Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

M. Stoch pomohol k postupu Fenerbahce do play off, Bruggy končia

Na snímke Miroslav Stoch (vpravo) Foto: TASR/AP

Slovenský reprezentačný krídelník Miroslav Stoch nastúpil na ihrisko v 61. minúte.

Bratislava 9. augusta (TASR) - Futbalisti Hapoel Ironi Kirjat Šmona si bez problémov vybojovali v stredu postup do play off Ligy majstrov 2012/2013. Premožiteľovi MŠK Žilina po jasnom domácom triumfe 4:0 stačila v odvete 3. predkola na pôde azerbajdžanského šampióna Neftči Baku na účasť v ďalšej fáze aj remíza 2:2.

S Ligou majstrou sa lúči český Slovan Liberec, ktorý nedokázal na domácej pôde zmazať tesný náskok rumunského tímu CFR Kluž z prvého duelu. Liberec napokon gólom z nadstaveného času prehral aj v odvete 1:2. V drese domácich odohral celý duel Michal Breznaník.

Poľský Slask Vroclav sa v zostave so Slovákmi Mariánom Kelemenom a Patrikom Mrázom nepostaral vo švédskom Helsingborgu o zázrak a prehral 1:3. Už do odvety išiel Slask s trojgólovým mankom, ďalej bude účinkovať už iba v Európskej lige UEFA.

Slovinský Maribor po jednoznačnom domácom triumfe 4:1 vyhral aj v odvete na pôde luxemburského F91 Dudelange 1:0. Dudelange sa v 2. predkole postaralo o najväčšie prekvapenie vyradením "milionárskeho" Red Bull Salzburg.

Ďalej v Lige majstrov idú aj zvučné európske kluby Anderlecht Brusel a Celtic Glasgow.

Turecký Fenerbahce Istanbul vyhral na horúcej rumunskej pôde nad FC Vaslui 4:1. Za stavu 1:1 prišiel na ihrisko v 61. minúte slovenský reprezentačný krídelník Miroslav Stoch a potom strelil Fener tri ďalšie góly. Dva presné zásahy zajnihoval Holanďan Dirk Kuyt, Stoch inkasoval žltú kartu.