Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Halák nedochytal zápas NHL pre úder do masky

Zápas namiesto Jaroslava Haláka dohral Brian Elliott. Foto: TASR/AP Photo

Zvyšok duelu, v ktorom sa blysol hetrikom a dvomi asistenciami nový kapitán Detroitu Henrik Zetterberg, dochytal Brian Elliott.

Washington 2. februára (TASR) - Skrátený formát základnej častí hokejovej NHL pokračoval v noci na sobotu siedmimi stretnutiami, v ktorých ťahali hostia za kratší povraz. Slovenský brankár v službách St. Louis Blues Jaroslav Halák nedohral v NHL pre zranenie zápas v noci na sobotu, v ktorom jeho tím prehral 3:5 na ľade Detroitu Red Wings.

Halák odstúpil z hry v 17. minúte prvej tretiny, keď ho prudká strela s pukom zasiahla do masky. Ešte sa so zranením snažil hrať štyri minúty, ale potom odstúpil s rozseknutou hornou perou. Halák zneškodnil deväť z jedenástich striel a zo stretnutia odstúpil za stavu 2:2. Zvyšok duelu, v ktorom sa blysol hetrikom a dvomi asistenciami nový kapitán Detroitu Henrik Zetterberg, dochytal Brian Elliott. Červené krídla tak zastavili sériu štyroch výhier Blues.

Hokejisti Dallasu Stars ukončili sériu štyroch prehier, keď zdolali Phoenix Coyotes 4:3 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd v štvrtej sérii premenil Jaromír Jágr, ktorý si nakorčuľoval pred brankára Mika Smitha, pribrzdil a jeho prudká strela švihom s veľkým šťastím preskákala medzi lapačkou a chráničom až do bránky. V America Airlines Center zaznamenali všetky tri góly hostí českí hokejisti - dvakrát sa trafil Martin Hanzal, gól a asistenciu zaznamenal Radim Vrbata.

O triumfe Vancouveru nad Chicagom 2:1 po samostatných nájazdoch rozhodol netradičný autor gólov Jordan Schroeder, ktorý ešte nemá na konte presný zásah v normálnom hracom čase. Mladík z tímu "kosatiek" vo svojom šiestom zápase NHL premenil nájazd vo štvrtej sérii. "Sám nechápem, ako to funguje. Dôležité ale je, aby sa darilo celému mužstvu. Chcel by som dať ďalšie góly, ale musím si na ľade zaslúžiť trénerovu dôveru," povedal Schroeder. Slovenský útočník v drese Blackhawks Marián Hossa strávil na ľade necelých 23 minút, ale do osobnej štatistiky si zapísal len tri strelecké pokusy.

Brankár Dan Ellis zastavil 33 striel hostí a hlavne jeho zásluhou z zvíťazila Carolina Hurricanes nad Ottawou Senators 1:0. Pre Ellisa, ktorý nastúpil namiesto Cama Warda len na svoje druhé stretnutie v tejto sezóne, to je prvé čisté konto po viac ako dvoch rokoch. Naposledy predtým stiahol rolety v novembri 2009, pričom v NHL má na konte už trinásť zápasov s nulou na konte.

Sumáre - NHL:

WASHINGTON - PHILADELPHIA 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 38. Bäckström, 44. Brouwer, 47. Wolski - 32. Gervais, 51. Schenn.

Diváci: 18.680.

TAMPA BAY - WINNIPEG 8:3 (3:0, 3:0, 2:3)
Góly: 8. a 21. Conacher, 15. Stamkos, 17. Lecavalier, 25. Thompson, 26. Purcell, 49. Malone, 59. Pouliot - 46. Enström, 47. Postma, 50. Ladd.
Brankári: Lindbäck - Pavelec (25. Montoya).
Strely na bránku: 25:29.
Diváci: 19.204.

DETROIT - ST. LOUIS 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)
Góly: 7., 9. a 60. Zetterberg, 45. Ericsson, 52. Dacjuk - 10. Shattenkirk, 14. D'Agostini, 25. Berglund.
Brankári: Howard - HALÁK (17. Elliott).
Strely na bránku: 31:26.
Diváci: 20.066.

DALLAS - PHOENIX 4:3 pp a sn (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Góly: 10. Roussel, 13. Dillon, 35. Ryder, rozh. nájazd Jágr - 21. a 39. Hanzal, 15. Vrbata.
Brankári: Lehtonen - Smith.
Strely na bránku: 24:34.
Diváci: 18.101.

ANAHEIM - MINNESOTA 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 27. a 45. Palmieri, 59 . Ryan - 10. Scandella.
Brankári: Fasth - Backström.
Strely na bránku: 31:27.
Diváci: 13.007.

VANCOUVER - CHICAGO 2:1 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Góly: 16. Edler, rozh. nájazd Schroeder - 50. P. Kane.