NBA: Houston a Utah sa priblížili k postupu do 2. kola play off

Hráč Houstonu Rockets James Harden. Foto: TASR/AP

V sérii vedú basketbalisti Houstonu Rockets 3:1 a jediné víťazstvo ich delí od postupu do semifinále konferencie.

Washington 24. apríla (TASR) - Basketbalisti Houstonu Rockets zvíťazili v noci na utorok vo štvrtom stretnutí 1. kola play off Západnej konferencie NBA na palubovke Minnesoty Timberwolves 119:100. V sérii vedú 3:1 a jediné víťazstvo ich delí od postupu do semifinále konferencie. V rovnakej pozícii je aj Utah Jazz, ktorý zdolal doma Oklahomu City Thunder 113:96.

Rockets rozhodli o svojom úspechu v tretej štvrtine, v ktorej prestrieľali súpera 50:20. Z toho 22 bodov dosiahol James Harden, dovedna nazbieral 36: "Hrali sme agresívne a nestiahli sme sa ani po minutých strelách. Taký je náš štýl, keď neustále hádžeme na kôš, lopta doň začne podať." Najvyššie nasadený tím na západe môže postup potvrdiť v noci na štvrtok na vlastnej palubovke.

Utah triumfoval nad Oklahomou City po tretí raz za sebou, úvodnú postupovú možnosť bude mať v aréne súpera. Donovan Mitchell prispel 33 bodmi. "Celú sezónu sme sa snažili dostávať do otvorených pozícií na streľbu. Nepodarí sa nám to zakaždým, ale keď sa budeme neustále pokúšať, niektoré padnú. V druhom polčase sme dokázali pekne načasovať viacero pokusov," uviedol tréner Jazz Quin Snyder pre agentúru AP. Aj v tejto sérii je piate stretnutie na programe v noci na štvrtok.