FORTUNALIGA: FC Nitra prehrala so Slovan Bratislava 1:2 v 15. kole

Abdulrahman Taiwo z Nitry (vľavo) a Vasil Božikov z Bratislavy v zápase 15. kola Fortuna ligy vo futbale medzi FC Nitra a ŠK Slovan Bratislava 11. novembra 2018 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič

V nervóznom závere skratoval Niba a po údere do tváre protihráča dostal ČK aj on.

Nitra 11. novembra (TASR) - Favorizovaní hostia mohli ísť do vedenia v 13. minúte, ale brankár Hroššo vyrazil pekne Holmanovu strelu. Slovan mal tlak, Križan v 19. minúte vykopol z bránkovej čiary Mohovu strelu. Aj v ďalších fázach tvrdil muziku Slovan, skórovať sa mu podarilo až z pokutového kopu, ktorý v 38. minúte premenil Šporar po faule v šestnástke na Apaua. V 45. minúte ešte Hroššo zlikvidoval veľkú šancu Šporara, ale o pár okamihov už nestačil na umiestnenú strelu Holmana.

Nitra nezložila zbrane a hneď na začiatku druhého polčasu znížil Fábry veľmi podarenou strelou z hranice šestnástky. V 57. minúte domáci dostali loptu za Greifov chrbát, ale gól neplatil pre útočiaci faul. Po hodine hry dostal druhú žltú kartu Šporar a musel predčasne pod sprchy. Nitra sa snažila niečo na Slovan vymyslieť, ale nedarilo sa jej vypracovať si čistú šancu. V 81. minúte sa sily na ploche vyrovnali, červenú kartu po druhej žltej dostal Kóňa, keď dohral súboj bez lopty. V nervóznom závere skratoval Niba a po údere do tváre protihráča dostal ČK aj on. V 90. minúte ešte netrafil odkrytú bránu z väčšej vzdialenosti Moha, ale "belasých" to napokon nemuselo mrzieť, keď zvíťazili 2:1.

FC Nitra - Slovan Bratislava 1:2 (0:2)

Góly: 46. Fábry - 38. Šporar (z 11 m), 45.+1 Holman, ŽK: Križan, Kóňa, Fábry, Niba - Šporar, Ljubičič, Moha, Božikov, ČK: 81. Kóňa po 2. ŽK, 86. Niba po 2. ŽK - 60. Šporar po 2. ŽK. Rozhodovali: Chmura - Kováč, Žákech, 2412 divákov.

Nitra: Hroššo - Kuník, Križan, Niba, Chovanec (84. Machovec) - Kóňa, Šimončič - Charizopulos (46. Vestenický), Chobot (46. Čeredničenko), Fábry - Abdulrahman

Slovan: Greif - Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič, Holman (70. Saláta), de Kamps - Čavrič (81. Dražič), Šporar, Moha (90.+2 Hološko)

Súhrn:

nedeľa:

MFK Zemplín Michalovce - Spartak Trnava 1:0 (1:0)

Gól:
20. Vaščák. Rozhodoval: Smolák - Vorel, Hrmo, ŽK: Vaščák, Kira - Tóth, Yilmaz, Čanturišvili, 2073 divákov.

Michalovce: Kira - Rota, Carillo, Beskorovajny, Vojtko - Turík - Diarra (78. Grič), Žofčák, Danko (65. Nawotka), Pet. Kolesár (89. Kurminowski) - Vaščák

Trnava: Chudý - Kulhánek, Tóth, Greššák - Čanturišvili, Rada, Grendel (78. Miesenböck), Schirtladze (31. Yilmaz), Janso - Malecki (65. Dangubič), Ghorbani

FC ViOn Zlaté Moravce - ŠKF iClinic Sereď 0:1 (0:0)

Gól: 75. Čögley (vlastný). Rozhodovali: Glova - Bednár- Roszbeck, ŽK: Duga, Čogley - Menich, Penksa, 1017 divákov.

Zlaté Moravce: Krnáč - Čogley, Práznovský, Banovič, Chren - Karlík (78. Švec) - Duga (65. Dimitrijevič), Ewerton, Richtárech, Brašeň - Urgela

Sereď: Penksa - Hučko, Menich, Michalík, Sus - Ventura, Baez, Ulrich (46. Subotič), Pankaričan (66. Richnák), Gatarič (83. Mečiar) - Morong

sobota:

FK Železiarne Podbrezová - FK Senica 2:4 (1:3)

9. a 71. Leško - 6. Dias, 9. Deretti, 12. Tešija, 64. Azankpo. Rozhodoval Pavlík, ŽK: M. Baran (Podbrezová), 854 divákov.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Podstavek, Bartoš (16. Galčík, 63. Voško), Mojžiš – Obročník, M. Baran – Viazanko, Sedláček, Leško – Mikuš

FK Senica: Taborda – Kotula, Dias, Da Graca, Asmah - Deretti, Tešija (63. Otrísal), Petshi (87. Krč), Zezinho – Castaneda (79. Kováč), Azankpo

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)

Gól: 54. Bayo. Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Štrbo, ŽK: Urdinov, Qose, Kochan, Gál-Andrezly – Huk, Záhumenský, Kalmár, Kone, Herc, Divkovič, Jedlička, ČK: 75. Urdinov (Ružomberok) po druhej ŽK, 1749 divákov

Ružomberok: Macík – Jonec, D. Kružliak, Twardzik, Urdinov – Qose, Kochan (61. Mustedanagič) – Daniel, Takáč (61. Kostadinov), Gál-Andrezly – Tandir (82. Gerec)

Dunajská Streda:
Jedlička – Záhumenský (46. Bednár), Huk, Kone, Davis – M. Vida, Kalmár – K. Vida (90.+5 Šimčák), Herc, Divkovič (89. Bilenkyi)– Bayo

AS Trenčín - MŠK Žilina 0:2 (0:2)

Góly: 14. Škvarka, 32. Boženík. Rozhodovali: Hrčka – Weiss, Ádám, ŽK: Van Arnhem (Trenčín), 415 divákov

Trenčín: Hrdlička – Yem (76. Umeh), Šulek, Mašovič, Skovajsa – El Mahdioui – Van Arnhem (70. Zubairu), Corryn – Kvocera (67. Bukari), Mance, Sleegers

Žilina: Holec – Anang, Kaša, Šušnjar, Sluka – Káčer, Fazlagič, Škvarka (80. Králik) – Mihalík, Boženík (74. Holúbek), Diaz (88. Tomič)