NHL: Bitku o New York vyhrali hráči Islanders,Sekerov Edmonton prehral

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Hráči Edmontonu Oilers podľahli v aréne Anaheimu Ducks 3:4, slovenský obranca hostí Andrej Sekera nebodoval.

Washingotn 23. marca (TASR) - Hokejisti New Yorku Islanders uspeli v nočnom mestskom derby NHL na ľade Rangers 3:2. V bránke domácich bol opäť Antti Raanta, ktorý zneškodnil 25 striel súpera.

Raanta nastúpil v siedmom zápase za sebou, keďže Henrik Lundqvist, ktorý pre zranenie bedra pauzuje od 7. marca, sa vráti až cez víkend. Na Rangers čaká kalifornské turné, v sobotu sa predstavia v Los Angeles, o deň neskôr budú hrať na klzisku Anaheimu a v utorok nastúpia v San Jose. Očakáva sa, že Lundqvist bude chytať v dvoch z týchto troch duelov.

NHL - sumáre:

COLUMBUS BLUE JACKETS - TORONTO MAPLE LEAFS 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Góly: 21. Savard (Dubinsky, Jenner), 27. Saad (Werenski, Gagner) - 9. Komarov (Kadri), 11. Matthews (Nylander, Gardiner), 34. Nylander (Bozak), 56. Kadri (Komarov, Zajcev), 58. Zajcev (Gardiner). Brankári: Korpisalo - Andersen, strely na bránku: 34:32, 16.106 divákov.

NEW YORK RANGERS - NEW YORK ISLANDERS 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly: 23. Zuccarello (Zibanejad, Stepan), 27. Nash (Linden, Holden) - 24. Lee (Beauvillier, Leddy), 46. Kuľomin (Beauvillier, Ho-Sang), 53. Ladd (Lee, Tavares). Brankári: Raanta - Greiss, strely na bránku: 36:28, 18.006 divákov.

ANAHEIM DUCKS - EDMONTON OILERS 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Góly: 8. Eaves (Getzlaf, Lindholm), 20. Lindholm (Rakell, Getzlaf), 22. Manson (Lindholm), 32. Rakell (Getzlaf) - 6. Draisaitl (Maroon, McDavid), 9. McDavid (Draisaitl, Russell), 60. Letestu (McDavid, Maroon). Brankári: Bernier - Talbot (32. Brossoit), strely na bránku: 34:32, 15.310 divákov.

Slovák v akcii:

Andrej Sekera (Edmonton) 21:54 0 0 0 1 2 0
________________________________________
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/