému gólu. V 45. minúte im vyšiel ukážkový brejk, keď na pravom krídle unikol rýchly Podzinš, ktorému korčuľoval do tandemu Koroľuk, ale peknú akciu zmaril výborný zákrok Janusa. Záverečná desaťminútovka priniesla rozháraný hokej s množstvom nepresností v obrane. Najmä domáci akoby stratili koncentráciu, keďže dovtedy dobre fungujúca defenzíva robila chyby a ponúkla hosťom niekoľko výborných príležitostí. Všetky však zmaril Janus. Hráči Čechova dostali ďalšiu šancu na zvrat v 53. minúte, keď išiel na trestnú Daňo, ale presilovka im nevyšla. V závere zápasu sa presadil aj Marek Svatoš, pre ktorého to bol prvý súťažný gól za 21 mesiacov. Slovan tak získal ďalšie tri cenné body, ktoré ho priblížili k historickej účasti v play off.

Slovan Bratislava - Viťaz Čechov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 33. Kytnár (Mojžíš, Tabaček), 38. Vondrka (Hudáček, Mojžíš), 57. Svatoš (Bartovič). Rozhodcovia: Bulanov, Olenin - Birin, Medvedev (všetci Rus.), vylúčení: 4:4, navyše: Selezňov 5+10+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Slovan Bratislava: Janus - Sersen, Sigalet, Mojžíš, Tabaček, Ďatelinka, Švarný - Miklík, Bližňák, Vondrka - Svatoš, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Kytnár, Hudáček - Daňo, Ölvecký, T. Mikúš

Viťaz Čechov: Denisov - Chafizullin, Selezňov, Malevič, Golovkov, Fahey, Kudinov - Timkin, Baďukov, Belousov - Koroľov, Čisťakov, Podziňš - Kuľomin, Tichomirov, Sergejev - Dvurečenskij, Černov, Tatalin

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Boli sme si veľmi dobre vedomí, aké dôležité stretnutie to pre nás bolo. Pod dojmom toho sme začali v prvej tretine až kŕčovite. Postupne sme ale zlepšovali hru a aktivitu a veľmi nám pomohli dva góly v prostrednej tretine. V poslednej sme spravili dve chyby v strednom pásme, po ktorých nás podržal brankár Janus. Ďalej sme pokračovali v dobrom výkone a vyvrcholením zápasu bol zaslúžený gól Mareka Svatoša."

Jurij Leonov, tréner Viťaza: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Zápas sa mi veľmi páčil, bol veľmi rýchly, dynamický, taký ako sa má hokej hrať. Je veľmi ťažké vyhrať, keď nedáme ani jeden gól."

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Dôležitá bola výhra a to že sme dali tri góly. V tretej tretine sme na chvíľku zaspali. Keď proti takýmto tímom prestaneme hrať, aj keď len na minútu, tak hneď išli trikrát sami na bránku. Som ale rád, že sa nám to dnes podarilo a že mi chalani pomohli."

Marek Svatoš, strelec tretieho gólu Slovana: "Išli sme dvaja na jedného, dostal som peknú nahrávku a konečne to vošlo dnu. Nejaké strely som mal aj v predchádzajúcich zápasoch, ale neboli veľmi dôrazné. No dúfam, že už to dostanem do rúk a bude to padať častejšie."

J. Mikúš: Najdôležitejšie bude zapadnúť do hracieho súkolia

Sumáre piatkových zápasov KHL:

Metallurg Novokuzneck - Sibir Novosibirsk 1:7 (0:2, 1:4, 0:1)

Góly: 25. Mereškin - 12. Kulda, 20. Kutuzov, 28. Romanov, 33. Lehterä, 37. Lehterä, 40. Kulda, 55. Kutuzov

Salavat Julajev Ufa - AK Bars Kazaň 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: 7. Gluchov, 33. Zinovjev (RUŽIČKA), 43. Slepyšev, 44. Filatov, 45. Pihlström

Barys Astana - Avangard Omsk 5:4 (1:1, 1:1, 3:2)

Góly: 7. Poliščuk, 31. Žajlauov, 49. Alexandrov, 50. Boyd, 56. Dawes - 15. ZÁBORSKÝ, 22. Kurjanov (ZÁBORSKÝ), 48. Volkov, 51. Piganovič

Neftechimik Nižnekamsk - Torpedo Nižnij Novgorod 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 19. Berezin, 32. Netík, 33. Osala, 55. Nurtdinov - 57. Sčastlivyj

Severstaľ Čerepovec - Metallurg Magnitogorsk 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Góly: 5. Kazionov, 13. Šipačov, 18. Rjazancev, 28. Anisin, 59. Kiseljevič - 35. Birjukov, 36. Malinovskij

SKA Petrohrad - Dinamo Moskva 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 10. Tichonov, 37. Dallman, 55. Průcha - 48. Babenko

CSKA Moskva - Spartak Moskva 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 1. A. Radulov, 9. I. Radulov, 34. Rylov, 51. Rylov - 32. Bušujev, 38. Bušujev

Atlant Mytišči - Lokomotiv Jaroslavľ 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)

Góly: 5. Ozolinš, 15. Michnov, 55. Višnevskij, 60. Ignatuškin, 60. Majorov - 43. Averin, 50. Guskov