< sekcia Šport

ZOH: Vlhová po 1. kole obrovského slalomu dvanásta

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 1. kola obrovského slalomu žien na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 15. februára 2018. Foto: TASR - Martin Baumann

V Alpskom centre Jangpchjong dosiahla Vlhová čas 1:11,71 minúty.

Pjongčang 15. februára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po 1. kole preloženého obrovského slalomu na ZOH v Pjongčangu na dvanástom mieste. V Alpskom centre Jangpchjong dosiahla čas 1:11,71 minúty. Najrýchlejší čas 1:10,62 zaznamenala Talianka Manuela Mölggová, druhá bola Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,20 s).

V 1. kole sa predstavili aj ďalšie dve Slovenky. Barbara Kantorová skončila so stratou 7,12 s na 42. mieste, resp. Soňa Moravčíková na 43. pozícii (+7,26).

Na snímke slovenská lyžiarka Soňa Moravčíková počas 1. kola obrovského slalomu žien na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 15. februára 2018.
Foto: TASR - Martin Baumann


Mölggová išla v 1. kole vôbec ako prvá a stanovila čas, ktorý už nik neprekonal, keďže odjazdila prakticky bez chýb. Vlhová išla so štartovým číslom 10 a postupne na Talianku naberala straty na každom medzičase, hoci ani ona neurobila výraznú chybu. Štart druhého kola je o 5.45 SEČ.

Na snímke slovenská lyžiarka Barbara Kantorová počas 1. kola obrovského slalomu žien na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 15. februára 2018.
Foto: TASR - Martin Baumann


/vyslaní redaktori TASR Peter Horváth a Andrej Bezák/

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.