NHL: Philadelphia zdolala Washington po predĺžení

Travis Konecny so spoluhráčmi. Foto: TASR/AP

O rozhodujúci zásah sa postaral v 61. minúte Travis Konecny.

New York 22. januára (TASR) - Hokejisti Winnipegu zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok na domácom ľade nad Vancouverom 1:0 vďaka gólu fínskeho útočníka Patrika Laineho. Domáci brankár Connor Hellebuyck zaznamenal 29 zákrokov a pripísal si štvrtý shutout v sezóne a desiaty v profiligovej kariére.

Hellebuyck vychytal 25. výhru už v 39. zápase sezóny, čím stanovil nový rekord organizácie Jets/Thrashers. Predošlý držal Fín Kari Lehtonen, ktorý na 25 víťazstiev potreboval v sezóne 2006/07 49 stretnutí. "Bol to tímový shutout. Chalani odviedli predo mnou výbornú prácu, vytláčali súpera do rohov klziska a uľahčili mi zápas," poďakoval sa spoluhráčom Hellebuyck. Jets natiahli domácu víťaznú sériu na šesť zápasov a vrátili sa na čelo Centrálnej divízie. V ich drese odohral vyše 8 minút slovenský útočník Marko Daňo, trikrát vystrelil, do kanadského bodovania sa nezapísal. Canucks nepomohol ani návrat centra Bo Horvata do zostavy po vynechaní 18 duelov pre zranenie v dolnej časti tela.

Profiligový nováčik Vegas Golden Knights vyhral na ľade Caroliny 5:1 a dostal sa na čelo celej ligy so 66 bodmi. "Zlatí rytieri" majú na konte už 31 víťazstiev a siahajú na nováčikovský rekord Anaheimu a Floridy, ktorí vo svojom premiérovom ročníku 1993/1994 dokázali vyhrať 33-krát. Knights, ktorí skladali mužstvo prostredníctvom rozširovacieho draftu, svojimi výkonmi prekvapili hokejových expertov, tí ich v predsezónnych prognózach radili väčšinou na zadné priečky tabuľky. "Myslím si, že na začiatku ročníka sme zaskočili niekoľko mužstiev. Teraz sa už na nás každý pripraví a nikto nás nepodcení. Bude to ďalší test pre náš tím," vyslovil sa pre nhl.com obranca Colin Miller, ktorý pomohol k triumfu Vegas tromi bodmi (1+2). "Toto asi nikto nečakal, že? Sezónu si užívame, bavíme sa hokejom. Tím sme začali budovať od nuly, no veľmi rýchlo sa medzi nami vytvorila potrebná chémia. V každom zápase chalani vydávajú zo seba maximum. Som hrdý na náš tím, za to, čo sme dosiahli a kde sa momentálne nachádzame," povedal brankár Marc-Andre Fleury, ktorý bol v zápase veľkou oporou Knights. Kryl 27 súperových striel a s 386. víťazstvom v NHL sa dostal pred Mikea Vernona na 14. miesto historického poradia. Od trinásteho Dominika Hašeka ho delia len tri výhry.

San Jose zvíťazilo v Anaheime 6:2. Dvoma gólmi a asistenciou sa na triumfe Sharks podieľal dánsky krídelník Mikkel Bödker, jeho víťazný zásah v presilovke bol zároveň jeho jubilejný stý v NHL. Po góle a asistencii si v drese "žralokov" pripísali Marc-Edouard Vlasic, Joe Thornton a Melker Karlsson. Thornton nazbieral vo svojej profiligovej kariére už 1426 bodov a poskočil pred legendárneho Bryana Trottiera na 16. miesto historickej tabuľky produktivity. Na dostihnutie Teemua Selänneho na 15. pozícii potrebuje ďalších 37 bodov.

Los Angeles Kings triumfovali v domácom súboji nad NY Rangers 4:2 a ukončili sériu prehier, ktorá trvala šesť stretnutí. V domácom drese odohral vyše 12 minút slovenský útočník Marián Gáborík, proti svojmu bývalému klubu ale nebodoval. Exspoluhráča Henrika Lundqvista v bránke "jazdcov" ohrozil dvoma strelami a odsedel si dve trestné minúty. Kings podržal Jonathan Quick, ten predviedol 21 úspešných zákrokov a stal sa šiestym americkým brankárom v histórii NHL, ktorých vychytal 20 výhier v ôsmich sezónach.

Hráči Philadelphie potvrdili dobrú formu a zvíťazili na ľade Washingtonu Capitals 2:1 po predĺžení. O rozhodujúci zásah sa postaral v 61. minúte Travis Konecny. Flyers dosiahli siedmy triumf z posledných ôsmich zápasov.

NHL - sumáre:

WASHINGTON CAPITALS - PHILADELPHIA FLYERS 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
40. Ovečkin (Carlson, Oshie) – 27. Raffl (Filppula, MacDonald), 61. Konecny (Provorov, Couturier). Brankári: Holtby - Elliott, strely na bránku: 28:23, 18.506 divákov.

CAROLINA HURRICANES - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
20. Slavin (Skinner, Williams) – 3. Bellemare (Carrier, Tuch), 13. C. Miller (Perron, Haula), 13. Marchessault (W. Karlsson, McNabb), 34. Neal (Hunt, C. Miller), 51. Leipsic (C. Miller). Brankári: Darling (13. Ward) - Fleury, strely na bránku: 28:33, 15.303 divákov.

WINNIPEG JETS - VANCOUVER CANUCKS 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól:
12. Laine (Wheeler, Connor). Brankári: Hellebuyck - Nilsson, strely na bránku: 36:29, 15.321 divákov.

ANAHEIM DUCKS - SAN JOSE SHARKS 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
40. Rakell (Getzlaf, Henrique), 42. Getzlaf (Kaše, Rakell) – 14. Vlasic (Hertl, Braun), 24. Labanc (Thornton, Meier), 34. Bödker (Vlasic, Tierney), 43. Thornton (Burns, Couture), 50. Bödker (M. Karlsson), 56. M. Karlsson (Bödker, Tierney). Brankári: Gibson (53. R. Miller) - Dell, strely na bránku: 35:26, 17.347 divákov.

LOS ANGELES KINGS - NEW YORK RANGERS 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
21. Muzzin (Doughty, Kopitar), 27. Amadio (Martinez), 31. Pearson (Martinez, Amadio), 60. Lewis (Brown, Doughty) – 4. Desharnais (DeAngelo, Lettieri), 8. Vesey (Zuccarello, Skjei). Brankári: Quick - Lundqvist, strely na bránku: 30:23, 18.230 divákov.

Marko Daňo (Winnipeg) 8:26 0 0 0 0 3 0
Marián Gáborík (Los Angeles) 12:32 0 0 0 0 2 2
_______________________________________
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Pánik sa bodovo dotiahol na Tatara

Štatistiky slovenských hokejistov v základnej časti zámorskej NHL k 22. januáru 2018:

________________________________________________
/za menom a klubovou príslušnosťou nasledujú počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných zápasov, víťazstiev, počet úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov a priemer inkasovaných gólov na zápas/

Kučerov lídrom produktivity, top strelcom Ovečkin

Individuálne štatistiky v základnej časti zámorskej hokejovej NHL k 22. januáru 2018: