Prievidzkí volejbalisti zdolali v druhom finálovom zápase Košice

Volejbal Foto: TASR/Martin Baumann

Tretí zápas je na programe v stredu 24. apríla v Košiciach.

Prievidza 19. apríla (TASR) - Volejbalisti VK Prievidza zvíťazili vo štvrtkovom druhom zápase finále play off extraligy doma nad VK KDS Šport Košice 3:0 (9, 23, 24). V sérii na štyri víťazstvá vedú 2:0, tretí zápas je na programe v stredu 24. apríla v Košiciach.

VK Prievidza - VK KDS Šport Košice 3:0 (9, 23, 24)

79 minút, rozhodovali: Malík, Vaško

/na zápasy: 2:0/
Prievidza: Prešinský 2, Jančura 1, Javorčík 11, Ludha 8, Mlynarčík 18, Ihnát 15, liberá Ľ. Nemec a Detko (Mačuha 0). Tréner: R. Nemec.

Košice: Rossard 1, Jakubov 8, Kríž 2, Lamanec 12, M. Sopko ml. 8, Pizur 2, libero Kryš (Smolej 0, Bališin 0, Kasperkevič 0, Labik 1). Tréner: R. Vlkolinský.

Prievidžania v úvode viedli 9:4, keď si viackrát pomohli blokmi. Po pipe Ihnáta mali sedembodový náskok (13:6), ktorý postupne zvyšovali. Košičania sa trápili na prihrávke, v poli im viackrát padli ľahké lopty. Set ukončil Mlynarčík esom a úspešným útokom (25:9).

Druhý set mal vyrovnaný priebeh. Košičania po útoku Lamanca viedli 7:6, vďaka bloku neskôr odskočili na dva body (14:12). Dvojbodový náskok mali aj v koncovke po aute Ludhu (19:17) či ďalšom bloku (22:20). Prievidžania dokázali vyrovnať (22:22), hosťom ešte výhodu vrátil kapitán Jakubov (23:22), ale záver patril domácim. Ihnát vyrovnal a zamieril na podanie, Košičania vzápätí dvakrát spravili chybu v útoku a prehrali 23:25.

V treťom sete sa Košice dostali do vedenia 9:7, neskôr sa trojbodovou šnúrou vzdialili na 16:13. Domáci rýchlo zmazali manko, po Mlynarčíkovom útoku viedli 18:17, ale Košičania pri podaní nahrávača Rossarda štvorbodovou šnúrou otočili vývoj vo svoj prospech - 22:19. Prievidžania úspešným blokom skorigovali na 22:23, ale po útoku Lamanca už museli čeliť dvom setbalom (22:24). Záver však hostia nezvládli. Mlynarčík zložil aj po košickom príjme (24:24), vzápätí po ťažkom smeči Jakubova do siete sa domáci dostali k mečbalu a po zlej prihrávke Ludhovho servisu duel ukončili zásahom na sieti - 26:24.

Hlasy po zápase (zdroj: svf.sk):

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Po zbití Košíc v prvom sete sme čakali, že musia niečo zmeniť a riskovať. Veľká vďaka chalanom, že zvládli koncovky a nechytili paniku, čo bolo podstatné. Zvládli aj tretí set, keď sme prehrávali o tri body. Pred súbojmi v Košiciach je to dobrý štart."

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Séria je zaslúžene 2:0 pre Prievidzu. Vo štvrtok bolo kľúčové zvládnuť koncovky, mali sme ich v moci, to bola veľká chyba. Mali sme dobrý zámer, hráči ho na ihrisku nezvládli. Ak chcú hrať s takýmto súperom a vo finále, musia to zvládať. Po semifinálovej sérii s Nitrou nám značne chýba emocionalita. Boj, nasadenie, pokoj a 'drajv' tam nie sú."