Marquez vyhral Veľkú cenu USA MotoGP

Úradujúci majster sveta Marc Marquez zo Španielska sa teší po výhre v kráľovskej kategórii MotoGP na nedeľňajšej Veľkej cene USA, ktorá bola tretie podujatie tohtoročného seriálu MS cestných motocyklov, 23. apríla 2018. Foto: TASR/AP

Za jazdcom Hondy skončil na okruhu v Austine jeho krajan Maverick Vinales na Yamahe, tretie miesto obsadil Talian Andrea Iannone na Suzuki.

Austin 22. apríla (TASR) – Úradujúci majster sveta Marc Marquez zo Španielska vyhral kráľovskú kategóriu MotoGP na nedeľňajšej Veľkej cene USA, ktorá bola tretie podujatie tohtoročného seriálu MS cestných motocyklov. Za jazdcom Hondy skončil na okruhu v Austine jeho krajan Maverick Vinales na Yamahe, tretie miesto obsadil Talian Andrea Iannone na Suzuki.

Marquez sa vyšvihol na druhú priečku priebežného poradia o jediný bod za vedúceho Andreu Doviziosa z Talianska (Ducati), ktorý bol piaty.

Výsledky Veľkej ceny USA MotoGP (20 kôl):

1. Marc Marquez (Šp./Honda) 41:52,002 min, 2. Maverick Vinales (Šp./Yamaha) +3,560 s, 3. Andrea Iannone (Tal./Suzuki) +6,704, 4. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) +9,587, 5. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) +13,570, 6. Johann Zarco (Fr./Yamaha) +14,231

Priebežné poradie (po 3 z 19 VC): 1. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) 46 bodov, 2. Marc Marquez (Šp./Honda) 45, 3. Maverick Vinales (Šp./Yamaha) 41

Moto2 (18 kôl): 1. Francesco Bagnaia (Tal./Kalex) 39:30,016 min, 2. Alex Marquez (Šp./Kalex) +2,464 s, 3. Miguel Oliveira (Portug./KTM) +3,704, 4. Joan Mir (Šp./Kalex) +5,376, 5. Iker Lecuona (Šp./KTM) +6,867, 6. Brad Binder (JAR/KTM) +6,876

Priebežné poradie (po 3 z 19 VC): 1. Francesco Bagnaia (Tal./Kalex) 57 bodov, 2. Mattia Pasini (Tal./Kalex) 47, 3. Alex Marquez (Šp./Kalex) 47

Moto3 (17 kôl): 1. Jorge Martin (Šp./Honda) 39:12,869 min, 2. Enea Bastianini (Tal./Honda) +1,451 s, 3. Marco Bezzecchi (Tal./KTM) +4,112, 4. Andrea Migno (Tal./KTM) +4,172, 5. Fabio Di Giannantonio (Tal./Honda) +4,186, 6. Philipp Öttl (Nem./KTM) +4,374

Priebežné poradie (po 3 z 19 VC): 1. Jorge Martin (Šp./Honda) 55 bodov, 2. Aron Canet (Šp./Honda) 48, 3. Marco Bezzecchi (Tal./KTM) 43