WIMBLEDON: Anderson vyradil Federera po päťsetovej dráme

Švajčiarsky tenista Roger Federer reaguje po bodovom zisku v piatom sete v zápase proti Juhoafričanovi Kevinovi Andersonovi vo štvrťfinále dvojhry na grandslamovom tenisovom turnaji vo Wimbledone v Londýne 11. júla 2018. Foto: TASR/AP

Federer tento rok na anglickej tráve nestratil počas štyroch kôl ani jeden set.

Wimbledon 11. júla (TASR) - Španiel Rafael Nadal postúpil do semifinále v dvojhre na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Druhý nasadený hráč turnaja zvíťazil po setoch 7:5, 6:7 (7), 4:6, 6:4 a 6:4 nad Argentínčanom Juanom Martinom del Potrom. V semifinále nastúpi Nadal proti Srbovi Novakovi Djokovičovi.

Titul v dvojhre na grandslamovom turnaji vo Wimbledone neobháji Roger Federer. Najvyššie nasadený tenista prehral v stredajšom štvrťfinále s Kevinom Andersonom z Juhoafrickej republiky v piatich setoch 6:2, 7:6 (5), 5:7, 4:6, 11:13. Federer tento rok na anglickej tráve nestratil počas štyroch kôl ani jeden set. S Andersonom viedol už 2:0, čím natiahol šnúru na 34 víťazných setov za sebou. Vyrovnal tak svoj vlastný rekord z rokov 2005-2006. Potom však Anderson zlepšil hru, v treťom sete odvrátil mečbal súpera a napokon triumfoval po päťsetovej dráme. Piaty set trval až 90 minút. "Po prehratých dvoch setoch som sa sústredil na to, aby som sa dostal späť do zápasu. Myslím si, že som urobil výbornú prácu. Vyradiť Federera vo Wimbledone je veľká vec, tento deň si navždy zapamätám," povedal víťaz pre oficiálny web turnaja.

Federer stratil šancu na deviaty wimbledonský triumf, zápas mal pritom dobre rozohraný. "V prvom sete som hral dobre, ale postupne som nemal súpera čím prekvapiť. Je to hrozný pocit. To sa v piatom sete ukázalo ako kľúčové," citovala slová Švajčiara agentúra AP.

Z účasti v semifinále sa naopak raduje srbský tenista Novak Djokovič. Dvanásty nasadený hráč zdolal vo štvrťfinále Keia Nišikoriho z Japonska v štyroch setoch 6:3, 3:6, 6:2 a 6:2. Ďalej ide aj Američan John Isner, ktorý triumfoval nad Kanaďanom Milošom Raoničom 6:7 (5), 7:6 (7), 6:4, 6:3 a v semifinále nastúpi proti Andersonovi.

muži - dvojhra - štvrťfinále:

Novak Djokovič (12-Srb.) - Kei Nišikori (24-Jap.) 6:3, 3:6, 6:2, 6:2,
Kevin Anderson (8-JAR) - Roger Federer (1-Švajč.) 2:6, 6:7 (5) 7:5, 6:4, 13:11,
John Isner (9-USA) - Miloš Raonič (13-Kan.) 6:7 (5), 7:6 (7), 6:4, 6:3,
Rafael Nadal (2-Šp.) - Juan Martin del Potro (5-Arg.) 7:5, 6:7 (7), 4:6, 6:4, 6:4.