< späť

NHL: V Calgary už Hrivík nemá miesto: Skončí na farme?

Na snímke Marek Hrivík. Foto: TASR/Michal Svítok

Klub v súčasnosti nemá pre slovenského hokejistu voľné miesto na 23-člennej súpiske, a tak ho poslal do rezervného tímu AHL Stockton Heat s rizikom, že ho na waiveri stratia.

Calgary 13. októbra (TASR) - Vedenie Calgary Flames zapísalo slovenského hokejistu Mareka Hrivíka na listinu nechránených hráčov. Ak si ho z nej v lehote 24 hodín iný klub NHL nestiahne, poputuje 26-ročný krídelník na farmu.

Tento krok znamená, že Hrivík je po otrase mozgu, ktorý utrpel počas prípravy, už zdravotne v poriadku. "Plamene" však v súčasnosti nemajú pre neho voľné miesto na 23-člennej súpiske a tak ho poslali do rezervného tímu AHL Stockton Heat s rizikom, že ho na waiveri stratia. Informáciu priniesol Renaud Lavoie z TVA Sports.

Účastník MS 2014 skúšal v uplynulých rokoch preraziť do NHL v organizácii NY Rangers. V drese "jazdcov" odohral počas dvoch sezón 21 zápasov, v ktorých si pripísal tri asistencie. Po tom, čo mu Rangers nedali kvalifikovanú ponuku na novú zmluvu, sa v lete ako neobmedzený voľný hráč dohodol na ročnom kontrakte s Calgary. Počas prípravy odohral za kanadský klub tri stretnutia, v ktorých nebodoval.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

Úvod

ODHAD: Hnutie ANO zvíťazilo vo voľbách do Poslaneckej snemovne

Podľa odhadov Českej televízie po sčítaní vyše 70 percent volebných obvodov by sa do Poslaneckej snemovne dostalo predbežne osem politických strán. ANO by malo získať 31 percent.

,aktualizované