Lyžovanie SP: Belov zvíťazil na 15 km voľne v Davose

Ruský bežec na lyžiach Jevgenij Belov zvíťazil v pretekoch Svetového pohára na 15 km voľnou technikou vo švajčiarskom Davose v nedeľu 16. decembra 2018. Foto: TASR/AP

Dvadsaťosemročný Belov slávil svoj premiérový triumf v individuálnych pretekoch SP. Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Davos 16. decembra (TASR) - Ruský bežec na lyžiach Jevgenij Belov zvíťazil v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára na 15 km voľnou technikou vo švajčiarskom Davose. Druhé miesto obsadil Francúz Maurice Manificat so stratou 0,9 sekundy, tretí skončil Martin Johnsrud Sundby z Nórska (+4,5).

Výsledky behu na 15 km voľnou technikou mužov v Davose:

1. Jevgenij Belov (Rus.) 35:52,5 min, 2. Maurice Manificat (Fr.) +0,9 s, 3. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) +4,5, 4. Denis Spicov (Rus.) +7,5, 5. Chris Andre Jespersen (Nór.) +10,6, 6. Jean Marc Gaillard (Fr.) +17,0, 7. Francesco De Fabiani (Tal.) +21,3, 8. Hans Christer Holund (Nór.) +23,1, 9. Andrej Melničenko (Rus.) +24,7, 10. Andrew Musgrave (V. Brit.) +30,4

Priebežné poradie SP (po 9 z 32 súťaží): 1. Alexander Boľšunov (Rus.) 367 bodov, 2. Sjur Röthe 329, 3. Emil Iversen 328, 3. Didrik Tönseth (všetci Nór.) 308, 4. Calle Halfvarsson (Švéd.) 284, 5. Johannes Hösflot Klaebo (Nór.) 280, 6. Sundby 280

Poradie v distančných pretekoch (5 z 17): 1. Sundby 216 bodov, 2. Röthe 168, 3. Boľšunov 161, 4. Belov 150, 5. Melničenko 126, 6. Spicov 125