< sekcia Šport

LIGA NÁRODOV: Van Dijk utešoval po zápase plačúceho rozhodcu Hategana

Rumunský rozhodca Ovidiu Hategan (druhý sprava) plače po pondelňajšom zápase v Lige národov medzi Nemeckom a Holandskom v Gelsenkirchene 19. novembra 2018. Foto: TASR/AP

Kamery bezprostredne po zápase zachytili, ako van Dijk objíma plačúceho rozhodcu.

Gelsenkirchen 20. novembra (TASR) - Rumunský rozhodca Ovidiu Hategan viedol pondelňajší zápas v Lige národov medzi Nemeckom a Holandskom v mimoriadne ťažkom psychickom rozpoložení. Tesne pred zápasom sa totiž dozvedel, že mu zomrela matka. Uzdu emóciám povolil až po stretnutí, keď sa rozplakal pred kapitánom Holanďanov Virgilom van Dijkom. Ten ho ihneď utešil objatím a povzbudivými slovami.

Kamery bezprostredne po zápase zachytili, ako van Dijk objíma plačúceho rozhodcu. "Ten človek sa zlomil. Stál predo mnou so slzami v očiach, pretože práve stratil svoju matku. Poprial som mu veľa síl a povedal som mu, že sa rozhodol správne, keď odpískal náš zápas. Je to maličkosť, ale dúfam, že mu to pomohlo," uviedol van Dijk. Práve jeho gól v 90. minúte na 2:2 poslal Holanďanov na prvé miesto v 1. skupine A-divízie a zebezpečil "oranjes" postup na záverečný turnaj.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.