Neapol si udržal post lídra, Hamšíkovi rozhodca neuznal gól

Na archívnej snímke Marek Hamšík Foto: TASR/AP

SSC v základnej zostave so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom zdolal nováčika z Ferrary 1:0.

Rím 18. februára (TASR) – V stretnutí 25. kola talianskej Serie A zvíťazil v mestskom derby Juventus Turín na ihrisku FC 1:0. Jediný gól duelu strelil v 33. minúte Alex Sandro. V drese "starej dámy" však nedohral zápas Argentínčan Gonzalo Higuain, ktorý v 15. minúte po strete s brankárom Salvatorem Siriguom musel striedať. Juventus sa vďaka zisku troch bodov dostal v priebežnej tabuľke na líderskú pozíciu pred Neapol, no jeho kraľovanie trvalo iba niekoľko hodín.

SSC v základnej zostave so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom zdolal nováčika z Ferrary 1:0. Už v 6. minúte načal S.P.A.L. brazílsky stredopoliar Allan, ktorý tvrdou strelou k bližšej žrdi prekonal brankára Alexa Mereta. V 62. minúte Hamšík najprv založil útočnú akciu a následne do bránky poslal hlavou center Allana. Rozhodca však po vzhliadnutí videozáznamu gól pre ofsajd neuznal a slovenskému kapitánovi ukázal žltú kartu za to, že pri oslave presného zásahu odkopol rohovú zástavku. V 71. minúte evidentne rozhnevaného Hamšíka nahradil Poliak Piotr Zieliňski. Tím spod Vezuvu vedie tabuľku s jednobodovým náskokom na Turínčanov.