Majstrovský titul v časovke obhájila cyklistka Pavlendová

Alžbeta Pavlendová, archívne foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Druhá v boji o slovenský titul skončila Michaela Maláriková z CK Ski-Bike Sportmed Bratislava.

Púchov 20. júna (TASR) – Alžbeta Pavlendová sa po roku opäť stala majsterkou Slovenska v časovke na spoločných MSR a MČR v cestnej cyklistike. Pretekárka CK Dukla Bratislava zvládla v okolí Púchova trať dlhú 30,8 km za 47:04,04 minút a v absolútnom poradí obsadila šieste miesto za päticou Češiek. Druhá v boji o slovenský titul skončila Michaela Maláriková z CK Ski-Bike Sportmed Bratislava a tretia Kristína Lapinová z CK Dubnica nad Váhom.

Celkovou víťazkou a majsterkou Česka sa stala Jarmila Machačová z ASC Dukla Praha, ktorá z trónu zosadila dvojnásobnú zlatú olympijskú medailistku v rýchlokorčuľovaní Martinu Sáblíkovú. Deväťnásobná svetová šampiónka na "rýchlych nožoch" sa tentoraz musela uspokojiť s titulom vicemajsterky, keď za Machačovou zaostala o 18,96 sekundy.

Z juniorského titulu sa tešila Katarína Miškovská z CK Epic Dohňany, ktorá ako jediná Slovenka v tejto kategórii obsadila štvrtú priečku.

Majstrovstvá SR:
Juniori: 1. Mário Daško (Slávia ŠG Kellys Trenčín) 40:54,75, 2. Erik Baška (CK Epic Dohňany) 41:38,55, 3. Dávid Zverko (ŠaVS Žiar nad Hronom) 41:55,25
Juniorky: 1. Katarína Miškovská (CK Epic Dohňany) 32:08,17 min
Ženy: 1. Alžbeta Pavlendová (CK Dukla Bratislava) 47:04,04 min., 2. Michaela Maláriková (CK Ski-Bike Sportmed Bratislava) 47:59,14, 3. Kristína Lapinová (CK Dubnica nad Váhom) 48:23,25