Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Maďari v príprave zdolali Kosovo 2:0, Fíni triumfovali nad Estónskom

Na snímke zľava hráč Kosova Donat Rrudhani a hráč Maďarska Dominik Szoboszlai v prípravnom zápase Maďarsko - Kosovo vo futbale v Budapešti 26. marca 2024. Foto: TASR/AP

Hráči Moldavska triumfovali nad Kajmanskými ostrovmi 4:0.

Bratislava 26. marca (TASR) - Futbalisti Brazílie remizovali v šlágri utorkového programu prípravných zápasov v Madride so Španielskom 3:3. O remíze rozhodol v siedmej minúte nadstaveného času z penalty Lucas Paqueta, dve jedenástky premenili aj domáci hráči. Nemeci zvíťazili nad Holandskom 2:1. V 85. minúte o tom rozhodol Niclas Füllkrug. Portugalčania prekvapujúco prehrali na pôde Slovinska 0:2.

Domáci sa na štadióne Santiaga Bernabeua dostali do vedenia už v 13. minúte. Yamal nafilmoval v šestnástke pád cez nohu Gomesa a rozhodca odpískal penaltu, ktorú premenil Rodri. V 36. minúte bolo 2:0, keď sa Olmo preštrikoval v šestnástke cez štyroch hráčov a strelou k ľavej žrdi upravil na 2:0. "Kanárici" však dokázali rýchlo vyrovnať vďaka gólom na oboch stranách polčasovej prestávky. V 40. minúte znížil lobom po chybe brankára Rodrygo a v 50. sa strelou zvnútra šestnástky prezentoval Endrick. Brazílsky supertalent skóroval v druhom zápase po sebe, v sobotu rozhodol o triumfe nad Anglickom. V 85. minúte prišlo ku kontaktu medzi Beraldom a Carvajalom a Rodri premenil aj ďalšiu penaltu. Španieli však na triumf nedosiahli, v nadstavenom čase totiž Carvajal stiahol v šestnástke rukou za nohu Galena a z penalty vyrovnal Paqueta.

Vo Frankfurte padli oba góly už v úvode zápasu. Depay v 4. minúte využil zlú rozohrávku domácej obrany, nacentroval do šestnástky presne na nohu Veermana a ten otvoril skóre. Nemci odpovedali už o osem minút po krásnej strele Mittelstadta pod brvno. Vyrovnaný duel nakoniec rozhodol Füllkrug, ktorý skóroval po Kroosovom centri z rohu a jeho hlavičku vyrazil brankár až za bránkovou čiarou.

Slovinci sa hviezdami nabitého kádra Portugalska, v ktorom nechýbal ani Cristiano Ronaldo, nezľakli a od úvodu s nimi hrali vyrovnanú partiu. V prvom polčase vyhrali na strely 3:1, no ani jedna nemierila medzi tri žrde. V druhom sa domáci dokázali presadiť, v 72. minúte po peknej kombinácii skóroval Čerin a v 80. rozhodol Elšnik.

Francúzski futbalisti zvíťazili nad Čile 3:2 a Chorváti si poradili s Egyptom 4:2. Súperi Slovenska v sobotňajšom prípravnom zápase Rakúšania zvíťazili nad Tureckom vysoko 6:1. Hetrik strelil Michael Gregoritsch.

Českí futbalisti triumfovali na Letnej nad Arménskom 2:1. O víťazstve rozhodol v 77. minúte Tomáš Chorý. Tréner Ivan Hašek sa tak tešil z úspechu aj v druhom zápase na lavičke Česka. Hostia prekvapujúco viedli po štvrťhodine hry, keď sa presadil Sevikjan. Na konci prvého polčasu však po rohovom kope Baráka vyrovnal Krejčí. V druhom polčase sa dostal v šestnástke k lopte Chorý a zariadil triumf domácich. Hašek nahradil na lavičke Jaroslava Šilhavého, ktorý tesne po postupe na ME v Nemecku z funkcie odstúpil. Šesťdesiatročný Hašek už bol na lavičke mužstva v roku 2009. Česi nadviazali na triumf z Nórska, kde uspeli rovnako 2:1.

Maďari zvíťazili nad Kosovom 2:0. V drese domácich sa v druhom polčase presadili kapitán Szoboszlai a Nagy. Pre Maďarov slúžil súboj ako príprava na ME 2024. Hráči Moldavska triumfovali nad Kajmanskými ostrovmi 4:0. V ich drese sa raz presadil aj bývalý hráč Dunajskej Stredy Ion Nicolaescu, ktorý v 52. minúte premenil penaltu. Hralo sa v tureckej Antalyii. Fíni uspeli proti Estónsku 2:1.

sumáre:

Španielsko - Brazília 3:3 (2:1)

Góly: 12. a 87. Rodri (oba z 11m), 36. Olmo - 40. Rodrygo, 50. Endrick, 90.+7 Paqueta (z 11m)

Rakúsko - Turecko 6:1 (2:1)

Góly: 2. Schlager, 44., 48. a 59. Gregoritsch (tretí z 11m), 78. Baumgartner, 90.+5 Entrup - 25. Calhanoglu (z 11M)

Slovinsko - Portugalsko 2:0 (0:0)

Góly: 72. Čerin, 80. Elšnik

Škótsko - Severné Írsko 0:1 (0:1)

Gól: 32. Bradley

Egypt - Chorvátsko 2:4 (1:1)

Góly: 6. Rabia, 90.+4 Abdelmonem - 21. Vlašič, 57. Petkovič, 77. Kramarič, 86. Majer

Francúzsko - Čile 3:2 (2:1)

Góly: 19. Fofana, 25. Kolo Muani, 72. Giroud - 6. Nunez, 82. Osorio

Uruguaj- Pobrežie Slonoviny 1:2 (0:1)

Góly: 77. Vinas - 9. Olivera (vl.), 84. Doue

Česko - Arménsko 2:1 (1:1)

Góly: 45.+2 Krejčí, 77. Chorý – 14. Sevikjan

Dánsko - Faerské ostrovy 2:0 (1:0)

Góly: 8. Höjbjerg, 54. Daramy